Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Same dobre (inaczej) wieści

  1. #1
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie Same dobre (inaczej) wieści

    wyniki finanasowe nikona:

    https://fstoppers.com/news/nikon-jus...results-427040

    Intensify focus on professional and hobbyist segment - cokolwiek to znaczy - jak to czytam to wychodzi że bedą robić entry level i sprzęt do roboty - ciekawe co z tym wszystki pośrodku (tak na serio może w nikonie to się do czegoś nadawało bo w canonie było mało interesujące) ale tak na dobrą sprawę to też sprzęt dla hobbysty więc może zostanie

    a u olympusa jeszcze ciekawiej:

    https://fstoppers.com/news/rumors-ar...ss-year-426631

    ciekawe co napiszą o najlepszym z systemów influencerzy może ostatnia cegła z matrycą wielkości paznokcia (produkt bez grupy docelowej) przelała czarę goryczy

  2. #2
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Same dobre (inaczej) wieści

    Wszystkim leci. U Canona też kicha. Podejrzewam że to się skończy krwawo - krótko mówiąc nie wszyscy przetrwają.
    Dwa czynniki są decydujące - smartfony dające coraz lepsze aparaty i to że się je ma zawsze przy sobie, a druga rzecz to wielka nadprodukcja sprzętu foto w ostatnich latach przy właściwie żadnym postępie jakości.

    PS. Podobno dla Nikona najgorsze są wyniki sprzedaży ML - to na co liczyli, że im ruszy sprzedaż kuleje.
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 12-11-2019 o 01:09
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #3
    Uzależniony Awatar djtermoz
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Boston
    Wiek
    46
    Posty
    963

    Domyślnie Odp: Same dobre (inaczej) wieści

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Wszystkim leci.
    Co prawda to prawda. Słuchy chodzą, że Pentax też się powoli kończy i mogą się niedługo kompletnie poddać. Nikon na pewno przeżyje, najwyżej się trochę skurczy. Co do Olympusa to wydaje mi się, że oni mogliby sporo zyskać gdyby udało im się np. wpakować do swoich aparatów coś w rodzaju matrycy Foveon. W takim przypadku mała powierzchnia matrycy u4/3 nie byłaby wielką wadą. Ale matryce Foveon są ciągle jakoś w powijakach - w sumie szkoda, bo zapowiadały się ciekawie.

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Same dobre (inaczej) wieści

    tak jak kiedys byl boom na nowosc np faxy , na cd -pleyer , itd., itp. tak byl kiedys boom na aparaty cyfrowe , kiedy ta Technika wchodzila w zycie.
    bylo , minelo , rynek stal sie nasycony , sprzedaz spadnie , bedzie tylko wymiana sprzetu i ewentualnie zakup przez mlodsza , wchodzaca w zycie zarobkowe nowa generacje pokoleniowa.
    Juz nigdy w tych ilosciach co do tej pory nie bedzie sprzedawany aparat cyfrowy w dotychczasowej formie i jest to zjawisko NORMALNE.
    W przeciwnym wypadku do dzisiaj poslugiwalibysmy sie glinianymi tabliczkami i golebiami pocztowymi.

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Same dobre (inaczej) wieści

    Dokładnie. Już nie da się jeść chochlą. Trzeba łyżeczką
    Miłego dnia
    moja www

  6. #6
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Same dobre (inaczej) wieści

    dobrze, ale czemu to sa zle wiesci?

    dzieki tym go* wynikom finansowym i nadmiarom zapasow magazynowych juz na miesiac przed Brack Friday zaczely sie grube obnizki. i wypasiony aparat (6D2) mozna kupic za prakycznie 2/3 jego zeszlorocznej ceny. a ten sam sensor w aparacie z telewizorem zamiast celownika nawet jeszcze taniej. podobnie w Nikonie praktycznie nowiusienki model Z6 mozna kupic za smieszne pieniadze i miec naprawde super narzedzie do pracy (i, w odroznieniu od bagnetu RF, nawet wybrac do niego sensowna optyke)

    to na co narzekac?
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 15-11-2019 o 23:10
    www albo tez flickr

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Same dobre (inaczej) wieści

    Niech opuszcą ceny to się coś ruszy. Wydawanie prawie £3K na 5d4 z gripem to raczej słaby interes.

  8. #8
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Same dobre (inaczej) wieści

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Niech opuszcą ceny to się coś ruszy.
    I tak i nie.
    To znaczy to że ceny mają spaść to podobno pewnik. Firmy chcą uratować bilanse w ten sposób. Przypomina to ratowanie się przed zatonięciem na zasadzie coraz bardziej wymyślnych pomysłów jak wylewać wodę za burtę zamiast próbować zatkać dziurę....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 400

    Domyślnie Odp: Same dobre (inaczej) wieści

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Niech opuszcą ceny to się coś ruszy.
    To nic nie da. Nikon wypuścił dwie sensownie skonfigurowane i wycenione puszki Z i nic to nie dało. I to z jedyniesłuszną matrycą.
    Rynek zawojował chamski marketing jedyniesłusznych. Pozostałe japońskie firmy nie maja szans w konfrontacji z medialną machiną, influencerami i "obiektywnymi" testami "obiektywnych" portali. Staromodne podejście Canona do marketingu (jakieś salony czy coś) budzi politowanie.
    Wylewane są kubły pomyj na wszystko co nie jest jedyniesłuszne.
    Ludzie dowiedzieli sie kolejno, że najważniejszy jest DR matrycy, najważniejsze jest ISO invariance, najważniejszy jest eye-AF, najważniejszy jest IBIS.
    A jak się to wszystko ma jak np. Z-tki Nikona to okazuje się że powinno to być 2 lata temu a nie teraz .
    Liczyłem, ze ludzi szlag trafi od takiego marketingu ale jednak to działa.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  10. #10
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Same dobre (inaczej) wieści

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    To nic nie da. Nikon wypuścił dwie sensownie skonfigurowane i wycenione puszki Z i nic to nie dało. I to z jedyniesłuszną matrycą.
    Nikon się sam trochę wpuścił w maliny, bo przeszacowali rynek. Okazało się że FF na ratowanie wyników finansowych to jednak zbyt mało i samo magiczne ML nie wystarczy - do tego jeszcze z egzotycznymi drogimi kartami . W każdym razie z nieoficjalnych info wynika, że liczyli na dużo lepszą sprzedaż Zetek. Pomijam już że znacznie lepszym pomysłem na ratowanie sprzedaży było wejście na rynek z jakimś tanim systemem bezluster APSC . Powiem szczerze że dziwnie oni kminią i żaden najbardziej "chamski" marketing nie uratuje jak się popełnia takie błędy.
    Dodatkowy czynnik to obstrukcja w wypuszczeniu nowych modeli dslr - użytkownicy czekają i nie kupują tego co jest "no bo w każdej chwili może być nowy korpus"...
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •