Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Wątek: Kilka pytań początkującego laika...

  1. #11
    Początki nałogu Awatar rysz
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    ~Warszawa
    Wiek
    30
    Posty
    271

    Domyślnie Odp: Kilka pytań początkującego laika...

    Najwięcej do portretowej i podróżniczej (chociaż to drugie ostatnio mniej, bo bardzo mało wyjeżdżam teraz).
    Ostatnio makro, produktowa (na użytek własny) i właśnie spektakle/koncerty. Problemy są tak naprawdę tylko w ostatnim przypadku, ale jakoś zdjęcia wychodzą i ludziom się podobają (stąd mam wejścia na kolejne imprezy). Przy czym tutaj bardzo pomaga mi moje ulubione szkło, czyli 70-200/2,8.

  2. #12

    Domyślnie Odp: Kilka pytań początkującego laika...

    Tak trochę nie na temat ale, że program został wspomniany to zapytam. Czy ten Digital Photo Professional naprawdę jest taki ociężały czy z moją kopią jest coś nie tak? Kiedy robię coś Photoshopie czy w Camera Raw to wszystko robi się błyskawicznie. Komputer to co prawda laptop ale za to z sześcioma rdzeniami fizycznymi a dokładniej to Dell XPS 9570 z procesorem 8750H.
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

  3. #13

    Domyślnie Odp: Kilka pytań początkującego laika...

    Cytat Zamieszczone przez rysz Zobacz posta
    Najwięcej do portretowej i podróżniczej (chociaż to drugie ostatnio mniej, bo bardzo mało wyjeżdżam teraz).
    Ostatnio makro, produktowa (na użytek własny) i właśnie spektakle/koncerty. Problemy są tak naprawdę tylko w ostatnim przypadku, ale jakoś zdjęcia wychodzą i ludziom się podobają (stąd mam wejścia na kolejne imprezy). Przy czym tutaj bardzo pomaga mi moje ulubione szkło, czyli 70-200/2,8.
    Jakich obiektywów używasz do fotografii portretowej i podróżnicze?

  4. #14
    Początki nałogu Awatar rysz
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    ~Warszawa
    Wiek
    30
    Posty
    271

    Domyślnie Odp: Kilka pytań początkującego laika...

    Cytat Zamieszczone przez Mohinder Zobacz posta
    Tak trochę nie na temat ale, że program został wspomniany to zapytam. Czy ten Digital Photo Professional naprawdę jest taki ociężały czy z moją kopią jest coś nie tak? Kiedy robię coś Photoshopie czy w Camera Raw to wszystko robi się błyskawicznie. Komputer to co prawda laptop ale za to z sześcioma rdzeniami fizycznymi a dokładniej to Dell XPS 9570 z procesorem 8750H.
    Z mojego doświadczenia: wersja 32-bitowa działała szybko i sprawnie nawet na laptopie sprzed 15 lat.
    W nowszej, 64-bitowej zwiększyli funkcjonalność, ale kosztem szybkości. Nawet na nowszym lapku (procesor i5-4300U) jest zauważalnie wolniej i tzrba czekać na załadowanie każdego efektu itp. Drażni, ale da się żyć.

    Cytat Zamieszczone przez bestrafal87 Zobacz posta
    Jakich obiektywów używasz do fotografii portretowej i podróżnicze?
    Ja pisałem wcześniej: do większości zastosowań moim ulubionym szkłem jest 70-200/2,8 (dokładniej Tamron SP AF 70-200 mm f/2.8 Di LD (IF) MACRO). Jako podstawowe szkło miałem Sigmę 17-70 OS, ale mało jej używałem i popsuła mi się stabilizacja, więc sprzedałem.
    70-200 do portretów jest idealne, a do podróży też sprawdza się bardzo dobrze, tylko trzeba dźwigać. Przy czym ja bardzo lubię dłuższe ogniskowe i przeważnie nie wyjeżdżam sam i wtedy większość zdjęć z wyjazdów stanowią kadry znajomych.

  5. #15
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Kilka pytań początkującego laika...

    jak dla mnie fotografia podróżnicza to fotografowanie nowych miejsc,znajomym możesz robić zdjęcia w domu,jaka to różnica?
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  6. #16
    Początki nałogu Awatar rysz
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    ~Warszawa
    Wiek
    30
    Posty
    271

    Domyślnie Odp: Kilka pytań początkującego laika...

    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    jak dla mnie fotografia podróżnicza to fotografowanie nowych miejsc,znajomym możesz robić zdjęcia w domu,jaka to różnica?
    Przykładowo taka:


    Wystarczająca odpowiedź?

  7. #17
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Kilka pytań początkującego laika...

    zajefajna fota, warto dźwigać tego tamiego
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  8. #18

    Domyślnie Odp: Kilka pytań początkującego laika...

    Dosłownie kilka dni temu kupiłem takiego Tamrona głównie do zdjęć na koncertach i dzisiaj będzie test na koncercie. Zrobiłem trochę zdjęć w celach edukacyjnych tym obiektywem i jestem bardzo zadowolony z jakości zdjęć. Jeśli szybkość AF nie jest priorytetem to polecam obiektyw.
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

  9. #19

    Domyślnie Odp: Kilka pytań początkującego laika...

    Chociaż jestem starym amatorem fotografii dopiero 12 lat temu stałem się posiadaczem cyfrowej lustrzanki Canon 40D. Pierwsze zdjęcia robione tym aparatem wywołały u mnie, delikatnie mówiąc, brak entuzjazmu. Fotki wychodziły takie właśnie jak opisuje twórca tego tematu. Myślałem, że obiektyw słaby, brak dobrego AF itp. ale powoli zacząłem od ustawienia pokrętła na M" i... było trochę lepiej. Potem zacząłem używać programów do obróbki i... było co raz lepiej. Potem przeszedłem na RAW-y i było już całkim dobrze (prawie). Po siedmiu latach nabyłem C 5DMk3 i dwa obiektywy. No i było lepiej bo to pełna klatka przez co wyższa użyteczna czułość i lepsze nasycenie barw ale... d... nie urywało. Oczywiście - zmiana aparatu poprawia nieco komfort fotografowania ale całkiem ładne fotki w normalnych warunkach i nawet nieco gorszych, można tym C40D zrobić. Trzeba tylko mocno chcieć, dużo się nauczyć i być wytrwałym.

  10. #20
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Kilka pytań początkującego laika...

    w sumie obsluga aparatu cyfrowego i obrobka plikow cyfrowych jest trywialnie latwa.

    cala wiedza i umiejetnosci to ulamek tego co musi znac kierowca zdajacy prawo jazdy.

    kilka suwakow nie stanowi problemu wymagajacego wieloletnich studiow.

    najwazniejsze jest wyobrazenie celu , tzn tego co chemy osiagnac. jesli mamy wyobrazenie jak ma zdjecie wygladac , wowczas zawsze sie znajdzie odpowiednie ustawienie.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •