Strona 5 z 11 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 105

Wątek: Powrót po latach, co kupić.

  1. #41
    Bywalec
    Dołączył
    Oct 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    150

    Domyślnie Odp: Powrót po latach, co kupić.

    Zgadzam się "...lustrzanki nie zaczęły nagle robić gorszych zdjęć...". Duża zasługa rynkowego marketingu w tym aby zmienić sprzęt na nowy.

  2. #42

    Domyślnie Odp: Powrót po latach, co kupić.

    Tak się teraz zastanawiam czy branie puszki z migawką maks 1/4000 pod jasne stałki ma sens?

  3. #43
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Re: Odp: Powrót po latach, co kupić.

    Cytat Zamieszczone przez KwusheR Zobacz posta
    Tak się teraz zastanawiam czy branie puszki z migawką maks 1/4000 pod jasne stałki ma sens?
    Jak będziesz miał kilka jasnych szkieł z kilkoma różnymi średnicami mocowania filtra to się potniesz Albo będziesz nosił wszędzie ze sobą wiaderko z kilkoma filtrami szarymi o różnych średnicach albo będziesz na słoneczku domykać te jasne szkła do f/2.8-4 Możesz też zakładać pończochę na szkło, która zasłoni światło i zbluruje obraz (taki żarcik
    Ostatnio edytowane przez candar ; 15-11-2019 o 17:31
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  4. #44
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 284

    Domyślnie Odp: Powrót po latach, co kupić.

    No, jeżeli jesteś miłośnikiem robienia zdjęć praktycznie wyłącznie na pełnej klatce i na pełnej dziurze, a im większa, tym lepsza, to masz problemy. A im więcej aparat ma zrobić za Ciebie, tym większe te problemy, bo to ani tanio, ani lekko, ani-ani Korpusy deprecjonują się moralnie w makabrycznym tempie, a ich wartość rynkowa leci na łeb już krok za drzwiami sklepu, a po dwóch-trzech latach już się dowiadujesz, ile Cię kosztował każdy rok posiadania takiego korpusu. Odpowiedz sobie więc na pytanie, czy istnieje korpus na tyle dobry dla Ciebie dzisiaj, że przez parę ładnych lat żadna nowinka Cię nie skusi. Bo ja np. jestem w takiej sytuacji, że wszystko, co do tej pory kupiłem, już na starcie było jakimś kalectwem, i to mu nie przeszło, a kupowałem to, na co mnie było aktualnie stać, a nie to, co bym w danej chwili chciał. Nawet 80D, co do którego miałem spore oczekiwania i myślałem, że jest wreszcie TYM- okazał się kalectwem.

    Lustrzanki nie zaczęły robić gorszych zdjęć? A zaczęły robić lepsze? Bo ja w testach statywowych swojej szklarni w każdym przypadku stwierdzam znacznie większą precyzję nastawienia ostrości i mniejsze rozmycie w przypadku korzystania z LV, a nie z lustra.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  5. #45
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: Powrót po latach, co kupić.

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    jakoś 80D nie ma w gratisie ********ego AF ze szkłami Canona.
    Takiego jak R to fakt nie mial ale wcale nie bylo tez jakoś znacząco gorzej. W porownanie do starszych lustrzanek to af w 80d był szybszy celniejszy i mozna bylo calkiem sensownie polegać na nawet najbardziej skrajnych punktach. Moje zdjęcia robione na turnieju tenisowym w porownaniu ze zdjęciami robionymi przez profoto z 1dx i białymi tubami z czerwonym paskiem nie były wcale mniej ostre. Moglem porownac bo część tych zdjec byla dostepna na stronie turnieju a ja robilem je 100/2.8L macro wiec z pewnoscia nie jest to obiektyw typowo do sportu.
    Widzialem niektore testy gdzie niby w 80d jest kiepski af pytanie w porownaniu do czego. Kolega majacy 6d1 pozyczyl mojego na jeden dzien turnieju i stwierdzil ze jego pod wzgledem af nie umywa się. Z reszta sprawdzalem skutecznosc af przez lv i faze i roznice praktycznie niezauwazalne w skutecznosci.
    Canon EOS R + C RF 24-105/4L; C 100/2.8 L Macro; C 70-300/4.0-5.6 II

  6. #46
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Re: Powrót po latach, co kupić.

    Zawsze lubiłem Sigmę a teraz chyba jakby bardziej, gdy zaczyna projektować szkła ART stricte ML

    Sigma Art 24-70 mm f/2.8 DG DN https://www.optyczne.pl/14319-news-S...2.8_DG_DN.html Obiektyw dostępny będzie z mocowaniami Sony E/FE oraz Leica L. Użytkownicy Nikonów Z i Canonów R/RP muszą obejść się smakiem. Sugerowana cena detaliczna w Polsce wynosi 4990zł brutto. Sigma twierdzi, że ich nowy obiektyw zapewnia najlepszą w klasie jakość optyczną. https://www.optyczne.pl/14355-news-S...%9B%C4%87.html Co ciekawe będzie tańsza i lżejsza od wersji do DSLR Takie cuda to tylko w Sigmie To jakby odpowiedź na Misia RF CANON RF 24-70MM F2.8L IS USM za 10k zł. Najpierw Tamron zrobił 28-75 2.8 pod FE, teraz Sigma
    Ostatnio edytowane przez candar ; 15-11-2019 o 22:05
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  7. #47
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 284

    Domyślnie Odp: Powrót po latach, co kupić.

    Ciężko znaleźć obiektyw, który byłby kiepski przy f/11 W centrum kadru przy f/2,8 jest żyleta, ale co się dzieje po brzegach, tego nie wie nikt. Tak, czy owak, jest to dalej kloc jak wszystkie ART-y, ale cenowo na pewno wielka alternatywa dla szkieł EF i FE. A ponieważ jest to dalej kloc, więc nie jest dla mnie. Spokojnie poczekam, jak Sigma wypuści konkurencję dla FE 2,8/16-55, i zabiorę go ze sobą do trumny.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  8. #48

    Domyślnie Odp: Powrót po latach, co kupić.

    Dzień dobry, widzę że temat nieco przygasł, więc podepnę się prosząc o radę, bo też rozważam „powrót po latach” i nie wiem co kupić. Ostatnie lata robiłem zdjęcia DSLR innej firmy (coś w rodzaju C60D) + głównie 17-50/2.8. Ostatnio sprzedałem wszystko głównie ze względu na pracę AF, czyli mogę „pójść” w każdą stronę (DSLR, ML, APS-C, FF).

    Jestem takim „niedzielnym pstrykaczem”, fotografuje głównie na urlopach, wyjazdach, i różne sytuacje rodzinne – czyli nic specjalnie ambitnego, jednak chciałbym aby te moje pstryki były dobrej jakości. Miałem kiedyś Canony, najpierw analog, potem cyfra (czytałem też długo to forum ale przy jakiś zmianach wycięto moje konto ), więc najpierw pomyślałem o Canonie, ale żeby sobie coś polepszyć to o FF i 6DII. Nigdy nie fotografowałem pełną klatką więc ostatnio wypożyczyłem 6DII+24-105L i ile AF pracuje szybko i celnie to jednak myślałem, że zdjęcia będą ostrzejsze/bardziej szczegółowe.

    Patrząc też na ostatnie ceny zacząłem się zastanawiać nad Canonem RP, mającym dość różne i często niepochlebne opinie (ale ML, czyli niby przyszłościowo, brak problemów z AF itp.) Ktoś radził w innej sytuacji „dozbieraj do R” ale nie wiem czy do moich celów rozsądne jest kupowanie body za więcej niż 5 tys. (taka bariera psychologiczna raczej). Myślę już z miesiąc i mam mętlik w głowie, jakieś rady?

  9. #49
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Powrót po latach, co kupić.

    do niedzielnego pstrykania? M50 + 18-150 + 32 albo 22 (w zaleznosci od preferencji)

    po co dokladnie FF?
    www albo tez flickr

  10. #50
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Re: Odp: Powrót po latach, co kupić.

    Cytat Zamieszczone przez Lukasz_ Zobacz posta
    Dzień dobry, widzę że temat nieco przygasł, więc podepnę się prosząc o radę, bo też rozważam „powrót po latach” i nie wiem co kupić. Ostatnie lata robiłem zdjęcia DSLR innej firmy (coś w rodzaju C60D) + głównie 17-50/2.8. Ostatnio sprzedałem wszystko głównie ze względu na pracę AF, czyli mogę „pójść” w każdą stronę (DSLR, ML, APS-C, FF).

    Jestem takim „niedzielnym pstrykaczem”, fotografuje głównie na urlopach, wyjazdach, i różne sytuacje rodzinne – czyli nic specjalnie ambitnego, jednak chciałbym aby te moje pstryki były dobrej jakości. Miałem kiedyś Canony, najpierw analog, potem cyfra (czytałem też długo to forum ale przy jakiś zmianach wycięto moje konto ), więc najpierw pomyślałem o Canonie, ale żeby sobie coś polepszyć to o FF i 6DII. Nigdy nie fotografowałem pełną klatką więc ostatnio wypożyczyłem 6DII+24-105L i ile AF pracuje szybko i celnie to jednak myślałem, że zdjęcia będą ostrzejsze/bardziej szczegółowe.

    Patrząc też na ostatnie ceny zacząłem się zastanawiać nad Canonem RP, mającym dość różne i często niepochlebne opinie (ale ML, czyli niby przyszłościowo, brak problemów z AF itp.) Ktoś radził w innej sytuacji „dozbieraj do R” ale nie wiem czy do moich celów rozsądne jest kupowanie body za więcej niż 5 tys. (taka bariera psychologiczna raczej). Myślę już z miesiąc i mam mętlik w głowie, jakieś rady?
    Pierwsze pytanie i zasadnicze. Czy masz w posiadaniu jakieś obiektywy, lampy błyskowe itp. które skutecznie wyhamowują przed zmianą systemu na inny ? Przykładowo za za 6.739 zł masz 750D ze szkłem 24-120mm VR https://www.cyfrowe.pl/aparaty/lustr...-120mm-vr.html a za 4.639 zł samego Nikona D750 https://www.cyfrowe.pl/aparaty/lustr...RoCK9wQAvD_BwE , który bije na głowę to, co otrzymasz z Canona RP i zapewne po samplach jak widzę również 90D https://www.canon-board.info/threads...=1#post1400440 No i masz jeszcze kilka systemów po drodze
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

Strona 5 z 11 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •