Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Zmiennoogniskowy obiektyw do 70D za rozsądną cenę

  1. #1

    Domyślnie Zmiennoogniskowy obiektyw do 70D za rozsądną cenę

    Cześć,

    Chciałbym podpytać Was, szanowni użytkownicy forum, jaki polecilibyście zmiennoogniskowy obiektyw do C 70D z dłuższymi ogniskowymi? Posiadam na razie stałkę 50 mm i 18-135 mm i zauważyłem, że trochę brakuje mi "długości". Który obiektyw będzie lepszy 55-250 czy 70-300, a może zainteresować się jeszcze innymi? I czy warto zwracać uwagę na Tamrona lub Sigmę przy tych ogniskowych czy zostać przy Canonie? Będę wdzięczny za każdą odpowiedź i sugestię

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Zmennoogniskowy obiektyw do 70D za rozsądną cenę

    jezeli nie zamierzasz zmieniac formatu to 55-250 jest calkiem ok.
    tylko, ze tego sie nie wie i byc moze kiedys bedziesz chcial zmienic , wowczas 55-250 nie da sie stosowac , bedzisz musial sie pozbyc.

    jsli kupisz 70 - 300 to bedziesz mial wiekszy , ciezszy obiektyw optycznie calkiem ok , o duzym zblizeniu w aps-c , a w razie ewentualnej zmiany formatu , bedzisz go mogl stosowac , jako uniwersalny zoom.


    tamron , Sigma sa tansze w chwili zakupu . jesli nie gra roli kikaset zlotych wiecej , to jednak wolalbym canona , jako ze jest go latwiej odsprzedac w wyzszej cenie , gdybys chcial w przyszlosci sie pozbyc/zamienic na inny. Tak, ze per Saldo nie wyjdzie znaczaco drozej.

    Tamron jest calkiem dobry do 200 mm - powyzej jest znacznie slabiej. Canon uzywalny w calym zakresie.

  3. #3

    Domyślnie Odp: Zmennoogniskowy obiektyw do 70D za rozsądną cenę

    Potwierdzam, że 55-250 jest dobry a zaznaczam że mam jego pierwszą wersję ale nawet najnowsza wersja z napędem STM jest bardzo przystępna cenowo. Kiedyś na samym początku zabawy z lustrzanką, a było to całkiem niedawno, kupiłem Tamrona 16-300 i myślałem, że będzie to taki wycieczkowy jeden uniwersalny obiektyw. Było fajnie do czasu kiedy nie zacząłem zauważać jego wady. Tak kolega wspomniał do 200 nie jest źle ale dalej kiepsko. Być może wersja "krótsza" czyli 70-300 nie jest taka zła ale jednak 70-300 Canona a zwłaszcza 70-300 IS II USM jest naprawdę bardzo dobra, ma rewelacyjny napęd AF i właśnie ten obiektyw bym Ci polecił. Jeszcze zależy w jakich warunkach planujesz robić fotki na dłuższej ogniskowej. Niedawno dokupiłem Tamrona 70-200 ale ze stałym dobrym światłem czyli 2.8 głównie w jednym celu, do koncertów. I muszę przyznać, że pomimo, że to pierwsza wersja tego obiektywu to jestem bardzo pozytywnie zaskoczony jakością. Może AF nie jest idealny ale nie jest też bardzo zły. Jeszcze taka uwaga, obiektywy Tamrona o tych samych ogniskowych są często ciemniejsze na końcu i mają mocno "pływającą" ogniskową zależną od odległości do obiektu. O Sigmie nie wiele mogę powiedzieć bo mam jedynie krótkie dwa obiektywy tej firmy i są bardzo dobre, no ale nie o te pytasz.

    Canon 70-300 IS II USM https://www.e-infin.com/eu/item/3214...BoC3JwQAvD_BwE

    Canon 55-250 https://www.e-infin.com/eu/item/1676...xoCBBsQAvD_BwE

    Sklep jest godny uwagi i pewny. Kupiłem tam aparat oraz dwa obiektywy, między innymi właśnie tego 70-300 Canona.
    Ostatnio edytowane przez Mohinder ; 26-10-2019 o 18:25
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

  4. #4
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Zmennoogniskowy obiektyw do 70D za rozsądną cenę

    Cytat Zamieszczone przez Mohinder Zobacz posta
    Canon 70-300 IS II USM https://www.e-infin.com/eu/item/3214...BoC3JwQAvD_BwE

    Canon 55-250 https://www.e-infin.com/eu/item/1676...xoCBBsQAvD_BwE

    Sklep jest godny uwagi i pewny. Kupiłem tam aparat oraz dwa obiektywy, między innymi właśnie tego 70-300 Canona.
    Sklep może i pewny ale o gwarancji można zapomnieć.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  5. #5

    Domyślnie Odp: Zmennoogniskowy obiektyw do 70D za rozsądną cenę

    Nie musiałem korzystać na szczęście ale przed zakupem aparatu pytałem to zapewnił mnie że gwarancja działa.
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

  6. #6
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Zmennoogniskowy obiektyw do 70D za rozsądną cenę

    Cytat Zamieszczone przez Mohinder Zobacz posta
    Nie musiałem korzystać na szczęście ale przed zakupem aparatu pytałem to zapewnił mnie że gwarancja działa.
    A pytałeś jak działa ta gwarancja?
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  7. #7
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 619

    Domyślnie Odp: Zmiennoogniskowy obiektyw do 70D za rozsądną cenę

    Kupiłem w tym sklapie grip do R. Co do gwarancji to przyjąłem że jej zasadniczo nie ma. Opinie co do sprzedaży ma dobre, ale co do obsługi reklamacji nie bardzo.

  8. #8
    Bywalec
    Dołączył
    Dec 2016
    Miasto
    Kołobrzeg
    Posty
    150

    Domyślnie Odp: Zmiennoogniskowy obiektyw do 70D za rozsądną cenę

    Polecę tamrona 70-300vc. Za 800zł. można kupić szkło z pierwszej ręki, z gwarancją.
    M50, C22/2.0, C50/1.8, T70-300/4-5.6 VC.

  9. #9
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: Zmiennoogniskowy obiektyw do 70D za rozsądną cenę

    Bo ludzie za pol ceny sprzedaja aby kupic Canona 70-300 II Nano. Sam tak zrobiłem...
    Canon EOS R + C RF 24-105/4L; C 100/2.8 L Macro; C 70-300/4.0-5.6 II

  10. #10

    Domyślnie Odp: Zmiennoogniskowy obiektyw do 70D za rozsądną cenę

    Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi, jestem zdecydowany na obiektyw Canona. Nurtuje mnie natomiast różnica pomiędzy wersją I i II? Czy oprócz wyświetlacza LCD druga wersja jest w czymś lepsza od pierwszej? Chodzi mi tutaj przede wszystkim o rynek używek, na którym jedynek jest od groma a dwójek w ogóle, co na pewno świadczy dobrze o tych drugich.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •