Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: EOS 1200D nie otwiera lampy błyskowej

  1. #1

    Domyślnie EOS 1200D nie otwiera lampy błyskowej

    Witam

    Tak jak w temacie aparat nie otwiera lampy błyskowej, stało się to po powrocie z plaży gdzie jest nadmiar piasku wciskającego się wszędzie, okazało się że wcisnął się również w trybiki otwierania lampy błyskowej. Po rozebraniu i oczyszczeniu trybów z piasku, podłączeniu silniczka na krótko lampa otwiera się bez problemu, natomiast po poskładaniu aparatu, lampa nie reaguje na przycisk "pioruna", w ciemnych pomieszczeniach błyska lampa, lecz jej nie podnosi. Proszę o pomoc.

    Dziękuje z góry

  2. #2

    Domyślnie Odp: EOS 1200D nie otwiera lampy błyskowej

    PS. Switch na sankach nie jest wciśnięty

  3. #3

    Domyślnie Odp: EOS 1200D nie otwiera lampy błyskowej

    Witam

    czy ktoś pomoże?

  4. #4
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: EOS 1200D nie otwiera lampy błyskowej

    A sama się otwiera (jak ustawisz tak aby z automatu się otwierala)- nie przyciskiem czy tez nie?
    Canon EOS R + C RF 24-105/4L; C 100/2.8 L Macro; C 70-300/4.0-5.6 II

  5. #5

    Domyślnie Odp: EOS 1200D nie otwiera lampy błyskowej

    Właśnie w ogóle się nie otwiera, rozebrałem aparat, przeczyściłem tryby z ziaren piasku, na krótko podłączyłem silniczek i otwiera klapkę, jak podłącze do płyty silniczek to nie otwiera, ani z automatu ani z przycisku "pioruna". Lampa błyska jak dasz w ciemniejsze miejsce, lecz jej nie otwiera. Jakieś zabezpieczenie jest na tej przedniej płycie przed przeciążeniem silnika?

  6. #6

    Domyślnie Odp: EOS 1200D nie otwiera lampy błyskowej

    Witam
    Pomoże ktoś?

  7. #7
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: EOS 1200D nie otwiera lampy błyskowej

    prawdopodobnie jestes jedyna osoaba na tym forum , ktora wlasnorecznie rozebrala ten aparat w domu.

    ciekawy ten piasek skad sie wzial , myslisz ze to jeszcze z japoni od producenta ?
    Na wszelki wypadek nie smarowalbym trybow wd40, ba jak sie piasek przykei i wejdzie w tryby to po ptakach.

    slowem : trudno bedzie o fachowa porade poza fachowym warsztatem.

  8. #8

    Domyślnie Odp: EOS 1200D nie otwiera lampy błyskowej

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    prawdopodobnie jestes jedyna osoaba na tym forum , ktora wlasnorecznie rozebrala ten aparat w domu.

    ciekawy ten piasek skad sie wzial , myslisz ze to jeszcze z japoni od producenta ?
    Na wszelki wypadek nie smarowalbym trybow wd40, ba jak sie piasek przykei i wejdzie w tryby to po ptakach.

    slowem : trudno bedzie o fachowa porade poza fachowym warsztatem.
    Jeśli przeczytał byś temat od początku to byś wiedział że owy "piasek" wziął się po powrocie z plaży. A trybów nie smarowałem WD40, nawet nie przeszło mi przez myśl aby tak zrobić.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •