Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Skokowa praca AF w Canon 85 1.8 USM

Mieszany widok

  1. #1

    Domyślnie Skokowa praca AF w Canon 85 1.8 USM

    Cześć, moja siostra ma problem z obiektywem Canon 85mm f/1.8 USM. Obiektyw nie może ustawić dokładnie ostrości i chodzi "skokowo" (jakby strzelał). Po zakryciu obiektywu ręką, nie przechodzi całej skali, tylko "strzela" jakby się zacinał. Może ktoś z Was miał podobny problem i wystarczy coś "nasmarować" ? Z góry dzięki za pomoc.

  2. #2
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Skokowa praca AF w Canon 85 1.8 USM

    Przy ostrzeniu przez celownik czy w Live View?

    Jak pracuje reczne ustawianie ostrosci?
    www albo tez flickr

  3. #3

    Domyślnie Re: Skokowa praca AF w Canon 85 1.8 USM

    Ręczne ostrzenie działa płynnie. Problem jest na celowniku oraz w Live View.

  4. #4
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Skokowa praca AF w Canon 85 1.8 USM

    to moze sprobuj nakrecic i wrzucic w net jakis filmik, na ktorym to bedzie widac, tak zebysmy mogli zobaczyc na czym dokladnie to haczenie polega. z samych objawow moge zgadywac uwalony silnik ale nie wiem czy w USM to nie oznaczaloby tez, ze przy ostrzeniu recznym powinien haczyc (jesli to silnik).
    www albo tez flickr

  5. #5

    Domyślnie Odp: Skokowa praca AF w Canon 85 1.8 USM

    https://www.youtube.com/watch?v=ajeRLVAsD2s

    Obiektyw bez przedniej obudowy (wczoraj chciałem go przeczyścić), próbowałem także wyczyścić sensor AF, ale nie pomogło. Problem nasila się kiedy jest mniej światła w pomieszczenie, na dworze pracuje dużo lepiej.

  6. #6
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Skokowa praca AF w Canon 85 1.8 USM

    Cytat Zamieszczone przez czeski600 Zobacz posta
    https://www.youtube.com/watch?v=ajeRLVAsD2s

    Obiektyw bez przedniej obudowy (wczoraj chciałem go przeczyścić), próbowałem także wyczyścić sensor AF, ale nie pomogło. Problem nasila się kiedy jest mniej światła w pomieszczenie, na dworze pracuje dużo lepiej.
    to nie pomoge. nie spotkalem sie z czyms takim
    www albo tez flickr

  7. #7
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2015
    Miasto
    WN
    Posty
    374

    Domyślnie Odp: Skokowa praca AF w Canon 85 1.8 USM

    Miałem kiedyś walnięty silnik, to nie było problemów z ręcznym ostrzeniem.
    Tez obstawiałbym silnik, ale skoro działa Ok w dobrym świetle, a nie działa w słabym, to wróciłbym do AF w puszce. A czy inne obiektywy pracują normalnie na tej puszce? W szczególności czy inne jasne obiektywy pracują poprawnie?
    W przypadku tego obiektywu używasz centralnego punktu?

  8. #8

    Domyślnie Odp: Skokowa praca AF w Canon 85 1.8 USM

    Inne obiektywy działają poprawnie, nawet jaśniejsze:/ AF ustawiony jest na punkt centralny. Zamówiłem alkohol izopropylowy, spróbuję wszystko dziś jeszcze raz przeczyścić.

  9. #9

    Domyślnie Re: Skokowa praca AF w Canon 85 1.8 USM

    Prawdopodobnie uszkodzony jest sensor AF, jest cały porysowany, dla pewności zamówię cały układ USM. Na ali widziałem za 220 zł. Dzięki za pomoc, jak naprawię dam znać

  10. #10
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Skokowa praca AF w Canon 85 1.8 USM

    To bardzo dobry trop.

    https://photography-on-the.net/forum....php?t=1244298

    Pewien facet (SVTmaniac) miał problem taki, że nie chciał mu działać AF powyżej 15ft (5m) - blokował mu się na odcinku od 5m do nieskończoności. Tam się jakiś pierścień luzuje który jeździ po tym sensorze.

    I removed the front element and there was a small sensor that a clear ring passes through. As the lens focuses the sensor picks up on the clear ring which tells the lens exactly where it is in the focus range eg. MFD - Infinity.
    Facet skasował ten luz i problem zniknął. Niestety nie pokazał w żaden sposób jak to zrobił. Jeżeli ten sensor faktycznie nie wygląda za ciekawie (chociażby z powodu wieku obiektywu i częstotliwości jego używania), to zamówienie całego układu USM może być dobrym pomysłem.

    Tu masz serwisówkę (jest to katalog części w którym przy okazji zostało pokazane co w co ma wejść i w jakiej kolejności):

    https://elektrotanya.com/canon_canon.../download.html
    Ostatnio edytowane przez mkamelg ; 09-11-2019 o 11:45

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •