Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Canon 18-135 IS USMnano pytanie o focus

  1. #1

    Domyślnie Canon 18-135 IS USMnano pytanie o focus

    Hej!

    Posiadam Canona 200D i chciałbym zamienić kitowca 18-55 IS STM na jakiś bardziej uniwersalny obiektyw. Do gustu przypadł mi kitowy obiektyw z 80D 18-135 IS USMnano, ale jest dostępny kilka stówek taniej ten sam obiektyw, tylko z STM. Moje pytanie brzmi, czy warto dokładać do mechanizmu USMnano? Chodzi o wykorzystanie tego obiektywu w filmowaniu. Nowy na allegro około 1200zł z USM, używka za około 800zł z STM. A może coś innego byście polecili? Jestem amatorem, początkuję.

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Canon 18-135 IS USMnano pytanie o focus

    Cytat Zamieszczone przez TakaShi88 Zobacz posta
    Hej!

    Posiadam Canona 200D i chciałbym zamienić kitowca 18-55 IS STM na jakiś bardziej uniwersalny obiektyw. Do gustu przypadł mi kitowy obiektyw z 80D 18-135 IS USMnano, ale jest dostępny kilka stówek taniej ten sam obiektyw, tylko z STM. Moje pytanie brzmi, czy warto dokładać do mechanizmu USMnano? Chodzi o wykorzystanie tego obiektywu w filmowaniu. Nowy na allegro około 1200zł z USM, używka za około 800zł z STM. A może coś innego byście polecili? Jestem amatorem, początkuję.
    Ten obiektyw trafił w sumie do mnie przez przypadek i za chwilę pójdzie dalej w świat, zbyt wiele zdjęć nim nie zrobiłem ale przy filmowaniu sprawdza się świetnie. Af jest genialny, dużo lepszy niż w STM. Na początku myślałem że obiektyw jest uszkodzony i nie działa AF. Dodatkowo masz możliwośc podpięcia PZ-E1 - tego nie mam i nie wiem jak to działa

  3. #3

    Domyślnie Odp: Canon 18-135 IS USMnano pytanie o focus

    Na pewnej grupie wideo jeden typ odradzał mi inwestowanie w kitowy obiektyw i polecił w tej samej cenie Sigmę 17-50 F/2.8 jako również bardzo uniwersalny i wiele lepszy obiektyw.
    Fakt, stałe światło 2.8 kusi i w filmowaniu z tego co się orientuję bardzo przydatna sprawa, ale jednak ogniskowa max 50mm trochę wydaje mi się za mało.
    A na jakiej zasadzie działa ten AF? W sensie czy kręcąc pokrętłem i wracając w to samo miejsce focus również wraca? Bo w STM tak nie ma.

  4. #4

    Domyślnie Odp: Canon 18-135 IS USMnano pytanie o focus

    Posiadam ten obiektyw jak również posiadam PZ-E1 wspomniany wcześniej. Dokupiłem właśnie w celu filmowania. Również posiadam wymienioną wyżej Sigmę i muszę powiedzieć, że obiektyw bardzo dobry jednak jeśli chodzi o filmowanie to zdecydowanie polecam tego Canona z Power zoomem. AF jest rewelacyjny jeśli chodzi o trafianie jak i o szybkość. Zakres ogniskowych jest bardzo dobry. Stabilizacja działa również zadowalająco. Jeśli chodzi o działanie pierścienia MF to kiedy jest włączony AF to możesz sobie sam sobie korygować ustawienie ostrości, a kiedy jest wyłączony tryb AF to pierścieniem ustawiasz, ale to chyba wiesz. Pierścień nie jest mechanicznie sprzężony z żadnym mechanizmem, ruch pierścienia jest przekazywany drogą elektryczną do mechanizmu ustawiania ostrości.
    Obiektyw polecam z czystym sumieniem.
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

  5. #5

    Domyślnie Odp: Canon 18-135 IS USMnano pytanie o focus

    Cytat Zamieszczone przez Mohinder Zobacz posta
    Posiadam ten obiektyw jak również posiadam PZ-E1 wspomniany wcześniej. Dokupiłem właśnie w celu filmowania. Również posiadam wymienioną wyżej Sigmę i muszę powiedzieć, że obiektyw bardzo dobry jednak jeśli chodzi o filmowanie to zdecydowanie polecam tego Canona z Power zoomem. AF jest rewelacyjny jeśli chodzi o trafianie jak i o szybkość. Zakres ogniskowych jest bardzo dobry. Stabilizacja działa również zadowalająco. Jeśli chodzi o działanie pierścienia MF to kiedy jest włączony AF to możesz sobie sam sobie korygować ustawienie ostrości, a kiedy jest wyłączony tryb AF to pierścieniem ustawiasz, ale to chyba wiesz. Pierścień nie jest mechanicznie sprzężony z żadnym mechanizmem, ruch pierścienia jest przekazywany drogą elektryczną do mechanizmu ustawiania ostrości.
    Obiektyw polecam z czystym sumieniem.
    Czyli jest tak jak w STM i focus nie wraca na swoje miejsce jeśli "bawimy się" pokrętłem? dziękuję za odpowiedzi, chętnie poczytam więcej na ten temat. @Tom77 ile chcesz za swój obiektyw?

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •