Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 105

Wątek: Powrót po latach, co kupić.

  1. #21
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Powrót po latach, co kupić.

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Sobie sprawdzę dokładnie (na razie mam za krótko A7 III) i obiecuję, że se pogadamy wówczas co bangla i co nie bangla w takich zestawach Jak na razie na ciągłym z EF 85 L II 1.2 i 70-200 2.8 L USM IS mi wszystko bangla na wszystkich punktach , nie wiesza się i nie winietuje ale rozumiem, że wiesz lepiej ode mnie jak działa taki zestaw
    Sprawdzałem ze 100-400 (nowym) i z 24-105 IS (starym) reszta to przygody moich znajomych licznie zaopatrzonych w skądinąd bardzo dobre kamery i aparaty Sony . Wiem że mój alfiok to staroć ale miałem też krótko AIII stąd pewne spostrzeżenia są takie, a nie inne. Gdybym go zostawił to bym sobie do niego kupował optykę dedykowaną, a nie kundlował Canonami no ale każdy robi jak mu lepiej. Natomiast trudno nie pisać o czymś co miało miejsce, co też ma potwierdzenie u innych użytkowników. Dodatkowo w czasach gdzie podobno jest masa znakomitej optyki pod Sony.


    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    BTW - oglądałeś Smerfy ? Maruda (ang. Grouchy Smurf ) "Czego ktoś nie powiedział lub nie zaproponował, Maruda zawsze jest do tego negatywnie ustosunkowany i odpowiada: „Nie cierpię ...”. To powiedzonko jest dostępne wyjściowym jego opisem, nawet gdy coś mu się podoba, mówi: „Nie cierpię tego, no chyba, że ​​...”. Charakteryzują go zmrużone oczy i ściśnięte pięści opuszczone w dół (w kreskówce ma założone ramię na ramię)."
    Teraz rozumiem! Ty jesteś tu takim smerfem marudą - cokolwiek by nie było to wystarczy, że ma napis Canon jest do **** ....

    **** - miało być brzytkie słowo
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  2. #22
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Re: Odp: Powrót po latach, co kupić.

    Cytat Zamieszczone przez luso Zobacz posta
    Jeszcze radzę popatrzeć trochę na obiektywy. Osobiście w tym momencie mi się najbardziej podobają obiektywy do Sony. Ale Sony nie jest producentem żadnego z nich:
    - Sigma 35/1.4
    - Samyang af fe 85/1.4 (obiektywu o takim świetle masie i na dodatek cenie nie znajdziesz w innym systemie)
    - Tamron fe 28-75/2.8 (Cena jak za obiektyw ze światłem f/4. Oczywiście tak jak pisał @akustyk mając jasne stałki nie widzę sensu posiadania jasnych zoom'ow)
    - no i oczywiście najtańszy i najlepszy obiektyw o takich parametrach z autofokusem: Sigma 35/1.2

    O tak tanie obiektywy o tych parametrach w innych systemach może być trudno...
    Dokładnie! Ja bym dodał jeszcze do tego zestawienia tylko referencyjne szkło Sony FE 55 mm f/1.8 FE ZA Carl Zeiss Sonnar T* (używki za 2,5k zł oraz Sigmę Art 105mm f/1.4 DG HSM.

    Generalnie uważam, że natywne Sony FE 85 1.8 jest lepszym wyborem od Samyanga af fe 85/1.4 (pod względem szybkości i ostrości) a jest jeszcze Viltrox PFU RBMH 85mm f/1.8 STM Sony FE.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Sprawdzałem ze 100-400 (nowym) i z 24-105 IS (starym) reszta to przygody moich znajomych licznie zaopatrzonych w skądinąd bardzo dobre kamery i aparaty Sony . Wiem że mój alfiok to staroć ale miałem też krótko AIII stąd pewne spostrzeżenia są takie, a nie inne. Gdybym go zostawił to bym sobie do niego kupował optykę dedykowaną, a nie kundlował Canonami no ale każdy robi jak mu lepiej. Natomiast trudno nie pisać o czymś co miało miejsce, co też ma potwierdzenie u innych użytkowników. Dodatkowo w czasach gdzie podobno jest masa znakomitej optyki pod Sony.




    Teraz rozumiem! Ty jesteś tu takim smerfem marudą - cokolwiek by nie było to wystarczy, że ma napis Canon jest do **** ....

    **** - miało być brzytkie słowo
    Na wakacjach używałem non stop Canona 16-35 2.8 L USM z A7 II i też dawał radę

    Ja nie marudzę Raczej robię zdjęcia tym co mam i zawsze szukam optymalnego rozwiązania bez żadnych sentymentów sprzętowych A wejście w misie RF powyżej 10k zł już dawno sobie odpuściłem bo to, co mam w L-kach Canona spokojnie daje radę Jeśli miałbym podpinać swoje EF-y przez adapter na mocowanie RF to wolę jednak przez MC-11 na A7 II/III Misie RF są ładne i fajne ale to nie mój cyrk, nie moje małpy
    Ostatnio edytowane przez candar ; 13-11-2019 o 21:56
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  3. #23
    Bywalec
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    157

    Domyślnie Odp: Powrót po latach, co kupić.

    Kup sobie 6DmkI, do tego 35 1.4 mkI i 85 1.8 lub 135 f2.
    Miałem, super się sprawdzało. Dla amatora zestaw do wszystkiego.
    Canon -> Fuji

  4. #24
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2018
    Posty
    38

    Domyślnie Odp: Powrót po latach, co kupić.

    Do zdjęć statyczny zestaw zaproponowany przez atze, jest ok.
    Ale i tak nic nie przebije C5d + 50 mm 1.8

  5. #25
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Powrót po latach, co kupić.

    Cytat Zamieszczone przez TM_Mich Zobacz posta
    Ale i tak nic nie przebije C5d + 50 mm 1.8
    jestem pewny, ze Twoja nostalgia to przebije

    moje 6D (mkI badz mkII) nawet z EF 50/1.4 zreszta tez z Sigmofonem EF 50 tez, chociaz to juz trzeba chciec targac
    www albo tez flickr

  6. #26
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2018
    Posty
    38

    Domyślnie Odp: Powrót po latach, co kupić.

    Mimo możliwości fotografowania Sony A7, Canonem 6D, R czy 5dIII, uwielbiam obrazek z 5D + 50 mm 1.8

  7. #27
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Powrót po latach, co kupić.

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Ja nie marudzę Raczej robię zdjęcia tym co mam i zawsze szukam optymalnego rozwiązania bez żadnych sentymentów sprzętowych
    Ciekawe, bo ja też nie. Używam w porównaniu z FF aparatów zabawek z zabawkowymi szkłami i wystarcza mi to aż nadto. Nawet zlecenia tym robię. Po prostu nie mam przekonania że cokolwiek się zmieni na lepsze jak wydam kolejne tysiące na sprzęt.
    Podejrzewam że to jest największy problem współczesnych producentów sprzętu foto, a nie wzajemna konkurencja między systemami.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #28
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Re: Odp: Re: Odp: Powrót po latach, co kupić.

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Ciekawe, bo ja też nie. Używam w porównaniu z FF aparatów zabawek z zabawkowymi szkłami i wystarcza mi to aż nadto. Nawet zlecenia tym robię. Po prostu nie mam przekonania że cokolwiek się zmieni na lepsze jak wydam kolejne tysiące na sprzęt.
    Podejrzewam że to jest największy problem współczesnych producentów sprzętu foto, a nie wzajemna konkurencja między systemami.
    No ja bym nie chwalił się tym, że zlecenia robisz "zabawkowymi szkłami". Ale co kto lubi. Posiadając od kliku dekad L-ki canona i Arty sigmy szukałem aparatu i matrycy, która przeniesie rozdzielczość tychże szkieł. Jeśli jednak zamierzasz skierować dyskusję na boczny tor w którym "zabawkowe szkła" montować będziesz do "aparatów zabawek" to faktycznie masz rację - szkoda prądu i pisaniny w tym wątku. Po protu idż i kup smartfona np. HUAWEI P30 PRO z potrójnym aparatem Leica (jest akurat promocja na ten smartfon https://www.euro.com.pl/telefony-kom...B&gclsrc=aw.ds) i bedziesz Pan zadowolony bez marudzenia, że nie warto wywalać kasy na dobre obiektywy i aparaty fotograficzne o dużej rozdzielczości i DR. A w ogóle to po co taka optyka canona RF, jeśli taką "zabawkową" też się da robić zdjęcia ? (pytanie retoryczne).
    Ostatnio edytowane przez candar ; 14-11-2019 o 19:39
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  9. #29
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Odp: Powrót po latach, co kupić.

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    No ja bym nie chwalił się tym, że zlecenia robisz "zabawkowymi szkłami". Ale co kto lubi. Posiadając od kliku dekad L-ki canona i Arty sigmy szukałem aparatu i matrycy, która przeniesie rozdzielczość tychże szkieł. Jeśli jednak zamierzasz skierować dyskusję na boczny tor w którym "zabawkowe szkła" montować będziesz do "aparatów zabawek" to faktycznie masz rację - szkoda prądu i pisaniny w tym wątku. Po protu idż i kup smartfona np. HUAWEI P30 PRO z potrójnym aparatem Leica (jest akurat promocja na ten smartfon https://www.euro.com.pl/telefony-kom...B&gclsrc=aw.ds) i bedziesz Pan zadowolony bez marudzenia, że nie warto wywalać kasy na dobre obiektywy i aparaty fotograficzne o dużej rozdzielczości i DR. A w ogóle to po co taka optyka canona RF, jeśli taką "zabawkową" też się da robić zdjęcia ? (pytanie retoryczne).
    Ja rozumiem że dla niektórych żeby zrobić zdjęcia z imprezy to trzeba zawsze mieć A9 i cajsy ale wyobraź sobie, że istnieje świat w którym jakość matrycy z cropa M i szkła typu 22/2 czy kit, alternatywnie czasem 70-200 w zupełności wystarczają.
    W jednym się zgadzamy - szkoda prądu i pisaniny bo się zupełnie nie rozumiemy.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  10. #30
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Powrót po latach, co kupić.

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Ja rozumiem że dla niektórych żeby zrobić zdjęcia z imprezy to trzeba zawsze mieć A9 i cajsy ale wyobraź sobie, że istnieje świat w którym jakość matrycy z cropa M i szkła typu 22/2 czy kit, alternatywnie czasem 70-200 w zupełności wystarczają.
    W jednym się zgadzamy - szkoda prądu i pisaniny bo się zupełnie nie rozumiemy.
    Ja nie mówię, że się nie da obskoczyłem swego czasu z Fujikiem z ogniskowymi 56 f/1.2 i 35 f/1.4 mm całe wesele Tyle tylko, że jakość optyki Fujinon XF zjada na śniadanie szkła w systemie canon M Kiedyś obskoczyłem ślub z Zenitem ET i Heliosem 58 f/2.0 i też się dało . Tak wybacz proszę, ale potrafię sobie wyobrazić co można a czego nie można zrobić w różnych sytuacjach :P
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •