Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Obróbka zdjęcia PS

  1. #1
    Początki nałogu Awatar Pezet85
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    475

    Domyślnie Obróbka zdjęcia PS

    Witam wszystkich,

    w ostatnim czasie zacząłem używać PS do obróbki zdjęć, do tej pory lekkie korekcje robiłem tylko w LR.
    Po załadowaniu zdjęcia do PS używam najpierw Camera RAW w celu ustawienia WB,ekspozycje itd. a następnie biorę się za obróbkę przez akcje Frequency separation metodą Ghaussian.
    Ostanio zrobiłem kilka zdjęć w domu z użyciem dwóch lamp reporterskich. W pokoju gdzie robię zdjęcia, mam delikatne fioletowe ściany i skóra osób na zdjęciach ma właśnie taki zafarb. Próbowałem w opcjach korekty koloru ( luminacje, odcień, nasycenie - LR;Camera RAW ) ściągać -purple;blue i delikatnie na +yellow;green ale jakoś mi się nie udaję pozbyć tego fioletowego koloru.

    Czy ma ktoś z Was jakiś pomysł?

    Dodatkowo chciałbym Was zapytać jeszcze o przestrzeń barwną. W aparacie mam ustawione sRGB( jest opcja Adobe RGB ),zdjęcia robię w RAW a zewnętrzny monitor mam w trybie wyświetlania sRGB. Czy jest sens przestawić aparat na Adobe RGB, zdjęcia w PS zapisywać jako 16 bitów i pózniej do wywołania JPEG zapisać do sRGB? Będzię to miało jakikolwiek sens?

    Poniżej zamieszczam 2 zdjęcia z tym delikatnym fioletowym zabarwieniem skóry.
    Załączone miniatury Załączone miniatury IMG_5276.jpg  

    IMG_5275.jpg  


  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Obróbka zdjęcia PS

    Niestety , nikt nie zna odpowiedzi.

    Ci ktorzy znali , przeszli na powazniejszy System , moze tam znajdziesz odpowiedz.
    zapytaj moze na forum sony.

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 429

    Domyślnie Odp: Obróbka zdjęcia PS

    Cytat Zamieszczone przez Pezet85 Zobacz posta
    Witam wszystkich,

    w ostatnim czasie zacząłem używać PS do obróbki zdjęć, do tej pory lekkie korekcje robiłem tylko w LR.
    Po załadowaniu zdjęcia do PS używam najpierw Camera RAW w celu ustawienia WB,ekspozycje itd. a następnie biorę się za obróbkę przez akcje Frequency separation metodą Ghaussian.
    Ostanio zrobiłem kilka zdjęć w domu z użyciem dwóch lamp reporterskich. W pokoju gdzie robię zdjęcia, mam delikatne fioletowe ściany i skóra osób na zdjęciach ma właśnie taki zafarb. Próbowałem w opcjach korekty koloru ( luminacje, odcień, nasycenie - LR;Camera RAW ) ściągać -purple;blue i delikatnie na +yellow;green ale jakoś mi się nie udaję pozbyć tego fioletowego koloru.

    Czy ma ktoś z Was jakiś pomysł?

    Dodatkowo chciałbym Was zapytać jeszcze o przestrzeń barwną. W aparacie mam ustawione sRGB( jest opcja Adobe RGB ),zdjęcia robię w RAW a zewnętrzny monitor mam w trybie wyświetlania sRGB. Czy jest sens przestawić aparat na Adobe RGB, zdjęcia w PS zapisywać jako 16 bitów i później do wywołania JPEG zapisać do sRGB? Będzię to miało jakikolwiek sens?

    Poniżej zamieszczam 2 zdjęcia z tym delikatnym fioletowym zabarwieniem skóry.
    1. Słabo Ci to wyszło. Pani jest płaska na twarzy i zmatowiona. Kolor skóry natomiast bardzo ludzki i normalny dla osób w jej wieku względem bobasa. Puder proponuje lub zastrzec przy sesjach, że Panie mają mieć makijaż!
    2. Lampy reporterskie jednak słabo się do tego nadają a kolor pomieszczenia i jego wielkość oraz zestaw ubrań względem tła ma wpływ na zafarb i ludzkie oko.
    3. Olej zabawy adobe/srbg. Nie ma sensu. Mało kto wydrukuje to w adobe.
    4. Sugeruj się bardziej wywołanym zdjęciem na papierze, niż tym co widzisz na monitorze. Chyba, że masz odpowiednie stanowisko i monitor.
    5. Idź na kurs. Moja żona była i w kilka miesięcy zrobiła taki progres, że ho ho ho.

  4. #4
    Początki nałogu Awatar Pezet85
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    475

    Domyślnie Odp: Obróbka zdjęcia PS

    Robertskc7 dzięki za odpowiedź. Myślę nad tym żeby właśnie sobie zafundować taki kurs.
    Co do twarzy siostry mojej żony, nie bawiłem się tam za dużo z retuszem, delikatnie usunąłem sińce pod oczami, jakieś krostki i zmatowilem odbicia światła na skórze.
    Czy to aż tak bardzo widać?

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Początki nałogu Awatar Pezet85
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    475

    Domyślnie Odp: Obróbka zdjęcia PS

    Rzeczywiście jedno ze zdjęć jest dość płaskie.
    Po lewej stronie był ustawiony softbox, po prawej parasolka skierowana w stronę softboxa jako kontra. Myślę żeby zastąpić parasolkę jeszcze jednym softboxem.
    Wrzucam jeszcze jedno zdjęcie, co o nim sądzicie?
    Załączone miniatury Załączone miniatury IMG_5278.jpg  


  6. #6
    Początki nałogu Awatar gervee
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Kraków
    Posty
    371

    Domyślnie Odp: Obróbka zdjęcia PS

    Żart: mają tam ostrego psa .

    Co do zdjęcia to lepiej ale trochę za jasno z prawej strony na twarzy dziecka. Poza tym kolor dłoni aż tak różny?
    Poza tym ... to nie egzekucja i przydałoby się trochę luzu Mamie (?).
    ||| FotogRAF ||| FotoKRAK ||| www.rebacz.pl ||| TaWanda ||| 500px |||

  7. #7
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 656

    Domyślnie Odp: Obróbka zdjęcia PS

    A jak te zdjęcia wyglądają bez obróbki?

  8. #8
    Początki nałogu Awatar Pezet85
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    475

    Domyślnie Odp: Obróbka zdjęcia PS

    Cytat Zamieszczone przez gervee Zobacz posta
    Żart: mają tam ostrego psa .

    Co do zdjęcia to lepiej ale trochę za jasno z prawej strony na twarzy dziecka. Poza tym kolor dłoni aż tak różny?
    Poza tym ... to nie egzekucja i przydałoby się trochę luzu Mamie (?).
    Egzekucja to napewno nie była... Genralnie bardzo luźna 30 minutowa próbna sesja, tak.zebym mógł sobie poćwiczyć .
    Czyli z prawej strony daje popalić parasolka. Zamówiłem już softboxa 60x90 z drobnym gridem.
    Co do koloru dloni, to szwagierka taki miała.

    Jutro postaram się wrzucić surowego Rawa.

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez Pezet85 ; 27-11-2019 o 23:17

  9. #9
    Początki nałogu Awatar Diabeł
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Płock
    Wiek
    53
    Posty
    350

    Domyślnie Odp: Obróbka zdjęcia PS

    Tak na szybko, to tworzysz nową warstwę korekcyjną, możesz skorzystać z koloru selektywnego lub barwa/nasycenie, tu masz taka łapkę,która działa jak kroplomierz, wybierasz miejsce na zdjęciu z którego chcesz zmniejszyć nasycenie koloru ( przesuwając w lewo zmniejszasz nasycenie w prawo zwiększasz), zmiany zostaną zastosowane do całego zdjęcia dlatego następnie odwracasz maskę (CTRL+i) i pędzlem przywracasz wybrany obszar. Przy przywracaniu pokombinuj z kryciem pędzla.
    Jak robisz zdjęcia w rawach, to nieważne czy masz ustawione sRGB czy Adobe to jest do jpg-ów

  10. #10
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Obróbka zdjęcia PS

    to jest zdjecie przepadkowo dobranych przedmiotow , osob.

    Cokolwiek bedziesz w ten sposob probowal , zawsze bedzie zle.

    Komponowanie polega na porzadkowaniu.

    Najmniej wazne na tak zrobionym zdjeciu sa twarze.
    dominuja potezne czerwone plamy ubioru.

    TLO !

    Trzeba zaczac od wymyslenia planu . Na zdjecie trzeba miec pomysl , wizje.
    W przeciwnym wypadku , zwykle zdjecie pamiatkowe , nad ktorym nie ma co sie rozwodic i lepiej nie kombinowac z obrobka , gdyz mozna tylko popsuc.
    Automat zrobi to mniej zle od operatora.
    Jednosc tematu i formy.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •