Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 105

Wątek: Powrót po latach, co kupić.

  1. #11
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Powrót po latach, co kupić.

    sony ma te zalete , iz wcale nie jest koniecznym zakup obiektywow z tego samego systemu.
    Posiadajac juz obiektywy dowolnego systemu , mozna podpiac do nie sony.
    wybor sony nie jest uwarunkowany posiadana optyka.

    Tzn posiadana optyka wcale nie determinuje wybor , gdyz mozemy wybrac oprocz systmowego takze sony.
    Dostepnosc szkiel do sony jest najwieksza ze wszystkich innych systemow.

    gdyby kierowac sie rzeczywiscie dostepnoscia , to zaden inny System nie wchodzilby w rachube , gdyz do sony mozna podpiac doslownie wszystko.
    Wybor matrycy jest bardzo wazny , gdyz wlasnie to od matrycy zalezy w jakim stopniu zostana wykorzystane wlasnosci obiektywu.

    Nie ma najmniejszego sensu zakup drogiego wysokowydajnego obiektywu i podpiac go do przecietnej puszki.
    wysokorozdzielcza optyka , wymaga wysokorozdzielczej matrycy , i to aby uniknac roznych artefaktow wyraznie bardziej rozdzielczej.

    z pary obiektyw 40 lp/mm i matryca 80 lp/mm

    lub obiektyw 80 lp/mm i matryca 40 lp /mm , pierwszy zestaw bedzie pracowal lepiej. Rozdzielczosc obrazowania bedzie porownywalna , pierwszy zestaw bedzie produkowal mniej znieksztalcen.

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Re: Powrót po latach, co kupić.

    Tak to tu zostawię

    "Canon sprzedał mniej aparatów bezlusterkowych niż oczekiwano
    Toyokeizai informuje, że Canon nie osiągnął własnego celu sprzedaży dzięki linii bezlusterkowej EOS-R. Menedżerowie Canon powiedzieli „” Nie mamy wyboru, jak zmienić plan zarządzania ”.
    https://www.mirrorlessrumors.com/can...than-expected/

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mirrorless.jpg
Wyświetleń:	108
Rozmiar:	108,3 KB
ID:	3160

    Osobiście wcale nie jestem zaskoczony takim obrotem sprawy

    Dodam tylko, że od marca 2019 r. nie ma powodu, aby kupować Canona RP lub R z powodu masowej kampanii cashback firmy Nikon w Europie. Nikon Z6 z adapterem kosztuje tylko 1450 € w Niemczech, tyle samo co Canon RP z adapterem. O wiele lepszy aparat za te same pieniądze. Naprawdę trzeba być wielkim fanem marki aby kupować puszki RP i R.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 13-11-2019 o 17:58
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  3. #13
    Bywalec
    Dołączył
    Oct 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    150

    Domyślnie Odp: Powrót po latach, co kupić.

    To i tak bardzo dobry wynik Canona biorąc pod uwagę, że wszedł z Rka na rynek pod koniec 2018r.

  4. #14

    Domyślnie Odp: Powrót po latach, co kupić.

    Jej, dzięki wszystkim za odpowiedzi. Poruszyłem temat Sony, ponieważ to są chyba najbardziej wyważone puszki na rynku. No może oprócz kolorów, ale to już kwestia obróbki. Bardziej chodzi mi o sens kupowania na tę chwilę czegoś powyżej 5 tysięcy jeżeli chodzi o puszkę do moich zastosowań, czyli bądź co bądź statycznej fotografii hobbistycznej. takiej gdzie nigdzie mi się w zasadzie nie spieszy - stąd znowuż poruszenie kwestii dinozaura 6D, ponieważ wiem jaki obrazek jest w stanie wypluć.

  5. #15

    Domyślnie Odp: Powrót po latach, co kupić.

    Cytat Zamieszczone przez saxjas Zobacz posta
    To i tak bardzo dobry wynik Canona biorąc pod uwagę, że wszedł z Rka na rynek pod koniec 2018r.
    Ten wynik to Mki robią.

  6. #16
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Powrót po latach, co kupić.

    Cytat Zamieszczone przez grizz Zobacz posta
    Ten wynik to Mki robią.
    Ale to jakieś stare wycinkowe dane - wklejają to wszędzie bez analizy. To tak realnie nic nie mówi.


    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta

    Dodam tylko, że od marca 2019 r. nie ma powodu, aby kupować Canona RP lub R z powodu masowej kampanii cashback firmy Nikon w Europie. Nikon Z6 z adapterem kosztuje tylko 1450 € w Niemczech, tyle samo co Canon RP z adapterem. O wiele lepszy aparat za te same pieniądze. Naprawdę trzeba być wielkim fanem marki aby kupować puszki RP i R.
    Troll mode ON: Trzeba być wielki fanem Nikona żeby kupić bezlustro z kulawym AFem tylko dlatego że to Nikon...
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  7. #17
    Bywalec
    Dołączył
    Oct 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    150

    Domyślnie Odp: Powrót po latach, co kupić.

    Tym bardziej dobry wynik biorąc pod uwagę przewagę fakt, ze S było wcześniej z bezlustrami na rynku

  8. #18
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Powrót po latach, co kupić.

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    sony ma te zalete , iz wcale nie jest koniecznym zakup obiektywow z tego samego systemu.
    Praktyka nie jest tak różowa jak piszesz. Jak wejść w szczegóły to już nie jest tak różowo bo się okazuje że jednak są ograniczenia, a to część punktów nie bangla, a to z ciągłym są problemy, a to z długimi szkłami coś się wiesza albo winietuje i część punktów nie działa w ogóle itd. Jak szkła Canona to puszka Canona i tyle - masz przynajmniej w gratisie zaje...y AF... ..
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  9. #19
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Re: Odp: Powrót po latach, co kupić.

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Praktyka nie jest tak różowa jak piszesz. Jak wejść w szczegóły to już nie jest tak różowo bo się okazuje że jednak są ograniczenia, a to część punktów nie bangla, a to z ciągłym są problemy, a to z długimi szkłami coś się wiesza albo winietuje i część punktów nie działa w ogóle itd. Jak szkła Canona to puszka Canona i tyle - masz przynajmniej w gratisie zaje...y AF... ..
    Sobie sprawdzę dokładnie (na razie mam za krótko A7 III) i obiecuję, że se pogadamy wówczas co bangla i co nie bangla w takich zestawach Jak na razie na ciągłym z EF 85 L II 1.2 i 70-200 2.8 L USM IS mi wszystko bangla na wszystkich punktach , nie wiesza się i nie winietuje ale rozumiem, że wiesz lepiej ode mnie jak działa taki zestaw



    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Troll mode ON: Trzeba być wielki fanem Nikona żeby kupić bezlustro z kulawym AFem tylko dlatego że to Nikon...
    Ale wiesz, że to działa nie tylko w N, ale w również C,F,S itp odnośnie innych ułomności systemowych ? Sumarycznie warto brać pod uwagę to, co ma ich najmniej




    BTW - oglądałeś Smerfy ? Maruda (ang. Grouchy Smurf ) "Czego ktoś nie powiedział lub nie zaproponował, Maruda zawsze jest do tego negatywnie ustosunkowany i odpowiada: „Nie cierpię ...”. To powiedzonko jest dostępne wyjściowym jego opisem, nawet gdy coś mu się podoba, mówi: „Nie cierpię tego, no chyba, że ​​...”. Charakteryzują go zmrużone oczy i ściśnięte pięści opuszczone w dół (w kreskówce ma założone ramię na ramię)."
    Ostatnio edytowane przez candar ; 13-11-2019 o 20:59
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  10. #20
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Powrót po latach, co kupić.

    Jeszcze radzę popatrzeć trochę na obiektywy. Osobiście w tym momencie mi się najbardziej podobają obiektywy do Sony. Ale Sony nie jest producentem żadnego z nich:
    - Sigma 35/1.4
    - Samyang af fe 85/1.4 (obiektywu o takim świetle masie i na dodatek cenie nie znajdziesz w innym systemie)
    - Tamron fe 28-75/2.8 (Cena jak za obiektyw ze światłem f/4. Oczywiście tak jak pisał @akustyk mając jasne stałki nie widzę sensu posiadania jasnych zoom'ow)
    - no i oczywiście najtańszy i najlepszy obiektyw o takich parametrach z autofokusem: Sigma 35/1.2

    O tak tanie obiektywy o tych parametrach w innych systemach może być trudno...
    Ostatnio edytowane przez luso ; 13-11-2019 o 21:27

Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •