Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: 24-105/4 Canon RF vs Sigma Art

  1. #1
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie 24-105/4 Canon RF vs Sigma Art

    Czy ktoś z szanownych forumowiczów ma lub mial możliwość porownania tych dwoch obiektywów? Jak one wzgledem siebie wypadają? Na optycznych jest tylko test sigmy i szału nie ma przynajmniej pod wzgledem ostrosci zwłaszcza na brzegu ff jest kiepsciutko. Ale wiadomo sama ostrość to nie wszystko to raz a dwa jak z ostroscia u Canona w porownaniu do Sigmy. Roznica w cenie póki co zauważalna...
    Canon EOS R + C RF 24-105/4L; C 100/2.8 L Macro; C 70-300/4.0-5.6 II

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 421

    Domyślnie Odp: 24-105/4 Canon RF vs Sigma Art

    Cytat Zamieszczone przez Marcinus Zobacz posta
    Czy ktoś z szanownych forumowiczów ma lub mial możliwość porownania tych dwoch obiektywów? Jak one wzgledem siebie wypadają? Na optycznych jest tylko test sigmy i szału nie ma przynajmniej pod wzgledem ostrosci zwłaszcza na brzegu ff jest kiepsciutko. Ale wiadomo sama ostrość to nie wszystko to raz a dwa jak z ostroscia u Canona w porownaniu do Sigmy. Roznica w cenie póki co zauważalna...
    Do czego Ci potrzebne rogi w szkle o 4.0 ? Do widoczków przymykasz, do portretu ciemno i w zasadzie mydlane rogi nawet lepiej, a do repo rogi mało ważne. Rf na pewno Cię nie zawiedzie. Nowoczesne szkło sygnowane L, więc lipy nie będzie. Dwa, kompatybilne bez adaptera.

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 277

    Domyślnie Odp: 24-105/4 Canon RF vs Sigma Art

    a co tu porównywać, bier RF
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  4. #4
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: 24-105/4 Canon RF vs Sigma Art

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Do czego Ci potrzebne rogi w szkle o 4.0 ? Do widoczków przymykasz, do portretu ciemno i w zasadzie mydlane rogi nawet lepiej, a do repo rogi mało ważne. Rf na pewno Cię nie zawiedzie. Nowoczesne szkło sygnowane L, więc lipy nie będzie. Dwa, kompatybilne bez adaptera.
    lol, po co Ci wgl ostry obiektyw?
    ebe ebe

  5. #5
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: 24-105/4 Canon RF vs Sigma Art

    Cytat Zamieszczone przez p0m Zobacz posta
    lol, po co Ci wgl ostry obiektyw?
    Żeby czasami móc się o niego skaleczyć

    Pytanie po co mi obiektyw nieostry? Rownie dobrze mogłem nie sprzedawac sigmy 17-50/2.8 bo Rka tez robi z nia zdjecia tylko w cropie ok 12Mpx. Jak mam kupowac obiektyw to przyzwoity. Nie liczę przy takim zoomie na brzytwe w calym zakresie ogniskowej ale tez nie potrzebuję mydełka fa.
    Canon EOS R + C RF 24-105/4L; C 100/2.8 L Macro; C 70-300/4.0-5.6 II

  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: 24-105/4 Canon RF vs Sigma Art

    [QUOTE=Marcinus;1400552]

    24-105 Art jest obiektywem porownywalnym z pierwsza FE 24-105.
    Nie ma zasadniczej roznicy w jakosci obrazowania.

    wszyscy ktorzy uzywalil FE , a teraz RF twierdza ze RF jest wyraznie lepszy.

    tak wiec RF bedzie wyraznie lepszy od A.
    Wyraznie , tzn w sposob widoczny dla ogladajacego na zdjeciach .

  7. #7
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: 24-105/4 Canon RF vs Sigma Art

    Cytat Zamieszczone przez Marcinus Zobacz posta
    Żeby czasami móc się o niego skaleczyć

    Pytanie po co mi obiektyw nieostry? Rownie dobrze mogłem nie sprzedawac sigmy 17-50/2.8 bo Rka tez robi z nia zdjecia tylko w cropie ok 12Mpx. Jak mam kupowac obiektyw to przyzwoity. Nie liczę przy takim zoomie na brzytwe w calym zakresie ogniskowej ale tez nie potrzebuję mydełka fa.
    chodziło mi raczej o to, że może same rogi nie muszą być mega ostre, ale np rozdzielczość w połowie odległości od wierzchołka do środka obrazu imho powinna być nadal wysoka, a dla wielu obiektywów ta przestrzeń to nadal "rogi", zupełnie nieostre, mimo iż w samym centrum jest świetnie pod tym względem.
    ebe ebe

  8. #8
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: 24-105/4 Canon RF vs Sigma Art

    Cytat Zamieszczone przez p0m Zobacz posta
    chodziło mi raczej o to, że może same rogi nie muszą być mega ostre, ale np rozdzielczość w połowie odległości od wierzchołka do środka obrazu imho powinna być nadal wysoka, a dla wielu obiektywów ta przestrzeń to nadal "rogi", zupełnie nieostre, mimo iż w samym centrum jest świetnie pod tym względem.
    Nie no ja wiem ze na brzegu ostrosc jest mniejsza niz w centrum a zwlaszcza na brzegu ff jest najgorzej. Kwestia na ile dobrze jest w centrum i o ile gorzej na brzegu... Bywało tak ze niektore sigmy choc wyraznie tansze nie ustepowaly w niczym szklom canona a czasem byly lepsze. Dlatego chce sie zorientowac jak wypada to porownanie. Poki co roznica w cenie jest dlatego zastanawiam sie...
    Ogolnie to mi zakres do 70mm w zupelnosci wystarcza bo mam 70-300 a i tak najlepszy ze swiatlem 2.8 jest moj mini zoom NOŻNY 70-130 w postaci 100/2.8L i nim ten zakres praktycznie zawsze ogarniam. Niestety rf 24-70 to cena nie do zaakceptowania dla mnie na moje potrzeby.

    Cóż poczekam troche to i pewnie rf 24-105 pojdzie w dół choć wersja oem w dwoch sklepach partnerach canona to 4100.
    Canon EOS R + C RF 24-105/4L; C 100/2.8 L Macro; C 70-300/4.0-5.6 II

  9. #9

    Domyślnie Odp: 24-105/4 Canon RF vs Sigma Art

    Tak informacyjnie.
    W MediaMarkt RF 24-105 jest obecnie za 3000.
    Cena calkiem OK.

  10. #10

    Domyślnie Odp: 24-105/4 Canon RF vs Sigma Art

    Czy po dłuższym czasie używania rf24-105 jest nadal polecany ?
    Ktoś posiada ?

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •