Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 43

Wątek: Zmierzch aparatów fotograficznych

  1. #21
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Zmierzch aparatów fotograficznych

    Myślę że sprowadzanie sprawy do absurdu zawsze do absurdu doprowadzi ...
    A chodzi o rzecz dosyć prostą - dla wielu osób jakość z telefonu jest bardziej niż wystarczająca. Smartfony zapewniają bardzo dobrej jakości nazwijmy to gotowce. Ci sami ludzie chcąc uzyskać porównywalny efekt lustrzanką musieliby się sporo podszkolić, a na to większość nie ma ani chęci ani czasu. Dochodzi podstawowa zaleta (nawet dla fotografów) że to jest zawsze pod ręką.
    Nie oznacza to przecież, że telefony wyprą aparaty czy wyeliminują fotografów.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  2. #22
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Re: Odp: Zmierzch aparatów fotograficznych

    Cytat Zamieszczone przez Shadow Zobacz posta
    Mały zgrabny smartfon generuje obrazy lepsze od kompaktów a nawet zbliżone do lustrzanek kosztujących krocie. Kto w przyszłości będzie chciał pstrykać fotki z wakacji wielką cegłą w dłoni jak urządzenie pokroju smartfona zapewni mu taką samą jakość.
    Ale Ty tak serio to piszesz ??? A wielki A’Tuin płynie przez przestrzeń kosmiczną, niosąc na swym grzbiecie cztery ogromne słonie (Berilia, Tubul, Great T’Phon i Jerakeen), które podtrzymują płaską ziemię xd

    Apple iPhone 11 przykład pierwszy z brzegu: https://www.flickr.com/photos/341760...7711173767121/
    Trzeba być chyba ślepym, aby to "łyknąć" (w kółeczkach zaznaczyłem - dla jasności
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	smart.JPG
Wyświetleń:	110
Rozmiar:	47,5 KB
ID:	3068

    A słyszałeś kiedykolwiek o bezlusterkowcach i "naleśnikach" do nich" ?

    Mam taki mały bezlusterkowy notes foto z naleśnikiem Nikon 1 Nikkor 10mm f/2.8 (wchodzi do kieszeni) i krótko pisząc wątpię, aby jakikolwiek smartfon zrobił lepsze foty niż ten mikrusek np. https://www.flickr.com/photos/jaredpolin/6169921903
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	nikon_J1_hand-frnt-500x344.jpg
Wyświetleń:	104
Rozmiar:	28,5 KB
ID:	3069

    O różnicy jakości pliku RAW z dowolnego ML a obrazkiem z dowolnego smartfona pozbawionym szczegółów nie będę nawet polemizował xd

    Apple iPhone 11 https://www.flickr.com/photos/jeremy...7711003286636/
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bbbbbbbb.JPG
Wyświetleń:	103
Rozmiar:	73,2 KB
ID:	3071
    Ostatnio edytowane przez candar ; 02-11-2019 o 19:17
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  3. #23
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Zmierzch aparatów fotograficznych

    Cytat Zamieszczone przez Shadow Zobacz posta
    Mały zgrabny smartfon generuje obrazy lepsze od kompaktów a nawet zbliżone do lustrzanek kosztujących krocie.
    jezeli rzeczywiscie takie odnosisz wrazenie i nie robisz sobie niniejszym jaj z pogrzebu , to nie dlatego ze zdjecie z iphona ma porownywalnie wysoka jakosc do zdjecia z z dslr , lecz dlatego ze w trakcie ogladania obrazow zredukowales jakosc zdjecia z dslr do jakosci zdjecia z Iphona.

    wyciaganie stad wnioseku, iz z obydwu aparatow uzyskuje sie porownywalna jakosc jest calkowicie bledne.

    To dokladnie tak samo gdybys na podstawie jazdy maluchem w miescie przy ograniczeniu predkosci do 50 kmh jechal rownie szybko jak na sasiednim pasie porsche , wyciganal wniosek , ze maluch jest rownie szybki jak Porsche.

    Prawda bedzie jesli napisalbys iz " jesli ogladam zdjecia na ekraniku komorki , to jakosc zdjec z komorki jest porownywalna jak z dslr".

    pomiedzy jakoscia zdjec zapisanych w pliku z komorki a z dslr jest przepasc. Jesli tych roznic nie jestes w stanie zauwazyc , to nigdy nie zrobisz dobrego zdjecia , gdyz to oznacza , ze nie masz wrazliwosci wzrokowej.

    Nie sadzisz chyba , iz ktokolwiek tutaj traktuje wypowiedz osoby o szczatkowej wrazliwosci wzrokowej na temat jakosci zdjec powaznie.

    to sie przyjmuje w kategorii wyglupu lub zartu.

  4. #24
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Zmierzch aparatów fotograficznych

    Juz to widzę jak ślubniak zasuwa z iphonem...

  5. #25
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Zmierzch aparatów fotograficznych

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Juz to widzę jak ślubniak zasuwa z iphonem...
    Ale to w ogóle nie jest kwestia. Nawet jak zrobią telefony z optyką dającą porównywalne możliwości do aparatów to nadal problemem będzie ergonomia a właściwie jej brak w telefonie.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  6. #26
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: Zmierzch aparatów fotograficznych

    Powiem wam że sporo osób jest przekonanych że dzisiaj już nie produkuje się aparatów że te co widuja to maja ludzie kupione dobre 5-6 lat temu jak jeszcze w smartfonach były słabiutkie. Są przekonani ze to w smartfonach robi się najlepsze zdjęcia a najwazniejsze jest ile megapikseli ma aparat. Jak pokaże się im ładne zdjęcie portretowe to twierdza ze nieostre bo nic nie widac co tam jest w tle, wszystko jakies takies zamazane nie to co jego komórą gdzie jest piekna ostrość. Wiekszosc ludzi nie ustawi w tym smarkfonie nic tylko ma auto macha, nie włączą nswet hdr jak chca se nad mozem na tle zachodzacego słońca zrobic zdjecie - tylko jakies to niebo takie jasne a przeciez bylo takie piękne kolorowe ale w najnowszym smarkfonie to już pewnie będą extra wychodzic.
    Jak pewnego znajomego przekonałem (albo i nie ostatecznie) że komórki nie mają porownania z dobrym aparatem to zapytal jaki ma se kupic (cena nie gra roli) ale żeby był taki najlepszy profesjonalny ze już tam nic nie bedzie musiał ustawiać tylko aparat sam wszystko ustawi zeby zdjęcie wyszło proffesional.
    Ot i tak to jest obecnie z wiedzą przecietnych użytkowników smarkfonów.
    Canon EOS R + C RF 24-105/4L; C 100/2.8 L Macro; C 70-300/4.0-5.6 II

  7. #27
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Zmierzch aparatów fotograficznych

    @up jeszcze należy wspomniec o deformacji twarzy przy szerokim i późniejsze przekonanie, że tak typ/typiara wygląda. Zrób takiemu/takiej sweet focie 85'ka a fuj....

  8. #28
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 277

    Domyślnie Odp: Zmierzch aparatów fotograficznych

    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 03-11-2019 o 13:27 Powód: literówka, brak https
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  9. #29
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2004
    Miasto
    Opole
    Posty
    1 361

    Domyślnie Odp: Zmierzch aparatów fotograficznych

    Przeciętnego użytkownika fejsbuka nie interesują zawiłości deformacji twarzy przez optykę czy rozmazane piksle w tysięcznym powiększeniu. Dla niego zdjęcie ma być piękne, kolorowe i proste do zrobienia bez noszenia tony sprzętu przy sobie. I to zapewniają mu najnowsze smartfony których możliwości rosną z każdym modelem (3 ogniskowe w iphone 11 pro). A czy z Twojego Nikon 1 można zadzwonić ? Sorry ale tak myśli coraz więcej zwykłych ludzi i to dla nich będą produkowane coraz mniejsze i uniwersalne urządzenia. Dslr czy ML pewni pozostaną ale tylko dla koneserów i waskiej grupy użytkowników.

  10. #30
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Re: Zmierzch aparatów fotograficznych

    @Shadow
    Dalsza dyskusja jak widzę nie ma żadnego sensu

    Pisząc poniższe bzdury (inaczej nie da się tego nazwać) -
    Cytat Zamieszczone przez Shadow Zobacz posta
    Mały zgrabny smartfon generuje obrazy lepsze od kompaktów a nawet zbliżone do lustrzanek kosztujących krocie (...) urządzenie pokroju smartfona zapewni mu taką samą jakość.
    oraz
    Cytat Zamieszczone przez Shadow Zobacz posta
    Przeciętnego użytkownika fejsbuka nie interesują zawiłości deformacji twarzy przez optykę czy rozmazane piksle w tysięcznym powiększeniu
    - idealnie zdefiniowałeś typowego "smartfoniarza", który przekonany jest, że wyłącznie smartfonem da się zrobić ładne selfie i nie musi do tego posiadać jakiejkolwiek wiedzy na temat fotografii szeroko, czy też wąsko rozumianej.

    Jeśli zmierzasz do tego, że obecnie w cenie jest brak podstawowej wiedzy z jakiejkolwiek dziedziny a wyznacznikiem jakości (a raczej jej braku) jest byle jakie zdjęcie wykonane i oglądane na ekranie smartfona - to tak, masz niestety rację.

    Tym bardziej zachęcam abyś ze swoim smartfonem z AI zrealizował wszystkie zaliczenia foto na ASP !!!! https://akademus.asp.gda.pl/en/katalog/kurs/11337/
    Ostatnio edytowane przez candar ; 03-11-2019 o 22:10
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •