Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Zestaw obiektywów dla Vlogera/YT

  1. #1

    Domyślnie Zestaw obiektywów dla Vlogera/YT

    Witajcie! Na wstępnie chciałbym zaznaczyć, że proszę jedynie o rzetelną informację na temat wyboru obiektywów, nie zapytań typu "a na co Ci taki aparat" itd. z góry dzięki!

    Chcę zakupić Canona EOS R głównie będzie użytkowany do kręcenia Vlogów, materiałów na YT oraz w najmniejszym stopniu do zdjęć. (tak wolę go bardziej niż A7III). Będzie to dla mnie pierwszy aparat tej klasy, będę się na nim 'uczył'. Nie mam niestety bladego pojęcia (poza tym, co wyczytałem, naoglądałem na zagranicznych YT). Aparat sam w sobie to już duży wydatek, dlatego też chciałbym ograniczyć zakup obiektywów do minimum, 1-2 maksymalnie szt. Jakie Waszym zdaniem powinienem zakupić właśnie na potrzeby Vlog+ filmy na YT

    Myślałem o:

    1. Obiektyw Canon EF 50 mm f/1.4 USM (1500 zł) czy może wystarczy mi Obiektyw Canon EF 50 mm f/1.8 STM (500zł) ?
    2. Obiektyw Canon EF 16-35 mm f/4 IS L USM (b. duzy koszt dla mnie, 4 tys, moze jakis zamiennik?) czy może Obiektyw Canon EF 17-40mm f/4L USM (koszt ok 3 tys. + cashback w promocji ok 700zl, czyli 2300)
    3. Obiektyw Canon EF 35 mm f/2 IS USM (2000 zł)


    Dodatkowe pytanie odnośnie adaptera/przejściówki na EF-S - czy przy korzystaniu z takiego adaptera i użyciu obiektywu traci się na jakości ? Nie działa AF lub coś z tych rzeczy?

  2. #2
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Zestaw obiektywów dla Vlogera/YT

    Cytat Zamieszczone przez spox Zobacz posta
    Dodatkowe pytanie odnośnie adaptera/przejściówki na EF-S - czy przy korzystaniu z takiego adaptera i użyciu obiektywu traci się na jakości ? Nie działa AF lub coś z tych rzeczy?
    Nie nie traci się.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #3
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: Zestaw obiektywów dla Vlogera/YT

    myślę, że do vlogów najbardziej się przyda uwa. 17-40 jest gites, trochę ciemny, ale jak się musisz zmieścić w budżecie...
    ebe ebe

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •