Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26

Wątek: Lasery a matryce aparatów / kamer

  1. #21
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Lasery a matryce aparatów / kamer

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    No dobra, ale co z "kamerunami". Jakoś nie słychać, by Oni się skarżyli. W necie problem jest opisywany raczej w kontekście foto.
    Nie wiem jak na weselach ale na imprezach unika się laserów. Bardzo podobny efekt można uzyskać przy pomocy głów z pryzmatem (nie wiem czy nie lepszy). Klienci boją się laserów ze względu na odszkodowania. Dodatkowo dobry efekt laser daje na dymie, a z tym też bywa różnie - nie zawsze się da używać dymu ze względu na czujki. U nas w firmie laser leży i się kurzy od lat.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  2. #22
    Uzależniony Awatar FlatEric
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    567

    Domyślnie Odp: Lasery a matryce aparatów / kamer

    No dobra, ale co z "kamerunami". Jakoś nie słychać, by Oni się skarżyli. W necie problem jest opisywany raczej w kontekście foto.
    Przy kręceniu jednego z odcinków "Poszukiwaczy historii" zjarali sobie w plenerze matrycę laserem ze sprzętu geodezyjnego - nie pomnę co to było, bodaj skaner 3D. Efektem była seria zielonych kropek na środku matrycy.
    SX160 IS, a przedtem wadliwy A530 wymieniony w ramach gwarancji na wadliwy A550.
    Analogowy DeviantArt
    Wypociny formalne
    Wypociny techniczne

  3. #23
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Re: Lasery a matryce aparatów / kamer

    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  4. #24
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 619

    Domyślnie Odp: Lasery a matryce aparatów / kamer

    Cytat Zamieszczone przez FlatEric Zobacz posta
    Przy kręceniu jednego z odcinków "Poszukiwaczy historii" zjarali sobie w plenerze matrycę laserem ze sprzętu geodezyjnego - nie pomnę co to było, bodaj skaner 3D. Efektem była seria zielonych kropek na środku matrycy.
    A to ciekawe, jeśli dobrze kojarzę to tego lasera chyba nawet nie widać.

  5. #25
    Uzależniony Awatar FlatEric
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    567

    Domyślnie Odp: Lasery a matryce aparatów / kamer

    No dobrze mi się wydawało, to był skaner laserowy, na nagraniu od 4:19 (acz chyba najpierw trzeba reklamy przetrzymać): https://www.ipla.tv/wideo/wiedza/Pos...asonId=5003107
    Nie wiem, czym oni to kręcili w tym momencie, używają i kamer, i Sony alfa z obiektywami Canona.
    SX160 IS, a przedtem wadliwy A530 wymieniony w ramach gwarancji na wadliwy A550.
    Analogowy DeviantArt
    Wypociny formalne
    Wypociny techniczne

  6. #26
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 619

    Domyślnie Odp: Lasery a matryce aparatów / kamer

    Nieźle sobie załatwili sprzęt, co za pech. Ciekawe, czy gdyby kamera nie była tak blisko tego skanera, to też by się tak stało.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •