Witam

Mam problem przy robienie zdjęć w trybie AEB.
A dokładnie to wybieram krok np. 7 zdjęć i po ,zrobieniu ich powinny mi wyjść 3 zdjęcia "prześwietlone" 3 "niedoświetlone" i jedno "uśrednione" A u mnie wychodzi po jednym zdjęciu A reszta to 2 kopię ekspozycji przeswietlonej i niedoswietlone. Nieważne czy wybiorę krok 5, 7 czy 9 zdjęć zawsze jest tak samo. Dodam też że próbowałem zdjęć w różnych warunkach tj. Pod światło, słońce miałem za sobą albo z boku, lub też w pomieszczeniu - Zawsze jest tak samo.
Zdjęcia robię zawsze w trybie preselekcji przysłony.

Gdy robię ręcznie to wszystko jest ok, ale w tym modelu jest to strasznie nie wygodne ponieważ niema osobnego pokrętła do kompensacji ekspozycji, muszę mieć wciśnięty dodatkowy przycisk a ze często robię zdjęcia z ręki to jest to dość duży problem.

Czemu się tak dzieje?, co można na to poradzić?.
Może też jest sposób żeby zamienić działanie tak żeby pokrętło było do zmiany ekspozycji ? A przycisk + pokrętło do zmiany wartości przysłony ?.

Pozdrawiam