Strona 6 z 11 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 105

Wątek: Powrót po latach, co kupić.

  1. #51
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Powrót po latach, co kupić.

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    do niedzielnego pstrykania? M50 + 18-150 + 32 albo 22 (w zaleznosci od preferencji)

    po co dokladnie FF?
    Dokładnie, podstawowe pytanie po co do "niedzielnego" pstrykania FF?
    To jest odpowiedź na pytanie czy efektywnie noszenie takich klamotów nie spowoduje, że w ogóle przestanie Ci się chcieć robić zdjęcia.
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 20-11-2019 o 15:15
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  2. #52
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Powrót po latach, co kupić.

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Dokładnie, podstawowe pytanie po co do "niedzielnego" pstrykania FF?
    To jest odpowiedź na pytanie czy efektywnie noszenie takich klamotów nie spowoduje, że w ogóle przestanie Ci się chcieć robić zdjęcia.
    Myślę że odpowiedź jest najprawdopodobniej prosta.
    Lukasz_ po prosu chce mieć/robić zdjęcia FF

    I wtedy żadna dyskusja o wyższości/niższości, obiektywnych/subiektywnych wadach/zaletach nie ma znaczenia.
    Jego marzenia, jego kasa, jego hobby, jego.....

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 20-11-2019 o 15:35
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  3. #53

    Domyślnie Odp: Powrót po latach, co kupić.

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Dokładnie, podstawowe pytanie po co do "niedzielnego" pstrykania FF?
    To jest odpowiedź na pytanie czy efektywnie noszenie takich klamotów nie spowoduje, że w ogóle przestanie Ci się chcieć robić zdjęcia.
    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    do niedzielnego pstrykania? M50 + 18-150 + 32 albo 22 (w zaleznosci od preferencji)

    po co dokladnie FF?
    no nie wiem, bo daje lepszy obraz niż aps-c? chyba, że się mylę ale tak wywnioskowałem z postów z forum


    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Pierwsze pytanie i zasadnicze. Czy masz w posiadaniu jakieś obiektywy, lampy błyskowe itp. które skutecznie wyhamowują przed zmianą systemu na inny ? Przykładowo za za 6.739 zł masz 750D ze szkłem 24-120mm VR ...
    nie, nic istotnego już mnie nie trzyma przy byłym systemie, też myślałem nad D750+24-120 (teraz już nawet za 6289 w czarnopiątkowych cenach) ale to jednak konstrukcja sprzed 5 lat, warto?
    Ostatnio edytowane przez Lukasz_ ; 20-11-2019 o 15:43

  4. #54
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Powrót po latach, co kupić.

    Na przywrócenie radochy z fotografowania nie ma nic lepszego niż Canon M100 + EF-M 22/2 Zmieścisz się w ca. 1500-2000 PLN oraz kieszeni kurtki

  5. #55
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Powrót po latach, co kupić.

    Cytat Zamieszczone przez Lukasz_ Zobacz posta
    no nie wiem, bo daje lepszy obraz niż aps-c? chyba, że się mylę ale tak wywnioskowałem z postów z forum




    nie, nic istotnego już mnie nie trzyma przy byłym systemie, też myślałem nad D750+14-120 (teraz już nawet za 6289 w czarnopiątkowych cenach) ale to jednak konstrukcja sprzed 5 lat, warto?
    Ogólnie FF daje większe możliwości (i więcej frajdy) ale kosztem na ogół większej ceny, większych rozmiarów/masy sprzętu.
    Jeśli to powrót na poważnie/dłużej to praktycznie warto/trzeba wejść w segment bezluster

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  6. #56
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Powrót po latach, co kupić.

    Cytat Zamieszczone przez Lukasz_ Zobacz posta
    no nie wiem, bo daje lepszy obraz niż aps-c? chyba, że się mylę ale tak wywnioskowałem z postów z forum
    zgadza sie. a sredni format daje jeszcze lepszy obrazek niz FF. a m43 gorszy niz APSC
    pytanie gdzie zaczyna sie jakosc, ktora ci wystarczy
    i gdzie konczy waga, ktorej juz sie nie chce nosic do zdjec niedzielnych


    i to nie jest pytanie, na ktore to forum odpowie za ciebie. sam musisz to jakos ocenic
    www albo tez flickr

  7. #57
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 263

    Domyślnie Re: Odp: Powrót po latach, co kupić.

    Cytat Zamieszczone przez Lukasz_ Zobacz posta
    nie, nic istotnego już mnie nie trzyma przy byłym systemie, też myślałem nad D750+24-120 (teraz już nawet za 6289 w czarnopiątkowych cenach) ale to jednak konstrukcja sprzed 5 lat, warto?
    Moim zdaniem tym bardziej warto D750+24-120 za 6.289 zł https://www.promoceny.pl/detail/ab-f...ikon-20191118/ . Inna sprawa, że w środku zapewne jest ta sama matryca 24.3 Mpix co w Sony A 7 II z 2014 roku, którego cały czas używam i MZ ta matryca jest świetna (duży DR!). Zresztą https://fotoblogia.pl/12445,matryca-...ona-przez-sony Ja sobie już dawno zrobiłem kalkulację zysków i strat co dało mi wynikowo A7 II z którego jestem bardzo zadowolony. Tak więc na Twoim miejscu naprawdę rozważyłbym właśnie Nikona i Sony bo na chwilę obecną naprawdę trudno znaleźć coś lepszego w zakresie jakość/możliwości/cena a szkieł do obu systemów łącznie z ofertą niezależnych jest bardzo dużo.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 20-11-2019 o 16:47
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  8. #58

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Powrót po latach, co kupić.

    No właśnie miałem do niedawna apsc (z jedną z lepszych matryc ówcześnie na rynku) i ta jakość a dokładnie jakość pracy AF przestała mi już wystarczać.
    Odnośnie wagi to zwykle na wyjazdy, wyjścia w góry brałem tylko 17-50 (70-200/2.8 wziąłem tylko raz ) i z tym jednym obiektywem ważyło to raptem ze 300g mniej niż nie taki np. 6D+24-105L czy D750+24-120, ale już więcej niż np. RP+RF24-105. Myślę że nowy aparat na wyjazdach będę też używał w 90% z uniwersalnym zoomem.
    Odnośnie ML to zachęca mnie to co piszecie na forum o AF ale w cenach o których myślę to raczej tylko RP (tylko z tym co czytam na forum o tym modelu to nie wiem czy warto - w porównaniu do 6DII, nawet za obecne 4355)
    Ostatnio edytowane przez Lukasz_ ; 20-11-2019 o 17:01

  9. #59
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Powrót po latach, co kupić.

    Cytat Zamieszczone przez Lukasz_ Zobacz posta
    No właśnie miałem do niedawna apsc (z jedną z lepszych matryc ówcześnie na rynku) i ta jakość a dokładnie jakość pracy AF przestała mi już wystarczać.
    Odnośnie wagi to zwykle na wyjazdy, wyjścia w góry brałem tylko 17-50 (70-200/2.8 wziąłem tylko raz ) i z tym jednym obiektywem ważyło to raptem ze 300g mniej niż nie taki np. 6D+24-105L czy D750+24-120, ale już więcej niż np. RP+RF24-105. Myślę że nowy aparat na wyjazdach będę też używał w 90% z uniwersalnym zoomem.
    Odnośnie ML to zachęca mnie to co piszecie na forum o AF ale w cenach o których myślę to raczej tylko RP (tylko z tym co czytam na forum o tym modelu to nie wiem czy warto - w porównaniu do 6DII, nawet za obecne 4355)
    RP jest bardzo mały i lekki. Razem z 24-105 stanowi świetne combo - AF będzie wymiatał w stosunku do luster które wymieniłeś. Natomiast naprawdę przemyślałbym kupienie apsc, bo dla amatora to świetny kompromis. FF daje lepszą jakość ale to jest okupione sporo droższym i cięższym sprzętem.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  10. #60
    Początki nałogu Awatar gervee
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Kraków
    Posty
    371

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Powrót po latach, co kupić.

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Tak więc na Twoim miejscu naprawdę rozważyłbym właśnie Nikona i Sony bo na chwilę obecną naprawdę trudno znaleźć coś lepszego w zakresie jakość/możliwości/cena a szkieł do obu systemów łącznie z ofertą niezależnych jest bardzo dużo.
    Pisząc o Sony masz na myśli A7 III czy A7 II?
    ||| FotogRAF ||| FotoKRAK ||| www.rebacz.pl ||| TaWanda ||| 500px |||

Strona 6 z 11 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •