Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 43

Wątek: Zmierzch aparatów fotograficznych

  1. #31
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Re: Zmierzch aparatów fotograficznych

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    @Shadow
    Dalsza dyskusja jak widzę nie ma żadnego sensu

    Pisząc poniższe bzdury (inaczej nie da się tego nazwać) -

    oraz

    - idealnie zdefiniowałeś typowego "smartfoniarza", który przekonany jest, że wyłącznie smartfonem da się zrobić ładne selfie i nie musi do tego posiadać jakiejkolwiek wiedzy na temat fotografii szeroko, czy też wąsko rozumianej.

    Jeśli zmierzasz do tego, że obecnie w cenie jest brak podstawowej wiedzy z jakiejkolwiek dziedziny a wyznacznikiem jakości (a raczej jej braku) jest byle jakie zdjęcie wykonane i oglądane na ekranie smartfona - to tak, masz niestety rację.

    Tym bardziej zachęcam abyś ze swoim smartfonem z AI zrealizował wszystkie zaliczenia foto na ASP !!!! https://akademus.asp.gda.pl/en/katalog/kurs/11337/
    Candar ale to o czym pisze Shadow to niestety prawda. Większości ludzi naprawdę wystarcza jakość ze smartfona. To są laicy oni nigdy nie oglądają zdjęć w powiększeniu 100%, a nieliczni oglądają je na czymś więcej niż ekran telefonu. W głowie się nie mieści jakie knoty ludzie wrzucają na FB i się tym jeszcze zachwycają...
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  2. #32
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Re: Odp: Re: Zmierzch aparatów fotograficznych

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Candar ale to o czym pisze Shadow to niestety prawda. Większości ludzi naprawdę wystarcza jakość ze smartfona. To są laicy oni nigdy nie oglądają zdjęć w powiększeniu 100%, a nieliczni oglądają je na czymś więcej niż ekran telefonu. W głowie się nie mieści jakie knoty ludzie wrzucają na FB i się tym jeszcze zachwycają...
    Toć napisałem, że niestety to prawda. Ale gloryfikowanie onego smartfonizmu to jednak spora przesada.
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  3. #33
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Zmierzch aparatów fotograficznych

    [QUOTE]
    Cytat Zamieszczone przez Shadow Zobacz posta
    Przeciętnego użytkownika fejsbuka nie interesują zawiłości deformacji twarzy przez optykę czy rozmazane piksle w tysięcznym powiększeniu.
    wybacz , ale jesli na podstawie tego co interesuje przecietnego fejsbukowca wyciagasz wniosek, ze jakosc obrazu z komorki jest porownywalna do jakosci z dslr , to masz bardzo powazne braki w edukacji.
    rownie dobrze mozesz wyciagac wniosek , ze skoro dzisiaj u nas pada deszcz to jutro wzrosnie populacja zyraf w afryce.

    Czyms innym jest zadawalajaca jakosc zdjec z komorek - i z tym nikt nie polemizuje , a czyms innym jest osad , jakoby jakosc byla porownywalna ze zdjeciami z dslr.

    To drugie nie jest fizycznie mozliwe.
    Ze wzgledu na ograniczenia rozdzielczosci optyki ( nie mozna jej podnosic dowolnie) , poniewaz komorka ma znacznie mniejsza skale odwzorowani , nigdy nie uzyska sie z komorki takiej samej rozdzielczosci obrazowani jak z dslr w aktualnej postaci.

    Jesli zastosowac jakies metody rachunkowe poprawiajace rozdzielsczosc ( np wielokrotna expozycja ) mozna je przeciez rowniez zastosowac do wiekszych matryc.

    tzw "fotografia obliczeniowa" polega na tym, ze producenci licza na to, iz znajda latwiej jelenia , ktory nabedzie tak nazywana nowa zabawke .

    Fora dyskusyjne upadaja , gdyz co bystrzejsi ludzie zaczynaja sie orientowac iz uczestnictwo w nich jest poddawaniem sie duraczeniu przez innych uczestnikow.
    trzeba przejsc przez setki idiotyzmow , by trafic na interesujaca i przydatna wypowiedz.
    Bilans chyba jest negatywyn , skoro aktywnosc Spada.

  4. #34
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2004
    Miasto
    Opole
    Posty
    1 401

    Domyślnie Odp: Zmierzch aparatów fotograficznych

    Chyba mnie źle zrozumiałeś. Ja nie twierdzę że smartfony generują lepsze zdjęcia tylko odnoszę się do tego co dzieje się w społeczeństwie tzw socjal mediów. Dla takich ludzi to co oferują smrtfony w zupełności wystarcza i niestety obawiam się że pod takiego klienta będzie zmierzać fotografia. Zwykla komercjalizacja jak ze wszystkim. Taki koncer tylko liczy zyski a jeśli sprzedaje miliony smartfonów to może w przyszłości całkiem olać robienie aparatów dla wymagających fotografów albo będą to małe ilości a cena jeszcze większa niż dziś.

  5. #35
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Zmierzch aparatów fotograficznych

    Cytat Zamieszczone przez Shadow Zobacz posta
    Chyba mnie źle zrozumiałeś. Ja nie twierdzę że smartfony generują lepsze zdjęcia tylko odnoszę się do tego co dzieje się w społeczeństwie tzw socjal mediów. Dla takich ludzi to co oferują smrtfony w zupełności wystarcza i niestety obawiam się że pod takiego klienta będzie zmierzać fotografia. Zwykla komercjalizacja jak ze wszystkim. Taki koncer tylko liczy zyski a jeśli sprzedaje miliony smartfonów to może w przyszłości całkiem olać robienie aparatów dla wymagających fotografów albo będą to małe ilości a cena jeszcze większa niż dziś.
    Ja Cie w ogole nie zrozumialem , nawet nie probuje.
    ja tylko odpowiadam na to co napisales , a napisales :

    Cytat Zamieszczone przez Shadow Zobacz posta
    Mały zgrabny smartfon generuje obrazy lepsze od kompaktów a nawet zbliżone do lustrzanek kosztujących krocie.
    nie genseruja obrazow zblizonych .

    to ,ze ludziom odpowiada na FB obraz z komorki nie oznacza ze jakosc z komorki jest zblizona do jakosci z Dslr.
    jak w ogole mozna tak argumnegtowac?

    Nie ma zwiazku.

    rownie dobrze moznaby powiedziec , ze skoro ludzie lubia schabowy z kapusta to jakosc z komorki jest zblizona do jakosci z dslr.

    taki sam zwiazek pomiedzy FB a jakoscia obrazu. czyli brak jakiegokolwiek.
    FB nie jest w ogole koncypowane po to by mierzyc jakosc obrazowania.Nie temu sluzy.
    Rownie dobrze mozesz porownywac jakosc obrazowania termometrem co FB.

    Toz to zwykle duracznie:
    poniewaz na FB wiekszosc zdjec jest z komorki to znaczy ze jakosc z komorki jest porowywalna z jakoscia z DSLR .

    wybacz - tragedia polega na tym ze niektorzy sa juz zduraczenie i nie zauwazaja tego.

  6. #36
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Zmierzch aparatów fotograficznych

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Toć napisałem, że niestety to prawda. Ale gloryfikowanie onego smartfonizmu to jednak spora przesada.
    Nie trzeba gloryfikować, z tego co widać to same się obronią... przy okazji zabierając do grobu parę innych rozwiązań.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  7. #37
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    EU
    Posty
    336

    Domyślnie Odp: Zmierzch aparatów fotograficznych

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    Ja Cie w ogole nie zrozumialem , nawet nie probuje...
    W takim razie jaki jest sens odpowiadania na czyjs post?
    Pozdrowienia,
    Paweł

    Zdjęcia

  8. #38
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2004
    Miasto
    Opole
    Posty
    1 401

    Domyślnie Odp: Zmierzch aparatów fotograficznych

    Dałem link do filmu gościa na początku i do tego się cały czas odnoszę. A zresztą nieważne...

  9. #39
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Zmierzch aparatów fotograficznych

    Cytat Zamieszczone przez Pawel92 Zobacz posta
    W takim razie jaki jest sens odpowiadania na czyjs post?
    jak mozesz usilowac zroumiec kogos , kto twierdzi , ze 2 +2 jest 5 , kiedy jest 4 ?

    wolalbym sobie porozmawiac o d... Maryny.

  10. #40
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Zmierzch aparatów fotograficznych

    Cytat Zamieszczone przez Shadow Zobacz posta
    Dałem link do filmu gościa na początku i do tego się cały czas odnoszę. A zresztą nieważne...
    Co do filmu - jeżeli sprzętem za 20tys zł ma się robić takie zdjęcia to faktycznie lepiej zostać przy telefonie. Przeżyłem kres konsol, komputerów stacjonarnych, więc i lustrzanek pewnie tez przeżyję. Tak naprawdę to nawet nie zależy od u użytkowników,będziemy używać tego co będą produkować koncerny, Canon i Nikon wejdą w smartfony i będzie po lustrach

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •