Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Wątek: Same dobre (inaczej) wieści

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Re: Odp: Same dobre (inaczej) wieści

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    To nic nie da. Nikon wypuścił dwie sensownie skonfigurowane i wycenione puszki Z i nic to nie dało. I to z jedyniesłuszną matrycą.
    Rynek zawojował chamski marketing jedyniesłusznych. Pozostałe japońskie firmy nie maja szans w konfrontacji z medialną machiną, influencerami i "obiektywnymi" testami "obiektywnych" portali. Staromodne podejście Canona do marketingu (jakieś salony czy coś) budzi politowanie.
    Wylewane są kubły pomyj na wszystko co nie jest jedyniesłuszne.
    Ludzie dowiedzieli sie kolejno, że najważniejszy jest DR matrycy, najważniejsze jest ISO invariance, najważniejszy jest eye-AF, najważniejszy jest IBIS.
    A jak się to wszystko ma jak np. Z-tki Nikona to okazuje się że powinno to być 2 lata temu a nie teraz .
    Liczyłem, ze ludzi szlag trafi od takiego marketingu ale jednak to działa.
    To nie marketing i reklama, ale zwykła użyteczność potrzebna "kotleciarzom" i wielu innym fotografom. Zresztą -> https://forum.nikoniarze.pl/threads/...-a7-III/page21

    Pamiętam rok 2009 i hejt na Martynę Wojciechowską, która brała udział w reklamach sprzętu fotograficznego "jedyniesłusznych" (cykl "Kobieta na krańcu świata”). Jak widzę w tej kwestii pomimo upływu 10 lat nic się nie zmieniło.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 17-11-2019 o 20:09
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  2. #12
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 599

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Same dobre (inaczej) wieści

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    To nic nie da. Nikon wypuścił dwie sensownie skonfigurowane i wycenione puszki Z i nic to nie dało. I to z jedyniesłuszną matrycą.
    I niestety z idiotycznymi kartami XQD, których nikt nie ma, są po 1000 zł. I jest jeden slot na karty, domyśl się jaki PR robią ślubniacy chętni na to body.
    Ja focę lustrzanką tą samą od 2012 roku, czas na Z ale ... no ma mieć grip ze spustem.
    Nikon wypuścił te Zetki jak Canon. Nowość, ale nie damy wszystkiego by coś dodawać w kolejnych modelach.

    Wyniki Nikona sa tragiczne, ale podobno jedyne co sie dobrze sprzedaje to body FF. Tylko nie wiem jakie, bo nie ma nowych lustrzanek, czyli jednak Z6 i Z7 schodzą nieźle?
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 18-11-2019 o 00:55

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Same dobre (inaczej) wieści

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    To nic nie da. Nikon wypuścił dwie sensownie skonfigurowane i wycenione puszki Z i nic to nie dało.
    Te co nie mają AF?

    Kupiłbym 5d4 ale wydawać £2,799 to trochę przesada. Znam ludzi którzy za połowę tej kwoty auta kupują

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 284

    Domyślnie Odp: Same dobre (inaczej) wieści

    Cytat Zamieszczone przez djtermoz Zobacz posta
    Co prawda to prawda. Słuchy chodzą, że Pentax też się powoli kończy i mogą się niedługo kompletnie poddać. Nikon na pewno przeżyje, najwyżej się trochę skurczy. Co do Olympusa to wydaje mi się, że oni mogliby sporo zyskać gdyby udało im się np. wpakować do swoich aparatów coś w rodzaju matrycy Foveon. W takim przypadku mała powierzchnia matrycy u4/3 nie byłaby wielką wadą. Ale matryce Foveon są ciągle jakoś w powijakach - w sumie szkoda, bo zapowiadały się ciekawie.
    Olympus mógłby (tak specjalnie dla mnie) odwalić numer tysiąclecia i wprowadzić pełnoklatkowy, cyfrowy, korpus OM na bazie OM-4
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •