Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Wątek: Wspomaganie AF w lustrzankach Canon bez lampy błyskowej

  1. #11
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Gliwice
    Posty
    73

    Domyślnie Odp: Wspomaganie AF w lustrzankach Canon bez lampy błyskowej

    Cytat Zamieszczone przez marfot
    W R i M50 jest podświetlenie pomarańczowe. W sumie dość często się zapala.
    Nie jest to jakieś uniwersalne rozwiązanie - nie jest sprzężone z polem AF ani nie zależy od ogniskowej - takie tylko światełko.
    No to może jest "światełko w tunelu", że Canon zacznie to banalne rozwiązanie stosować częściej. Podobnie jak duża część konkurencji.

    Cytat Zamieszczone przez marfot
    Widać Canon zarezerwował to dla czysto amatorskiego sprzętu.
    Z tym "widać że Canon..." to bym nie przesadzał Dla minie: widać że nie widać w tym logiki (chociaż głęboko wierzę, że gdzieś jest, tylko ja jej nie widzę - w końcu Canon głupi nie jest). Firma robi aparaty od wielu lat, a wspomagania AF lampką w aparatach zmiennoobiektywowych (prawie) nie ma. Mimo że w kompaktach robią! A w lustrzankach konkurencji jest od co najmniej od 20 lat!
    Ostatnio edytowane przez Yablon ; 25-11-2019 o 01:17

  2. #12
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Gliwice
    Posty
    73

    Domyślnie Odp: Wspomaganie AF w lustrzankach Canon bez lampy błyskowej

    Może zrobimy listę (albo ktoś zna) lustrzanek i bezlusterkowców Canona w których jest wbudowana dioda wspomagająca autofocus. Może zarysuje się jakiś sens działań.

    Mamy lustrzanki:
    Canon EOS 10 z 2003r

    Bezlusterkowce:
    R i M50 z 2018r

  3. #13
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Gliwice
    Posty
    73

    Domyślnie Odp: Wspomaganie AF w lustrzankach Canon bez lampy błyskowej

    Do tej listy dodać można jeszcze bezlusterkowaca Canon EOS M100.

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Wspomaganie AF w lustrzankach Canon bez lampy błyskowej

    Cytat Zamieszczone przez Yablon Zobacz posta
    widać że nie widać w tym logiki (chociaż głęboko wierzę, że gdzieś jest, tylko ja jej nie widzę - w końcu Canon głupi nie jest). Firma robi aparaty od wielu lat, a wspomagania AF lampką w aparatach zmiennoobiektywowych (prawie) nie ma. Mimo że w kompaktach robią! A w lustrzankach konkurencji jest od co najmniej od 20 lat!
    W DSLR Canon stosuje fazowy AF działający w otwartej pętli i tam podświetlenia nie ma.
    W kompaktach jest najczęściej AF na zasadzie detekcji kontrastu a w nowych bezlustrach fazowy DPAF ze sprzężeniem zwrotnym i tu podświetlenie jest.
    Może to jest jakiś trop
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  5. #15
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Gliwice
    Posty
    73

    Domyślnie Odp: Wspomaganie AF w lustrzankach Canon bez lampy błyskowej

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    W DSLR Canon stosuje fazowy AF działający w otwartej pętli i tam podświetlenia nie ma.
    No i właśnie o to mi chodzi, że fajnie jakby było w body, bo by trochę wspomagało AF, tak jak to robi np. w dioda zewnętrznych lampach błyskowych Canona (i nie tylko) lub dioda w lustrzankach konkurencji. Bo jak jest ciemno to słabo się to sprawuje. Miałem okazje pobawić się kilka miesięcy Nikonem D600 i przy słabym oświetleniu działa znacznie lepiej. Pisze to jako użytkownik Canona (od 20 lat). Nie jestem jednak fanboyem żadnej marki. Zrobienie zdjęcia w słabo oświetlonym miejscu chcąc zachować jakiś poziom dyskrecji to jest masakra. AF nie umie ustawić ostrości, a jak stroboskop z lampy walnie po oczach to cała atmosfera/dyskrecja w pi...

    W kompaktach jest najczęściej AF na zasadzie detekcji kontrastu a w nowych bezlustrach fazowy DPAF ze sprzężeniem zwrotnym i tu podświetlenie jest.
    Może to jest jakiś trop [/QUOTE]

    może... chociaż inne firmy ogarniają temat diodą nawet w lustrzankach.
    Dla mnie idealnym było by rozwiązanie dioda (którą wolę) i niech zostanie stroboskop z lampy, dla tych którzy wolą stroboskop (jako opcja konfigurowalna w menu).

  6. #16
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Wspomaganie AF w lustrzankach Canon bez lampy błyskowej

    Zawsze zostaje siatka z lampy.

  7. #17
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 254

    Domyślnie Odp: Wspomaganie AF w lustrzankach Canon bez lampy błyskowej

    Są lampy, które wspomagają dyskretnie podczerwienią lub ciemnym czerwonym. Mam Metza 58/coś i on tak robi.
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  8. #18
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Wspomaganie AF w lustrzankach Canon bez lampy błyskowej

    Cytat Zamieszczone przez Leon007 Zobacz posta
    Są lampy, które wspomagają dyskretnie podczerwienią lub ciemnym czerwonym. Mam Metza 58/coś i on tak robi.
    Może też być transmiter np YN-E3-RT, który wspomaga lustra a bezlustra już nie.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •