Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 105

Wątek: Powrót po latach, co kupić.

  1. #1

    Domyślnie Powrót po latach, co kupić.

    Cześć wszystkim!
    Po kilku latach nieobecności chcę wrócić do fotografii. Siedzę i rozmyślam co kupić, żeby być zadowolonym. Nie fotografuję zawodowo - przynajmniej na obecną chwilę. Co więc fotografuję? Głównie portret, samochody (raczej statyczne kadry), rzadko reportaż z jakiegoś wydarzenia, ale częściej np. "wycieczkuję", więc dojdzie jakiś krajobraz, architektura. Zależy mi bardzo na obiektywach Canona (z sentymentu, oraz z racji tego, że mam do takowych dostęp), więc na tym systemie się skupiam i piszę o poradę na tym forum Budżet na całość (już ze szkłami) - myślę, że okolice 8, może 12 tysięcy. Obiektywy raczej mam już wybrane. Tamron 24-70 VC 2.8, Sigma 35 1.4 ART, Canon 85 1.8

    O czym myślałem:

    Canon 6D - wiadomo, klasyka. Pełna klatka, dobre osiągi na wysokich ISO, tylko... nie wiem czy mnie szlag nie trafi z AF. Z drugiej strony wcześniej miałem 400D i strzelałem wyłącznie na centralnym... i więcej pieniędzy wystarczy na szkła.

    Canon 6D mk ii - lepszy AF. No i ekran odchylany.

    5D mk iii

    Canon RP

    Canon R - tutaj wiadomo, zmieszczę się z jakimś 85 1.8 i dopiero w przyszłości dokupię resztę.

    Sony A7 iii - jak wyżej + kwestia dokupienia adaptera.

    Może A7 ii? Widziałem, że któryś z kolegów z forum fotografuje tym body.

    Jak puszki Sony radzą sobie ze szkłami Canona?

    Z góry dziękuję za wszelką pomoc
    Ostatnio edytowane przez KwusheR ; 13-11-2019 o 07:55

  2. #2
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: Powrót po latach, co kupić.

    wypowiem się tylko o 6d i 6dII. gdy strzelasz statyczne kadry to autofokus z 6d naprawdę wystarcza, choć wiadomo, na tle konkurencji wypada słabo. środkowy punkt wyostrzy niemal w ciemności. używam wszystkich pól autofokusu i na ogół trafiam.

    6dII - znacznie lepszy AF, odchylany ekranik daje radę i się przydaje, ale osiągi matrycy są gorsze i to widać w bezpośrednim porównaniu.
    ebe ebe

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Re: Powrót po latach, co kupić.

    Cytat Zamieszczone przez KwusheR Zobacz posta
    Cześć wszystkim!
    Po kilku latach nieobecności chcę wrócić do fotografii. Siedzę i rozmyślam co kupić, żeby być zadowolonym. Nie fotografuję zawodowo - przynajmniej na obecną chwilę. Co więc fotografuję? Głównie portret, samochody (raczej statyczne kadry), rzadko reportaż z jakiegoś wydarzenia, ale częściej np. "wycieczkuję", więc dojdzie jakiś krajobraz, architektura. Zależy mi bardzo na obiektywach Canona (z sentymentu, oraz z racji tego, że mam do takowych dostęp), więc na tym systemie się skupiam i piszę o poradę na tym forum Budżet na całość (już ze szkłami) - myślę, że okolice 8, może 12 tysięcy. Obiektywy raczej mam już wybrane. Tamron 24-70 VC 2.8, Sigma 35 1.4 ART, Canon 85 1.8

    O czym myślałem:

    Canon 6D - wiadomo, klasyka. Pełna klatka, dobre osiągi na wysokich ISO, tylko... nie wiem czy mnie szlag nie trafi z AF. Z drugiej strony wcześniej miałem 400D i strzelałem wyłącznie na centralnym... i więcej pieniędzy wystarczy na szkła.

    Canon 6D mk ii - lepszy AF. No i ekran odchylany.

    5D mk iii

    Canon RP

    Canon R - tutaj wiadomo, zmieszczę się z jakimś 85 1.8 i dopiero w przyszłości dokupię resztę.

    Sony A7 iii - jak wyżej + kwestia dokupienia adaptera.

    Może A7 ii? Widziałem, że któryś z kolegów z forum fotografuje tym body.

    Jak puszki Sony radzą sobie ze szkłami Canona?

    Z góry dziękuję za wszelką pomoc
    Nie umniejszając zasług w propagowaniu canona nadmienię, że w przeciwieństwie do przedmówcy przerobiłem trochę więcej puszek i mam niejako trochę większe pojęcie o możliwościach aparatów w innych systemach

    Ze swojej strony polecam A7 II i przede wszystkim A7 III (jeśli do współpracy z canonem bo ja nimi fotografuję). Coś więcej tutaj pisałem: https://www.canon-board.info/threads...=1#post1400101 oraz tutaj [https://www.canon-board.info/threads...=1#post1400024 Jeśli nie zamierzasz fotografować szybkich akcji w sensie sportu to szkła canona z korpusem sony dadzą radę (zawsze też można dokupić natywne szkła typu nowsze i tanie FE 85 1.8 i FE 35 1.8 albo nowe tamrony, które nie zabijają ceną). A moje zdjęcia z A7 II tutaj https://35photo.pro/andcar/ W adapterach Sony FE / Canon EF możesz przebierać w zależności od budżetu https://onedaystop.com/blog/obiektyw...7-a9/#Adaptery (osobiście używam sigmy MC-11 i wszystko gra i buczy łącznie z Eye AF ze szkłami canona w A7 III)

    BTW - Odpuść sobie 6D, 6D II i 5D III i RP bo to prehistoria fotograficzna EOS R to również małe nieporozumienie i korpus dla fanów marki próbujących udowodnić jaki to wspaniały aparat Pożycz sobie na weekend A7 III i będziesz wiedział co wybrać Ceny ostatnio spadły + cashback to bdb oferta.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 13-11-2019 o 09:13
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  4. #4
    Bywalec
    Dołączył
    Oct 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    150

    Domyślnie Odp: Re: Powrót po latach, co kupić.

    Zwróć jeszcze uwagę na obsługę aparatu, głównie menu. Czytałem, (zaznaczam nie użytkowałem), że S nie jest łatwe i logiczne w obsłudze. W tym zakresie C i N mają przewagę.

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Re: Powrót po latach, co kupić.

    Cytat Zamieszczone przez saxjas Zobacz posta
    Zwróć jeszcze uwagę na obsługę aparatu, głównie menu. Czytałem, (zaznaczam nie użytkowałem), że S nie jest łatwe i logiczne w obsłudze. W tym zakresie C i N mają przewagę.
    Menu S jest po prostu inaczej "ułożone", też miałem kłopot po przejściu z C, po kilku dniach było już "jak w domu"

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Re: Odp: Re: Powrót po latach, co kupić.

    Cytat Zamieszczone przez saxjas Zobacz posta
    Zwróć jeszcze uwagę na obsługę aparatu, głównie menu. Czytałem, (zaznaczam nie użytkowałem), że S nie jest łatwe i logiczne w obsłudze. W tym zakresie C i N mają przewagę.
    Yyyyy ?

    Czytałeś, słyszałeś i nie sprawdzałeś Dałbym lajka nadmienię tylko, że w przeciwieństwie do nikona w sony od razu wiedziałem co gdzie jest

    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  7. #7
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Powrót po latach, co kupić.

    ja bym kminil 6D2 + 85/1.8 + 24-70/4 albo 24-105/4 (bo na kiego grzyba f/2.8 jesli w stalkach masz ektra swiatlo?) + Sigmofon 35/1.4.
    jak zostanie baksziszu to mozesz rozwazyc uzywany Sigmofon EX 50/1.4 (jesli nie boisz sie jego AF) albo Canon 50 1.8 STM, to bedziesz mial tanio i dobrze jasnego standarda do uzupelnienia tematu.

    co do korpusow to nie mam doswiadczen z Soniaczami, wiem ze nie chcialbym sie bawic w adaptery. z podobnego wzgledu wykreslam R i RP, tu na dodatek wchodzi w gre zawyzona porabana ergonomia i bycie skazanym na telewizor zamiast celownika (i wiecej baterii). miedzy 6D a 6D2 dla mnie jest duza roznica funkcjonalna a obecna cena 6D2 na tyle atrakcyjna, ze juz bym sie w mkI nie bawil. 5D3 jest jakas alternatywa ale jak do statycznych tematow to IMHO chyba nie ma sie co szarpac
    www albo tez flickr

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Powrót po latach, co kupić.

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    ja bym kminil 6D2 + 85/1.8 + 24-70/4 albo 24-105/4 (bo na kiego grzyba f/2.8 jesli w stalkach masz ektra swiatlo?) + Sigmofon 35/1.4.
    jak zostanie baksziszu to mozesz rozwazyc uzywany Sigmofon EX 50/1.4 (jesli nie boisz sie jego AF) albo Canon 50 1.8 STM, to bedziesz mial tanio i dobrze jasnego standarda do uzupelnienia tematu.

    co do korpusow to nie mam doswiadczen z Soniaczami, wiem ze nie chcialbym sie bawic w adaptery. z podobnego wzgledu wykreslam R i RP, tu na dodatek wchodzi w gre zawyzona porabana ergonomia i bycie skazanym na telewizor zamiast celownika (i wiecej baterii). miedzy 6D a 6D2 dla mnie jest duza roznica funkcjonalna a obecna cena 6D2 na tyle atrakcyjna, ze juz bym sie w mkI nie bawil. 5D3 jest jakas alternatywa ale jak do statycznych tematow to IMHO chyba nie ma sie co szarpac
    Tak na prawdę to kolega KwusheR stoi przed decyzją strategiczną, z jakim systemem się związać.

    Zawsze obiektywy systemowe będą lepiej służyły, są projektowane pod aktualne i przyszłe body tego systemu, niż obiektywy inne (przez przejściówki)
    Uważam że trzeba dążyć (sprzedawać/wymieniać/kupować) w tempie zależnym od kasy do szklarni systemowej

    I z aktualnego stanu/rozwoju technologii widać że powinien rozważać zakup ML

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 13-11-2019 o 13:19
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  9. #9
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Powrót po latach, co kupić.

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Tak na prawdę to kolega KwusheR stoi przed decyzją strategiczną, z jakim systemem się związać.
    Dokładnie i to powinno determinować wybór (czyli dostępność i ceny szkieł jakich mamy zamiar używać teraz i w przyszłości), a nie taka czy inna puszka którą można później zmienić w jeden dzień.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  10. #10
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Powrót po latach, co kupić.

    ale przeciez pod tym wzgledem nie ma oryginalnie decyzji:

    Zależy mi bardzo na obiektywach Canona (z sentymentu, oraz z racji tego, że mam do takowych dostęp), więc na tym systemie się skupiam
    ja bym to rozumial, ze body ma byc kompatybilne z EF. w dowolny sposob jak wynika z listy opcji.
    www albo tez flickr

Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •