Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: 7dmk2 vs 6dmk2

  1. #1
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    65

    Domyślnie 7dmk2 vs 6dmk2

    witam
    mam pytanie jak w temacie
    aktualnie posiadam 7dmk2 do tego pare szkiel wszystko mogę sprzedac w przyzwoitej cenie
    Jedno, na co bedzie mnie stac to 6dmk2 z obiektywem 24-105
    z resztą mniejsza o kwestie finansowe,czy jeżeli roizmawiamy o jakości zdjęć, warto przesiąźć sie na 6dmk2?
    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez wojtas29 ; 28-10-2019 o 01:11

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: 7dmk2 vs 6dmk2

    Cytat Zamieszczone przez wojtas29 Zobacz posta
    witam
    mam pytanie jak w temacie
    aktualnie posiadam 7dmk2 do tego pare szkiel wszystko mog
    poprawisz jakosc obrazowania , im gorsze warunki oswietleniowe tym wieksza roznica.
    w dobrych warunkach oswietleniowych roznica bedzie minimalna , trzeba wiedziec czego szukac by ja zauwazyc.

    Jesli zalezy na jakosci obrazu to oczywiscie warto.

  3. #3
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 619

    Domyślnie Odp: 7dmk2 vs 6dmk2

    @wojtas29 - stawiasz zbyt ogólne pytanie; dlaczego w ogóle myślisz o zmianie? co Ci przeszkadza / ogranicza w tym co masz? co dokładnie masz?

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: 7dmk2 vs 6dmk2

    Cytat Zamieszczone przez wojtas29 Zobacz posta
    witam
    mam pytanie jak w temacie
    aktualnie posiadam 7dmk2 do tego pare szkiel wszystko mogę sprzedac w przyzwoitej cenie
    Jedno, na co bedzie mnie stac to 6dmk2 z obiektywem 24-105
    z resztą mniejsza o kwestie finansowe,czy jeżeli roizmawiamy o jakości zdjęć, warto przesiąźć sie na 6dmk2?
    pozdrawiam
    Nie musisz kupować 6MK II żeby zobaczyć różnicę, 6MKI wystarczy w zupełności. Zamiast 6MKII i 24-105 kupiłbym MKI albo 5DII i lepszy/lepsze obiektywy obiektywy. Drugie pytanie to to o co pytał Bangi a ja dodam kolejne: co fotografujesz ?

  5. #5
    Początki nałogu Awatar RadOs41
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    Radom
    Wiek
    57
    Posty
    350

    Domyślnie Odp: 7dmk2 vs 6dmk2

    Cytat Zamieszczone przez wojtas29 Zobacz posta
    ... aktualnie posiadam 7dmk2 do tego pare szkiel ..., warto przesiąść się na 6dmk2?
    pozdrawiam
    Zostaw 7d2 i kup 6d2; będziesz miał szybki AF z dobrą serią zdjęć (gdzie potrzeba) i ładniejszy obrazek (gdy nie będzie potrzebny szybki AF).
    Trochę gratów i nieco innych szpargałów...

  6. #6
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2008
    Wiek
    49
    Posty
    454

    Domyślnie Odp: 7dmk2 vs 6dmk2

    Gość pisze, że jak sprzeda "7" to będzie go stać na "6". Czytajmy ze zrozumieniem...
    A co do tematu: warto! Miałem 7d2 i szału nie robił w trudniejszych warunkach (jedyna jego zaleta to szybkość). 6d2 to inna jakość.

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 277

    Domyślnie Odp: 7dmk2 vs 6dmk2

    bo to inny aparat
    mam pickupa a chce zamienić na chłodnie, czy polepszy mi się jakość jazdy???
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  8. #8
    Uzależniony Awatar solti
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    43
    Posty
    926

    Domyślnie Odp: 7dmk2 vs 6dmk2

    Piszę jako posiadacz 7D mk II. Wszystko zależy od punktu widzenia. U mnie sposób interesowania się fotografią zmienia się w czasie. Zaczynałem tylko od widoczków i przyrody, jakiś czas później doszły samoloty, a coraz częściej ciągnie mnie też do fotografii ludzi. Najpierw, dość długo, było 30D, teraz jest wspomniane 7D mk II (głównie ze względu na samoloty). W międzyczasie rozbudowała się dość mocno szklarnia. Obecnie chodzi mi po głowie pełna klatka (bardziej R niż kolejne DSLR), ale w charakterze dopełnienia zestawu. Jednak nie wyobrażam sobie pozbycia się 7D. Jego prędkość (i dość często to, że nie jest FF) są jednak niezastąpione. Gdybym nie mógł myśleć o dodatkowym body, pozostałbym przy 7D.
    Sprzęt jest ważny, ale ważniejsze są chęci i umiejętności Niestety ja mam tylko chęci
    galeria na forum Canon-board
    galeria na stronie lotnictwo.net.pl
    galeria.solti.pl

  9. #9
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    19

    Domyślnie Odp: 7dmk2 vs 6dmk2

    Na twoim miejscu zostawiłbym 7d mark II, i dokupił 6d mark I. Piszę to jako posiadacz pierwszej szóstki, który myśli o dokupieniu drugiej siódemki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •