Strona 7 z 11 PierwszyPierwszy ... 56789 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 105

Wątek: Powrót po latach, co kupić.

  1. #61
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 263

    Domyślnie Re: Odp: Re: Odp: Powrót po latach, co kupić.

    Cytat Zamieszczone przez gervee Zobacz posta
    Pisząc o Sony masz na myśli A7 III czy A7 II?
    i jeden i drugi Z tym, że A7 III wymiata AF-em oraz pojemnością baterii (a raczej znikomym poborem prądu w odniesieniu do konkurencji) , dwa sloty na karty to wisienka na torcie.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    RP jest bardzo mały i lekki. Razem z 24-105 stanowi świetne combo - AF będzie wymiatał w stosunku do luster które wymieniłeś. Natomiast naprawdę przemyślałbym kupienie apsc, bo dla amatora to świetny kompromis. FF daje lepszą jakość ale to jest okupione sporo droższym i cięższym sprzętem.
    Z tego co pamiętam w RP nie możliwości wyłączenia IS (https://www.canon-board.info/threads...C4%85czy%C4%87) co w przypadku obiektywów z IS (czyli własnie z RF 24-105mm f/4L IS USM i każdym innym ) skutkować będzie błyskawicznym wydrenowaniem i tak już malej baterii LP-E17 z ledwością starczającej na standardowe zdjęcia "u cioci na imieninach" (czyli wiadro baterii w zapasie). W "normalnych" aparatach można aktywować IS w chwili wciśnięcia spustu do połowy a w RP IS działa cały czas. O ile wiaderko baterii (10 sztuk i więcej) dla kogoś nie będzie problemem to ten fakt również przełknie.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 20-11-2019 o 19:27
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  2. #62
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Odp: Powrót po latach, co kupić.

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Z tego co pamiętam w RP nie możliwości wyłączenia IS (https://www.canon-board.info/threads...C4%85czy%C4%87) co w przypadku obiektywów z IS (czyli własnie z RF 24-105mm f/4L IS USM i każdym innym ) skutkować będzie błyskawicznym wydrenowaniem i tak już malej baterii LP-E17 z ledwością starczającej na standardowe zdjęcia "u cioci na imieninach" (czyli wiadro baterii w zapasie). W "normalnych" aparatach można aktywować IS w chwili wciśnięcia spustu do połowy a w RP IS działa cały czas. O ile wiaderko baterii (10 sztuk i więcej) dla kogoś nie będzie problemem to ten fakt również przełknie.
    Zbyt krótko miałem RP żeby wyrokować ale wszystkie obiektywy które podpinałem miały IS (poza 50) - kilka godzin focenia i baterii starczyło. Mój znajomy landszafciarz używa RP w górach, ostatnio w zimie. Jedna bateria w zapasie i daje radę. Oczywiście nie ma co pisać że mała bateria to zaleta ale w praktyce nie jest tak źle jak niektórzy sądzą.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #63
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 263

    Domyślnie Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Powrót po latach, co kupić.

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Zbyt krótko miałem RP żeby wyrokować ale wszystkie obiektywy które podpinałem miały IS (poza 50) - kilka godzin focenia i baterii starczyło. Mój znajomy landszafciarz używa RP w górach, ostatnio w zimie. Jedna bateria w zapasie i daje radę. Oczywiście nie ma co pisać że mała bateria to zaleta ale w praktyce nie jest tak źle jak niektórzy sądzą.
    To samo jest w RP i R. Jeśli podepniesz obiektyw z IS to wyssie szybciutko baterie. Jedyną opcją jest całkowite wyłącznie IS przełącznikiem na obiektywie (o ile takowy jest na obiektywie). Z tym "kilka godzin focenia i baterii starczyło" to się nie rozpędzaj bo wiem jak mocno bezlustra ciągną prąd z EVF a przykładowo w Fujikach zawsze miałem wyłączony LCD a EVF włączał się dopiero po zbliżeniu oka do czujnika. A i tak kilka godzin focenia było wyczynem i kończyło się na drugiej baterii. No chyba, że na kilka godzin focenia ktoś wyciąga aparat z torby łącznie ze trzy razy - to się wówczas zgodzę.


    Wyciąg z instrukcji Canona EOS R nie pozostawiający złudzeń co do drenowania baterii w R i RP przez IS http://gdlp01.c-wss.com/gds/9/030003...r_Guide_PL.pdf

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	eos r is.JPG
Wyświetleń:	95
Rozmiar:	76,7 KB
ID:	3225
    Ostatnio edytowane przez candar ; 20-11-2019 o 20:02
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  4. #64
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Powrót po latach, co kupić.

    Może dlatego mi działał że nie czytałem instrukcji ....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  5. #65
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 263

    Domyślnie Re: Odp: Powrót po latach, co kupić.

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Może dlatego mi działał że nie czytałem instrukcji ....
    Akurat ten temat dość często przewija się w obiektywnych testach (nie sponsorowanych przez producenta), które potwierdzają wpływ ciągłego działania IS na drenowanie baterii.

    "Lens image stabilisation never turns off
    On all my other cameras the IS comes on when I half press the shutter, stays on a bit and turns off. It’s quite apparent when IS is on for the bigger lenses, less so for ones like the EF-S10-18.

    Why is this an issue? The battery life is already relatively poor on the RP – I don’t need IS permanently on sucking juice out of the LP-E17 inside. Sure, I could set the EVF to only stay on a while, so the IS isn’t always on, but I feel there should be a C.Fn setting to have IS behave the same way it does on DSLRs (I’m told this is an annoyance for EOS-M users too). Simply saying ‘this is how it works on mirrorless’ is a cop-out IMHO."

    Ale rozumiem, że jak się ma takowe wychuchane maleństwo to wybacza mu się wszystkie wady i nawet ich nie zauważa
    Ostatnio edytowane przez candar ; 20-11-2019 o 20:13
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  6. #66
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Powrót po latach, co kupić.

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Akurat ten temat dość często przewija się w obiektywnych testach (nie sponsorowanych przez producenta), które potwierdzają wpływ ciągłego działania IS na drenowanie baterii. Ale rozumiem, że jak się ma takowe wychuchane maleństwo to wybacza mu się wszystkie wady i nawet ich nie zauważa
    Nie wiem jak to jest jak się ma wychuchane maleństwo. Pisałem o swoim krótkim jednodniowym kontakcie z RP i doświadczeniach kolegi ale skoro tak piszą to pewnie tak jest.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  7. #67
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 333

    Domyślnie Odp: Powrót po latach, co kupić.

    Kolejna tragifarsa. Jakby Canon zrobił ISIS, to baterie trzeba by podawać taśmą, jak naboje do CKM-u
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  8. #68
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    44

    Domyślnie Odp: Powrót po latach, co kupić.

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    zgadza sie. a sredni format daje jeszcze lepszy obrazek niz FF. a m43 gorszy niz APSC
    pytanie gdzie zaczyna sie jakosc, ktora ci wystarczy
    i gdzie konczy waga, ktorej juz sie nie chce nosic do zdjec niedzielnych


    i to nie jest pytanie, na ktore to forum odpowie za ciebie. sam musisz to jakos ocenic
    I to jest strzał w punkt. Po dwóch latach z FF wracam do małych bezlusterkowców APSC. Przestałem robić zdjęcia. Za duże, za ciężkie.

  9. #69

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Powrót po latach, co kupić.

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    RP jest bardzo mały i lekki. Razem z 24-105 stanowi świetne combo - AF będzie wymiatał w stosunku do luster które wymieniłeś. Natomiast naprawdę przemyślałbym kupienie apsc, bo dla amatora to świetny kompromis. FF daje lepszą jakość ale to jest okupione sporo droższym i cięższym sprzętem.
    może i racja z apsc i tym kompromisem ale z drugiej strony myślę sobie tak: pstrykam sobie od I Komunii, w tym ponad 20 lat lustrzankami, w tym 15 lat apsc i po prostu przy kolejnej zmianie sprzętu chciałbym kupić coś trochę lepszego niż miałem - modele 6D czy RP to przecież typowo amatorskie sprzęty. Może właśnie "mały i lekki" RP jest tym kompromisem? - Czytając różne opinie, nie brałem na początku pod uwagę tego modelu, który taraz nie kosztuje 6,5 tys ale poniżej 4,5 tys. Co tracę w stosunku do takigo np. 6dII - gorsza bateria, wizjer ...?

  10. #70
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 405

    Domyślnie Odp: Powrót po latach, co kupić.

    Cytat Zamieszczone przez Lukasz_ Zobacz posta
    Jestem takim „niedzielnym pstrykaczem”, fotografuje głównie na urlopach, wyjazdach, i różne sytuacje rodzinne – czyli nic specjalnie ambitnego, jednak chciałbym aby te moje pstryki były dobrej jakości. Miałem kiedyś Canony, najpierw analog, potem cyfra (czytałem też długo to forum ale przy jakiś zmianach wycięto moje konto ), więc najpierw pomyślałem o Canonie, ale żeby sobie coś polepszyć to o FF i 6DII. Nigdy nie fotografowałem pełną klatką więc ostatnio wypożyczyłem 6DII+24-105L i ile AF pracuje szybko i celnie to jednak myślałem, że zdjęcia będą ostrzejsze/bardziej szczegółowe.

    Patrząc też na ostatnie ceny zacząłem się zastanawiać nad Canonem RP, mającym dość różne i często niepochlebne opinie (ale ML, czyli niby przyszłościowo, brak problemów z AF itp.) Ktoś radził w innej sytuacji „dozbieraj do R” ale nie wiem czy do moich celów rozsądne jest kupowanie body za więcej niż 5 tys. (taka bariera psychologiczna raczej). Myślę już z miesiąc i mam mętlik w głowie, jakieś rady?
    Popatrz na możliwosci M50 z zestawem szkieł M.
    Tu gościu foci od pewnego czasu tylko M50. Może Ci to wystarczy:
    https://500px.com/winfried_kastner?c...er_id=13956283
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

Strona 7 z 11 PierwszyPierwszy ... 56789 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •