Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Canon 1100D bracketing (AEB)

  1. #1

    Domyślnie Canon 1100D bracketing (AEB)

    Witam

    Mam problem przy robienie zdjęć w trybie AEB.
    A dokładnie to wybieram krok np. 7 zdjęć i po ,zrobieniu ich powinny mi wyjść 3 zdjęcia "prześwietlone" 3 "niedoświetlone" i jedno "uśrednione" A u mnie wychodzi po jednym zdjęciu A reszta to 2 kopię ekspozycji przeswietlonej i niedoswietlone. Nieważne czy wybiorę krok 5, 7 czy 9 zdjęć zawsze jest tak samo. Dodam też że próbowałem zdjęć w różnych warunkach tj. Pod światło, słońce miałem za sobą albo z boku, lub też w pomieszczeniu - Zawsze jest tak samo.
    Zdjęcia robię zawsze w trybie preselekcji przysłony.

    Gdy robię ręcznie to wszystko jest ok, ale w tym modelu jest to strasznie nie wygodne ponieważ niema osobnego pokrętła do kompensacji ekspozycji, muszę mieć wciśnięty dodatkowy przycisk a ze często robię zdjęcia z ręki to jest to dość duży problem.

    Czemu się tak dzieje?, co można na to poradzić?.
    Może też jest sposób żeby zamienić działanie tak żeby pokrętło było do zmiany ekspozycji ? A przycisk + pokrętło do zmiany wartości przysłony ?.

    Pozdrawiam

  2. #2
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: Canon 1100D bracketing (AEB)

    A ustawiasz w jakiej rozpietosci ze sie tak wyraze ma byc ten bracketing?
    Canon EOS R + C RF 24-105/4L; C 100/2.8 L Macro; C 70-300/4.0-5.6 II

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 405

    Domyślnie Odp: Canon 1100D bracketing (AEB)

    Cytat Zamieszczone przez przemotco Zobacz posta
    Witam

    Mam problem przy robienie zdjęć w trybie AEB.
    A dokładnie to wybieram krok np. 7 zdjęć i po ,zrobieniu ich powinny mi wyjść 3 zdjęcia "prześwietlone" 3 "niedoświetlone" i jedno "uśrednione" A u mnie wychodzi po jednym zdjęciu
    A to nie jest tak, że w 1100D ( i nie tylko) można zrobić tylko 3 zdjęcia w trybie AEB? Ten "krok" to się wybiera jak?
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Canon 1100D bracketing (AEB)

    nie mialem tego aparatu w rekach ale w tanszych jest tak, zmaksymalny zakres AEB jest ograniczony do +-3EV (lub +-2 ev).

    jesli ustawisz 9 krokow , kazdy po 3 ev to i tak poza zakres sie nie wyjdzie.

    wilksza liczba krokow wymaga mniejszego odstepu np 1/3 ev , wowczas mozesz wykorzystac wszystkie stopnie.

    nie wiem czy tak jest w tym aparacie , ale sie tego spodziewam , jako ze to dolna polka.

  5. #5

    Domyślnie Odp: Canon 1100D bracketing (AEB)

    Witam a więc tak:
    EV mam w ustawieniach o 1/3 stopnia,

    kroki wybiera się wchodząc do menu na "Koryg. ekspozycji" i pokretlem wynieram liczbę ekspozycji od 3 do 13 mogę wybrać.

    Za bardzo nie wiem o co chodzi z tą rozpiętością, po tym jak wejdę do menu jw. Pokazuje mi się drabinka ekspozycji, na której wybieram liczbę zdjęć i ewentualnie mogę przesunąć bracketing w prawą lub lewą stronę w zależności czy potrzebuje ciemniej czy jaśniej nic więcej tam do ustawienia nie ma.
    Ostatnio edytowane przez przemotco ; 26-10-2019 o 21:14

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 405

    Domyślnie Odp: Canon 1100D bracketing (AEB)

    Cytat Zamieszczone przez przemotco Zobacz posta
    Witam a więc tak:
    EV mam w ustawieniach o 1/3 stopnia,

    kroki wybiera się wchodząc do menu na "Koryg. ekspozycji" i pokretlem wynieram liczbę ekspozycji od 3 do 13 mogę wybrać.

    Za bardzo nie wiem o co chodzi z tą rozpiętością, po tym jak wejdę do menu jw. Pokazuje mi się drabinka ekspozycji, na której wybieram liczbę zdjęć i ewentualnie mogę przesunąć bracketing w prawą lub lewą stronę w zależności czy potrzebuje ciemniej czy jaśniej nic więcej tam do ustawienia nie ma.

    Jeżeli 1100D ma AEB typowy dla popularnych Canonów to nie wybierasz liczby zdjęć. Zdjęcia są 3.
    Pokrętłem ustawiasz na drabince o ile EV zdjęcia korygowane różnią sie od podstawowego a strzałkami (prawo/lewo) pozycjonujesz drabinkę w dostępnym zakresie (ciemniej - jaśniej ) też w EV.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  7. #7

    Domyślnie Odp: Canon 1100D bracketing (AEB)

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Jeżeli 1100D ma AEB typowy dla popularnych Canonów to nie wybierasz liczby zdjęć. Zdjęcia są 3.
    Pokrętłem ustawiasz na drabince o ile EV zdjęcia korygowane różnią sie od podstawowego a strzałkami (prawo/lewo) pozycjonujesz drabinkę w dostępnym zakresie (ciemniej - jaśniej ) też w EV.
    A no chyba że to tak działa, bo np w dronie mam możliwośc 3 lub 5 zdjęć do wyboru w trybie AEB, wiec myślałem ze tu tez tak to działa, a z ciekawości czy w innych modelach tez mozna robic tylko 3 zdjęcia?, oraz jeszcze pytabie czy w innych modelach jest osobne pokrętło do korekcji ekspozycji ?(Tak że zmieniam ją bez dodatkowego przycisku.

    Wielkie dzięki za pomoc

  8. #8
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Canon 1100D bracketing (AEB)

    na optycznech.pl podaja w specyfikacji

    "Bracketing: +/- 2EV w skoku co 1/2EV lub 1/3EV, 3 klatki "

    nie chce mi sie szukac instrukcji , ale jesli ten opis jest prawdziwy to rozpietosc wynosi max +-2 EV i tylko 3 klatki.

    jest w tym opisie sprzecznosc , albo skok moze byc wiekszy albo liczba klatek wieksza, gdyz ze skokiem 1/2 ev i 3 zdjeciami nie da sie osiagnac + 2 EV.

    sprawdz dokladnie w instrukcji aparatu. Ale to jest ten slad , ktory szukasz.
    Wydaje mni sie ze ten aparat moze robic tylko tyle roznych klatek ile jest niezbednych aby osiagnac zakres +-2 ev , przy nastawionym skoku.

  9. #9

    Domyślnie Odp: Canon 1100D bracketing (AEB)

    Witam dzięki za odpowiedzi, rzeczywiście w instrukcji piszę że wykonane zostaną 3 zdjęcia - nie zauważyłem tego

  10. #10
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2015
    Miasto
    WN
    Posty
    374

    Domyślnie Odp: Canon 1100D bracketing (AEB)

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    jest w tym opisie sprzecznosc , albo skok moze byc wiekszy albo liczba klatek wieksza, gdyz ze skokiem 1/2 ev i 3 zdjeciami nie da sie osiagnac + 2
    Nie ma sprzeczności. Zawsze robi 3 klatki, jedna "0", jedna "+" i jedna "-", natomiast to, ile tego odchylenia na "+" i "-" będzie , ustala użytkownik. Natomiast max odchylenie może być bezwzględnie 2 EV.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •