Strona 10 z 14 PierwszyPierwszy ... 89101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 136

Wątek: EOS 1 Dx mk III

  1. #91
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2018
    Wiek
    46
    Posty
    215

    Domyślnie Odp: EOS 1 Dx mk III

    Ja bym to liczył inaczej. Co prawda jestem totalnym amatorem i nie mam pojęcia jak to wygląda w świecie zawodowców, więc może ktoś mnie poprawi. Ja na meczu piłki nożnej robię maksymalnie 2000 zdjęć (przy prędkości 20fps). Oznacza to, że migawka wystarczyłaby mi na 250 meczy. Załóżmy, że zawodowiec też robi około 2000 zdjęć podczas meczu (tego właśnie nie wiem - może robi 1000, a może 10000, a to zmienia trochę wyliczenia). Niech taki zawodowiec robi 2 mecze przez weekend (jeden w sobotę i jeden w niedzielę ), czyli około 100 rocznie. Migawka wystarczy mu na 2,5 roku pracy. To chyba nie tak źle? A biorąc pod uwagę, że topowe aparaty wytrzymują często więcej niż norma mówi oraz że po awarii migawki można ją wymienić, a nie od razu kupować nowy aparat to w ogóle nie widzę problemu.
    Canon EOS RP + 50/1.8 RF

  2. #92
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Re: Odp: EOS 1 Dx mk III

    Cytat Zamieszczone przez tmielcarz Zobacz posta
    Ja bym to liczył inaczej. Co prawda jestem totalnym amatorem i nie mam pojęcia jak to wygląda w świecie zawodowców, więc może ktoś mnie poprawi. Ja na meczu piłki nożnej robię maksymalnie 2000 zdjęć (przy prędkości 20fps). Oznacza to, że migawka wystarczyłaby mi na 250 meczy. Załóżmy, że zawodowiec też robi około 2000 zdjęć podczas meczu (tego właśnie nie wiem - może robi 1000, a może 10000, a to zmienia trochę wyliczenia). Niech taki zawodowiec robi 2 mecze przez weekend (jeden w sobotę i jeden w niedzielę ), czyli około 100 rocznie. Migawka wystarczy mu na 2,5 roku pracy. To chyba nie tak źle? A biorąc pod uwagę, że topowe aparaty wytrzymują często więcej niż norma mówi oraz że po awarii migawki można ją wymienić, a nie od razu kupować nowy aparat to w ogóle nie widzę problemu.
    Z własnego podwórka. Swego czasu w studiu fotografowałem ciuchy dla firmy odzieżowej. Dziennie robiłem 500-700 zdjęć (wiadomo: kilka zdjęć na każdy ciuch z każdej strony + powtórki) co optymistycznie daje tygodniowo 3.000 zdjęć. Czyli miesięcznie około 12.000 wyzwoleń migawki, rocznie 144.000 klapnięć migawki i były to zdjęcia bez trybu seryjnego.. Fotografowałem też na wyścigach konnych i migawka też się mocno naklepała. Biorąc pod uwagę te 16 kl./s myślę, że te 144.000 x 5 = 720.000 wyzwoleń rocznie nie będzie wcale przesadzone w przypadku osoby zawodowo fotografującej zawody sportowe.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 17-02-2020 o 18:19
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  3. #93
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: EOS 1 Dx mk III

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Ano tak "pozamiatał" , że migawka starcza tylko na 8 godzin w ciągłej pracy;
    Migawka w Canonie EOS 1D-x Mark III padnie po 8 godzinach ciągłej pracy.
    Ciekawe czy migawka mechaniczna w A9 mk II wytrzymałaby chociaż godzinę. Przypomnę tylko, że 1dx mk III ma jeszcze migawkę elektroniczną działającą z szybkością 20 kl/s tak więc nawet jak zamęczysz migawkę mechaniczną trzymając palcem spust migawki przez 8,5 godziny, to będziesz mógł dalej fotografować. Możesz też użyć filmu w RAWach wtedy będziesz miał 30 kl/s z autofokusem i pliki po 18 mpx. Jak już chcesz pomarudzić, to musisz wyszukać sobie inny powód niż migawka, tylko ciężko coś znaleźć :-) Zdaje się, że w w tym roku będziesz miał coraz mniej powodów do marudzenia.
    Ostatnio edytowane przez sv ; 17-02-2020 o 18:49

  4. #94
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Re: Odp: EOS 1 Dx mk III

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Ciekawe czy migawka A9 mk II wytrzymałaby chociaż godzinę. Przypomnę tylko, że 1dx mk III ma jeszcze migawkę elektroniczną działającą z szybkością 20 kl/s tak więc nawet jak zamęczysz migawkę mechaniczną trzymając palcem spust migawki przez 8,5 godziny, to będziesz mógł dalej fotografować. Możesz też użyć filmu w RAWach wtedy będziesz miał 30 kl/s z autofokusem i pliki po 18 mpx. Jak już chcesz pomarudzić, to musisz wyszukać sobie inny powód niż migawka, tylko ciężko coś znaleźć :-) Zdaje się, że w w tym roku będziesz miał coraz mniej powodów do marudzenia.

    Tu nie chodzi o marudzenie Mowa o tym, że przy maksymalnym mechanicznym czasie otwarcia migawki 16 kl./s w 1D-x Mark III osiągniesz teoretyczną maksymalną ilość wyzwoleń migawki (500.000) w ciągu zaledwie 8 godzin i 40 minut ciągłego fotografowania.

    No i ciekawe, czy te 20 fps z elektroniczną będzie w EOS 1D-x Mark III podobnie nieużywalne jak w Canonie 1DX Mark II ze względu na Rolling Shutter
    https://www.youtube.com/watch?v=V0BRcSjipDU


    Bo jednak w Sony A9 z 2017 roku migawka elektroniczna nie ma tzw. Rolling Shutter





    i jest całkowicie używalna w przeciwieństwie do tego co pokazał Canon w 5D Mark IV oraz 1D-x Mark II https://www.youtube.com/watch?v=wXSqKX3OexQ
    Ostatnio edytowane przez candar ; 17-02-2020 o 19:04
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  5. #95
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Re: Odp: EOS 1 Dx mk III

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Tu nie chodzi o marudzenie Mowa o tym, że przy maksymalnym mechanicznym czasie otwarcia migawki 16 kl./s w 1D-x Mark III osiągniesz teoretyczną maksymalną ilość wyzwoleń migawki (500.000) w ciągu zaledwie 8 godzin i 40 minut ciągłego fotografowania.
    A wiesz, że Sony A9II też ma trwałość migawki przewidzianą na 500.000 cykli? Tyle, że tam musiałbyś palec trzymać z tydzień, bo nie dość, że ma tylko 10 kl/s to jeszcze ma mały bufor i długo byś musiał czekać na opróżnienie bufora.

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    No i ciekawe, czy te 20 fps z elektroniczną będzie w EOS 1D-x Mark III podobnie nieużywalne jak w Canonie 1DX Mark II ze względu na Rolling Shutter
    Odpowiem ci za chwilę, bo mi się zdjęcia zgrywają, ale na ekranie wyglądają OK. To jest inny sensor i inny procesor niż w 1dx mkII. Pamiętaj też, że Sony przy swoim płytkim buforze i długim czasie zrzucania zdjęć nie wyrabia tych 20 kl, a raczej sporo mniej przy serii zdjęć trwającej kilka, czy kilkanaście sekund. A w dx mk III zawsze możesz użyć migawki mechanicznej 16 kl/s, a bufor mieści 1000+ RAW+Jpeg.

    PS W realnych zdjęciach nie widzę RS. Jutro przetestuję dokładniej.
    Ostatnio edytowane przez sv ; 17-02-2020 o 19:34

  6. #96
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Re: Odp: Re: Odp: EOS 1 Dx mk III

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    A wiesz, że Sony A9II też ma trwałość migawki przewidzianą na 500.000 cykli? Tyle, że tam musiałbyś palec trzymać z tydzień, bo nie dość, że ma tylko 10 kl/s to jeszcze ma mały bufor i długo byś musiał czekać na opróżnienie bufora.
    Biorąc pod uwagę, że 20 FPS w migawce elektronicznej w A9 i A9 II jest całkowicie używalne nie widzę problemu, gdzie go nie ma.

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Odpowiem ci za chwilę, bo mi się zdjęcia zgrywają, ale na ekranie wyglądają OK. To jest inny sensor i inny procesor niż w 1dx mkII.
    Oczywiście rozumiem, że, że również fotografowałeś fidget spinner umieszczony w wiertarce ? https://www.youtube.com/watch?v=mtN7...ture=emb_title Bo przy zdjęciach stojących budynków efekt Rolling Shutter raczej nie będzie widoczny
    Ostatnio edytowane przez candar ; 17-02-2020 o 19:37
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  7. #97
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Odp: EOS 1 Dx mk III

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Biorąc pod uwagę, że 20 FPS w migawce elektronicznej w A9 i A9 II jest całkowicie używalne nie widzę problemu, gdzie go nie ma.
    No popatrz to tak jak w 1dx mk III.


    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Oczywiście rozumiem, że, że również fotografowałeś fidget spinner umieszczony w wiertarce ? Bo przy zdjęciach stojących budynków ten efekt raczej nie będzie widoczny
    Do głowy by mi nie przyszło fotografować coś tak głupiego. Fotografowałem gościa jadącego na rolkach w moim kierunku. Machał rękami i nogami i skoro nie widać RS, to sobie tym głowy nie zaprzątam

  8. #98
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: EOS 1 Dx mk III

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Ano tak "pozamiatał" , że migawka starcza tylko na 8 godzin w ciągłej pracy;
    ale gdzie tam , jakie 8 godzin ?

    1/8000 sek * 500 000 wyzwolen to daje lacznie naswietlenie 62,5 sek

    po 62,5 sek migawka ma prawo nie dzialac.

  9. #99
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: EOS 1 Dx mk III

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Oczywiście rozumiem, że, że również fotografowałeś fidget spinner umieszczony w wiertarce ? https://www.youtube.com/watch?v=mtN7...ture=emb_title Bo przy zdjęciach stojących budynków efekt Rolling Shutter raczej nie będzie widoczny
    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Do głowy by mi nie przyszło fotografować coś tak głupiego. Fotografowałem gościa jadącego na rolkach w moim kierunku. Machał rękami i nogami i skoro nie widać RS, to sobie tym głowy nie zaprzątam
    No to mamy jasność, że nie bardzo wiesz o czym piszesz. Bardzo szanuje Twój test, ale obejrzyj filmik: https://www.youtube.com/watch?v=dNVtMmLlnoE Nie mam więcej pytań.
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  10. #100
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: EOS 1 Dx mk III

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    No to mamy jasność, że nie bardzo wiesz o czym piszesz. Bardzo szanuje Twój test, ale obejrzyj filmik: https://www.youtube.com/watch?v=dNVtMmLlnoE Nie mam więcej pytań.
    Candar zapewniam cię, że nawet gdyby Twoje modelki skakały, to RS w mk III nie przeszkadzałby ci robić zdjęć. Przerzucasz się na fotografowanie wiertarek?

    PS wiem jak wygląda RS, nie muszę oglądać filmów :-)

Strona 10 z 14 PierwszyPierwszy ... 89101112 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •