[QUOTE]
Cytat Zamieszczone przez Shadow Zobacz posta
Przeciętnego użytkownika fejsbuka nie interesują zawiłości deformacji twarzy przez optykę czy rozmazane piksle w tysięcznym powiększeniu.
wybacz , ale jesli na podstawie tego co interesuje przecietnego fejsbukowca wyciagasz wniosek, ze jakosc obrazu z komorki jest porownywalna do jakosci z dslr , to masz bardzo powazne braki w edukacji.
rownie dobrze mozesz wyciagac wniosek , ze skoro dzisiaj u nas pada deszcz to jutro wzrosnie populacja zyraf w afryce.

Czyms innym jest zadawalajaca jakosc zdjec z komorek - i z tym nikt nie polemizuje , a czyms innym jest osad , jakoby jakosc byla porownywalna ze zdjeciami z dslr.

To drugie nie jest fizycznie mozliwe.
Ze wzgledu na ograniczenia rozdzielczosci optyki ( nie mozna jej podnosic dowolnie) , poniewaz komorka ma znacznie mniejsza skale odwzorowani , nigdy nie uzyska sie z komorki takiej samej rozdzielczosci obrazowani jak z dslr w aktualnej postaci.

Jesli zastosowac jakies metody rachunkowe poprawiajace rozdzielsczosc ( np wielokrotna expozycja ) mozna je przeciez rowniez zastosowac do wiekszych matryc.

tzw "fotografia obliczeniowa" polega na tym, ze producenci licza na to, iz znajda latwiej jelenia , ktory nabedzie tak nazywana nowa zabawke .

Fora dyskusyjne upadaja , gdyz co bystrzejsi ludzie zaczynaja sie orientowac iz uczestnictwo w nich jest poddawaniem sie duraczeniu przez innych uczestnikow.
trzeba przejsc przez setki idiotyzmow , by trafic na interesujaca i przydatna wypowiedz.
Bilans chyba jest negatywyn , skoro aktywnosc Spada.