Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 43

Wątek: Zmierzch aparatów fotograficznych

  1. #1
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2004
    Miasto
    Opole
    Posty
    1 361

    Domyślnie Zmierzch aparatów fotograficznych

    Jak sobie oglądam takie porównania to zastanawiam się kiedy nastąpi zmierz aparatów w takiej formie jaką znamy obecnie ? Soft i skomplikowane algorytmy potrawią już takie rzeczy że aż strach pomyśleć co będzie za 10 lat. Luminar 4 już cuda wyrabia z niebem a będzie potrafił z kazdym numerkiem coraz więcej.
    https://youtu.be/6irorkXCLyw

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Zmierzch aparatów fotograficznych

    Pewnych rzeczy nigdy nie uda się zastąpić tanią podróbką GO sztucznie tworzoną w smartfonach. Od razu widać granicę początku GO i brak spójności w odniesieniu do jasnych szkieł o długiej ogniskowej typu 85 1.2 i 105 1,4. Z daleka i na maleńkim ekranie smartfona to może przejdzie ale już w każdym innym większym wymiarze wyjedzie pikseloza, brak szczegółów i sztuczna GO zachodząca na obiekt, że już o strasznie sztucznych blikach punktów światła w nieostrościach nie wspomnę. Analizowałem kiedyś takie zdjęcie ze smartfona pod tym właśnie kątem i każdy rozsądny nie tyko fotograf bez klapek na oczach od razu zobaczy różnicę. Nie trzeba się nawet znać na rozkładzie GO bo kilka osób zupełnie nie mających związku z fotografią również to widziało. Tak więc ony "Zmierzch aparatów fotograficznych" proponuję wstawić między bajki

    BTW - są jeszcze analogi, które obecnie przeżywają drugą młodość. A dwa moje aparaty Praktica z Heliosami wstawione do komisu foto zniknęły już dwa później ponieważ młode pokolenie ma obecnie bardzo duże parcie na analogi (info z komisu od sprzedawcy).

    Tak więc bajać to my a nie nas...
    Ostatnio edytowane przez candar ; 01-11-2019 o 17:29
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Zmierzch aparatów fotograficznych

    Cytat Zamieszczone przez Shadow Zobacz posta
    Jak sobie oglądam takie porównania to zastanawiam się kiedy nastąpi zmierz aparatów w takiej formie jaką znamy obecnie ? Soft i skomplikowane algorytmy potrawią już takie rzeczy że aż strach pomyśleć co będzie za 10 lat. Luminar 4 już cuda wyrabia z niebem a będzie potrafił z kazdym numerkiem coraz więcej.
    https://youtu.be/6irorkXCLyw
    Rownie dobrze mozna sie zastanawiac , kiedy naturalne piersi kobiety zostana zastapione sztucznymi.
    Najnowszy elektrosilikon zapewnii nieprzemijajaca jedrnosc i ksztalt, a temperature beda trzymac ladowane przez usb najnowszej generacji akumulatory. ksztalt , zwis i objetosc bedzie mozna sobie dowolnie programowac pilotem , kazdego wieczoru inaczej , w zaleznosci od potrzeb.

  4. #4
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2017
    Miasto
    Białystok
    Posty
    462

    Domyślnie Odp: Zmierzch aparatów fotograficznych

    https://www.mirrorlessrumors.com/wp-...m-08.43.03.png

    Sprzedaż bezlusterkowców też już nie rośnie https://www.sonyalpharumors.com/wp-c...m-08.52.17.png
    Styczeń -Sierpień 2019: 77,7% tego co rok wcześniej. [ilość]

    Lustrzanki: 61.9%
    Ostatnio edytowane przez capo-di_tutti-capi ; 01-11-2019 o 18:43

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 459

    Domyślnie Odp: Zmierzch aparatów fotograficznych

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    Rownie dobrze mozna sie zastanawiac , kiedy naturalne piersi kobiety zostana zastapione sztucznymi.
    Najnowszy elektrosilikon zapewnii nieprzemijajaca jedrnosc i ksztalt, a temperature beda trzymac ladowane przez usb najnowszej generacji akumulatory. ksztalt , zwis i objetosc bedzie mozna sobie dowolnie programowac pilotem , kazdego wieczoru inaczej , w zaleznosci od potrzeb.
    Wybacz ale dostęp do komórek jest trochę jakby większy i tańszy niż do elektropiersi/czegokolwiek. Dodatkowo fotografia zdycha - większość "fotografii" laduje na Facebooku oraz Instagramie (rozdzielczość, tematyka, etc).

  6. #6
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2017
    Miasto
    Białystok
    Posty
    462

    Domyślnie Odp: Zmierzch aparatów fotograficznych

    No nie wiem.
    Nikt filmików masowo wrzucanych do mediów społecznościowych nie nazywa kinematografią
    i nie płacze się z tego powodu i nie mówi że kinematografia umiera.

  7. #7
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Zmierzch aparatów fotograficznych

    Myślę że sprawa sprowadza się do tego, że aparaty będą kupować wyłącznie Ci którzy potrzebują czegoś więcej niż cykania fotek "na tle". Dawniej nie było alternatywy stąd sprzedaż aparatów rosła. W epoce cyfry i łatwości uzyskiwania ładnych zdjęć popyt osiągnął apogeum. W momencie wejścia smartfonów sytuacja się odwróciła. To do czego był potrzebny osobny sprzęt osiąga się z podobnym albo nawet lepszym efektem bez aparatu.

    Krótko mówiąc, dostępność i łatwość jaką zapewniła technika cyfrowa wytworzyło "nienaturalny" popyt na sprzęt. Teraz sprawa wróci do normy. Dlatego nie uważam że to zmierzch.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #8
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2017
    Miasto
    Białystok
    Posty
    462

    Domyślnie Odp: Zmierzch aparatów fotograficznych

    Edit
    "Produkcja bezlusterkowców też już nie rośnie..."



    Co za różnica, czy ludzie pragnący utrwalić chwilę używają kompaktów analogowych, cyfrowych czy komórek?
    Klisza, wywołanie i 24/36 odbitek kosztowało. Cyfra koszt zrobienia zdjęcia oraz podzielenia się nim z nieskończoną ilością osób sprowadziła prawie do zera.

    A fotografia?
    Czas promocji się zaczął.
    https://www.amazon.de/dp/B07GTYPQZ3/...R8XB7XF&sr=8-5
    https://www.amazon.de/dp/B07MS6299X/...R8XB7XF&sr=8-3
    Ostatnio edytowane przez capo-di_tutti-capi ; 01-11-2019 o 19:25

  9. #9
    Uzależniony
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    716

    Domyślnie Odp: Zmierzch aparatów fotograficznych

    To sztuczne, zblurowane rozmycie, wlewające się na obiekty. Okropne.
    Długo to to jeszcze nie będzie miało nawet podejścia do 5Dc.
    5D, 2x6D, 16-35/4ISL, 20/1.4A, 24-70/2.8LII, 24-85/3.5-4.5, 50/1.4, 50/1.8STM, 55/1.8, 85/1.8, 135/2L, 200/2.8LII, 70-300 4-5.6II, 100-300/5.6L, 400/5.6L
    600EX-RT, 430EXII, 568EXII
    CX241, i1DisplayPro, L850, SC-P600

  10. #10
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Zmierzch aparatów fotograficznych

    Cytat Zamieszczone przez capo-di_tutti-capi Zobacz posta
    Co za różnica, czy ludzie pragnący utrwalić chwilę używają kompaktów analogowych, cyfrowych czy komórek?
    Dla producentów tychże sprzętów zupełnie fundamentalna. O tym właśnie mówimy ....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •