Strona 13 z 14 PierwszyPierwszy ... 311121314 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 136

Wątek: EOS 1 Dx mk III

  1. #121
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    254

    Domyślnie Odp: EOS 1 Dx mk III

    aparat nic nie śledzi, ja wykonuje ruch za obiektem

  2. #122
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2018
    Wiek
    46
    Posty
    215

    Domyślnie Odp: EOS 1 Dx mk III

    Wg kudłatego nadal A9II trochę lepszy, ale w jednej kategorii Canon zdecydowanie wygrywa - szybkość opróżniania bufora: https://www.youtube.com/watch?v=VaYQ5yphhsE
    Canon EOS RP + 50/1.8 RF

  3. #123
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: EOS 1 Dx mk III

    Nagrałem moje wrażenia z pierwszego kontaktu z EOSem 1dx mk III:
    https://www.youtube.com/watch?v=klroODRHNB8&t=774s

  4. #124
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Krasnystaw
    Posty
    620

    Domyślnie Odp: EOS 1 Dx mk III

    Na forum DP użytkownik opisuje swoje wrażenia po pierwszym dniu z 1DXIII:

    https://www.dpreview.com/forums/thread/4468239

    Nie porównuje go do innych marek, ale do 1DXI i 1DXII, które posiada:

    Here are my feelings after two days of shooting with the Canon EOS 1DX MKIII. I can only compare my experience being a first adapter of the 1DX and 1DXMKII, shooting professionally for Sports and Runway Fashion.

    I find there to be no "noticeable" upgrade in IQ and in some instances, greater noise
    There is a "muddy" lack of definition across a variety of shooting circumstances
    fur and Human hair exhibit an unusual lack of definition and noise
    At reasonable ISO levels, there is too much noise
    Color rendition utilizing AWB in "Standard" has been way off. Oranges are of particular weakness. "Fine Detail" corrects some of these anomalies
    Focus points are particularly difficult to follow and see even when on the brightest settings. Single point is beyond arduous. I like to see where my camera has focused clearly and distinctly in and out of single point.
    Switching between M. AV, TV, should be with brighter larger indicators in the OVF
    Focusing on objects coming straight at you has improved
    Single point expanded still exhibits drift outside of the visual parameters of the grouping
    Exposure runs "hot" and based on the noise of the MKIII this is particularly difficult to work with outdoors in bright sun and stadium lighting. Runway for fashion where mode'ls faces, tend to bloom, at front of stage, will provide many issues. ETTR should be avoided unless utilized taking this into consideration.
    I'm having issues with the 600 EXRTII that I still can't resolve that I can't replicate on the MKII or 1DX. I've not used strobes yet.
    For video, there are many enhancements but I'm a still photographer and can't speak to them nor am I qualified to review video.

    The advantage with the MKIII, if greater IQ is not needed, will be when placed downfield, with athletes moving straight at you with a zoom like the f/4 200-400. This is an improvement over the MKII. Most "trained" will get the same number of keepers with the MKII. Another improvement, I could not get the buffer to overflow with the MKIII. All my Wise 512GB cards are still on backorder.

    If you're looking for greater IQ by buying the MKIII, not the right choice.
    Ostatnio edytowane przez szandor ; 10-03-2020 o 13:40
    Cierpię na chroniczny brak wolnego czasu i ... talentu.
    R5 ; RF24-105 f4; RF35 f/1,8; RF50 f1.8; RF14-35 f4; EF50 f1.4; EF85 f1.8; EF70-200 f4IS; EF135 f2; 430EXII; RF 100-400 f5.6-8

  5. #125
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: EOS 1 Dx mk III

    Jeżeli chodzi o iso i szum, to mam zupełnie inne wrażenia. Moim zdaniem jest widoczna poprawa w stosunku do poprzedników(mam swojego 1dx, używałem też 1dx mk II).
    Potwierdzam słabszą widoczność punktów AF w trybie "lustrzankowym".
    Nie miałem okazji fotografować w sztucznym świetle (hala) więc nie wiem jak sprawdzi się w takich warunkach.
    Nie fotografowałem z lampą, więc na ten temat nie mogę niczego powiedzieć.
    Problemów z ABW nie zauważyłem, ale za krótko go miałem, żeby zabierać głos w tej sprawie.
    Problemów z ekspozycją nie zauważyłem.
    Nie miałem problemów ze śledzeniem obiektów zarówno w trybie lustrzanki jak i w LV.
    Gładzik na AF-ON jest genialny.

    Nie fotografuję sportu, więc nie jestem w stanie rzetelnie ocenić body pod tym względem. Nagrałem swoje wrażenia, zdjęcia są w filmie, każdy oceni tak jak uważa. Gdybym miał aparat dłużej i gdybym miał okazję fotografować w różnych warunkach, wtedy łatwiej byłoby wyrobić sobie ostateczny pogląd. Mnie najbardziej jarają funkcje video w tym body, ale to nie było tematem tego filmiku :-)
    Ostatnio edytowane przez sv ; 10-03-2020 o 14:15

  6. #126
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: EOS 1 Dx mk III

    Recenzja Canon EOS-1D X Mark III https://translate.googleusercontent....mjxHGRE7fP1gNA

    "Nowy czujnik Canon EOS-1D X Mark III osiąga wynik DXOMARK równy 83, co plasuje go na 63 miejscu w naszej bazie danych czujników pełnoklatkowych i MF (47 miejsce tylko dla pełnoklatkowych). Biorąc pod uwagę wzrost czułości, jaki ostatnio produkuje producent z pełnoklatkowymi podwójnymi pikselami wyposażonymi w matryce CMOS w aparatach EOS R i Canon EOS 5D Mark IV, jest to nieco zaskakujący wynik."

    "Podobnie jak w przypadku poprzednich modeli EOS-1D, Canon EOS-1D Mark III ma rozszerzoną opcję ISO 50, ale pod względem dynamiki czujnika tak naprawdę nie różni się od ustawienia ISO 100. Zarówno ustawienia ISO 50, jak i ISO 100 mierzyły ten sam stosunkowo wysoki ISO wynoszący 136, więc nie jest zaskakujące, że maksymalny zakres dynamiczny jest nieco niski przy 13,4 EV. Ta wartość jest prawie taka sama jak poprzedni Mark II"

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez szandor Zobacz posta
    Na forum DP użytkownik opisuje swoje wrażenia po pierwszym dniu z 1DXIII:

    https://www.dpreview.com/forums/thread/4468239

    Nie porównuje go do innych marek, ale do 1DXI i 1DXII, które posiada:

    If you're looking for greater IQ by buying the MKIII, not the right choice.
    Testy dotyczące matrycy potwierdzają uwagi obiektywnego użytkownika, który użytkował wcześniejsze wersje.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 21-06-2020 o 09:19
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  7. #127
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: EOS 1 Dx mk III

    Producenci topowych maszynek do sportu zdają się olewać ten najważniejszy niegdyś parametr jakim był DR:
    https://www.photonstophotos.net/Char...ony%20ILCE-9M2Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1DXIII.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	189,1 KB
ID:	4717

    Każdy potrafi lepiej a nie robi
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  8. #128
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: EOS 1 Dx mk III

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Każdy potrafi lepiej a nie robi
    No chyba jednak każdy inny potrafi i robi to lepiej EOS 1 Dx mk III wypada najgorzej na tle konkurencji, która idzie łeb w łeb.

    Dużo lepiej wypada stary już Nikon D5 z 2017 roku niż EOS 1 Dx mk III 2020 r. Wyraźnie to widać powyżej 800 ISO, gdzie Canon mocno odstaje od reszty. Newet Lumix S1 Panasonika jest wybitnie lepszy od Canona.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	c1 dx III.JPG
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	116,8 KB
ID:	4720

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Producenci topowych maszynek do sportu zdają się olewać ten najważniejszy niegdyś parametr jakim był DR:
    Zakładając, że użytkują zakres ISO 100-800 być może. Jeśli wyższy to wątpię, aby było im to obojętne. Dla mnie to jeden z kluczowych parametrów aparatu (DR i użyteczne wysokie ISO). A pisał o tym użytkownik 1 Dx mk III: "I find there to be no "noticeable" upgrade in IQ and in some instances, greater noise. There is a "muddy" lack of definition across a variety of shooting circumstances fur and Human hair exhibit an unusual lack of definition and noise At reasonable ISO levels, there is too much noise"
    Ostatnio edytowane przez candar ; 21-06-2020 o 11:28
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  9. #129
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 600

    Domyślnie Odp: EOS 1 Dx mk III

    Coś kosztem czegoś. D5 ma świetny DR na wysokich ISO, ale słaby na niskich. Starszy D4 na niskich był lepszy. Ludzie maja nadzieję, że w D6 to poprawią.

  10. #130
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: EOS 1 Dx mk III

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    No chyba jednak każdy inny potrafi i robi to lepiej EOS 1 Dx mk III wypada najgorzej na tle konkurencji, która idzie łeb w łeb.
    Zacytuję Dpreview, które tak lubisz:

    "Class leading dynamic range when using the mechanical shutter; more flexible files than those from Nikon's D5 or Sony's a9 II"

    https://www.dpreview.com/reviews/can...x-iii-review/7
    Ostatnio edytowane przez sv ; 08-07-2020 o 16:34

Strona 13 z 14 PierwszyPierwszy ... 311121314 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •