Strona 6 z 14 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 136

Wątek: EOS 1 Dx mk III

  1. #51
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2017
    Miasto
    Białystok
    Posty
    462

    Domyślnie Odp: EOS 1 Dx mk III

    Czyli co, dało się zrobić obracany wizjer optyczny! http://www.mir.com.my/rb/photography...iewoptical.htm w dodatku wymienny!!! do profesjonalnego Canona?

    ...a dzisiaj nie da się nawet "zalać klejem" głupiego cienkiego wyświetlacza i uczynić go ruchomym


    https://www.worthpoint.com/worthoped...ism-1537398966
    Ostatnio edytowane przez capo-di_tutti-capi ; 28-10-2019 o 23:12

  2. #52
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 368

    Domyślnie Odp: EOS 1 Dx mk III

    Ciągle trzymam starego Olympusa OM-4 jako okaz na pokaz, jakie genialne systemy pomiaru ekspozycji i ich ergonomia zostały zastosowane w tym aparacie, i niedoścignione do dzisiaj przez żadną konkurencję. Kto nie miał tego aparatu w rękach, ten nie wie, co to miłość ;-)
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  3. #53
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: EOS 1 Dx mk III

    [QUOTE]
    Cytat Zamieszczone przez capo Czyli co, dało się zrobić obracany wizjer optyczny! [url
    http://www.mir.com.my/rb/photography...iewoptical.htm[/url] w dodatku wymienny!!! do profesjonalnego Canona?

    ...a dzisiaj nie da się nawet "zalać klejem" głupiego cienkiego wyświetlacza i uczynić go ruchomym
    dalo sie wowczas i da sie dzisiaj.
    tyle , ze byly to rzeczy bardzo niepraktyczne o waskim zastosowaniu.
    do tego stosunkowo drogie.

    kiedy potrzebowales , to nie miales , a jesli byl podpiety Taki celownik , to czesto akurat przeszkadzal.

    to byly celwoniki majace ulatwic ostrzenie na matowce.
    pozycja z odchylona szyja pod duzymn katem tak by oko patrzylo w dol byla bardzo niezdrowa i meczaca przy dluzszej pracy.

    do zastosowan specjalistycznych, glownie fotografii stricte technicznej .

    Zadna z nasadek na wizjer w praktyce mi sie nie potwierdzila. Rzadko byla rzeczywiscie pomoca , a czesciej przeszkadzala.

  4. #54
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2017
    Miasto
    Białystok
    Posty
    462

    Domyślnie Odp: EOS 1 Dx mk III

    Nie zmyślaj.

    1. Ten wizjer Canona się obraca. ["pozycja z odchylona szyja pod duzymn katem tak by oko patrzylo w dol byla bardzo niezdrowa i meczaca przy dluzszej pracy."

    2. Nazywa się Speed Finder FN. Ciekawe dlaczego speed ["do zastosowan specjalistycznych, glownie fotografii stricte technicznej"]

    Nikona podobne nazywają się Action Finder (aka Sportfinder)

    3. To nie jest nasadka. ["Zadna z nasadek na wizjer w praktyce mi sie nie potwierdzila. Rzadko byla rzeczywiscie pomoca , a czesciej przeszkadzala."}
    Ostatnio edytowane przez capo-di_tutti-capi ; 29-10-2019 o 10:03

  5. #55
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: EOS 1 Dx mk III

    w tamtym czasie " Speed" oznaczalo cos innego niz dzisiaj

    3 kl/sek to bylo bardzo szybko, niewyobrazalnie szybko . 1 kl/sek z dziwgnia naciagu to byl godny podziwu wyczyn.
    Dzisiaj ludzie narzekaja , ze 10 kl/sek to wstyd.

    tak , slowo " Speed" mialo wowczas inny wymiar.
    ze niby szybciej dalo sie ustawic ostrosc na matowce.

    Kazdy dodatkowy buzer zamontowany na aparacie, w moim przypadku w ostatecznym rozrachunku per Saldo, zawsze bardziej przeszkadzal niz pomagal.

    w jednym aparacie mam ruchomy ekranik , w drugim nie mam i jest mi to bez znaczenia.
    pozytywna strona braku ekraniku jest to , ze czasem zmusza do gimnastyki - trzeba sie schylic , uniesc rece , poruszyc glowa. A ruch sluzy zdrowiu. ;-)

  6. #56
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2017
    Miasto
    Białystok
    Posty
    462

    Domyślnie Odp: EOS 1 Dx mk III

    Po co kontynuujesz te fantazje?

    Speed Finder FN jest przeznaczony do sytuacji, w których ciężko lub nie można oderwać wzroku od aparatu. Cały obraz jest widoczny z odległości 60 mm, dzięki czemu idealnie nadaje się do fotografii akcji w kasku, goglach lub innej ochronie oczu. Wspinaczka, fotografia lotnicza, strzelanie do pojazdów w ruchu lub pod wodą za pomocą specjalnej obudowy - możliwości dla poszukiwaczy przygód są nieograniczone. Znajdziesz to również wielką pomoc, jeśli nosisz okulary. Tylna część celownika obraca się o 180 ° jednym szybkim ruchem, ustawiając okular w pozycji poziomej. Aparat może być trzymany nad głową w tłumie lub używany do strzelania z poziomu ziemi z jednakową łatwością.
    http://www.canon-photography.com/acc...peedfinder.htm
    http://www.mir.com.my/rb/photography...nder/index.htm

  7. #57
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 368

    Domyślnie Odp: EOS 1 Dx mk III

    Akurat "Speed Finder" był przeznaczony do fotografowania akcji, a nie do szybszego ostrzenia. Okular nie miał muszli ocznej i patrzyło się w niego jak w telewizor widząc całą matówkę. Ustawianie kąta okularu pomagało przy fotografowaniu z niskiej, lub innej niedogodnej, pozycji, w sytuacjach, gdy rzeczy działy się szybko, a jeszcze trzeba było panować nad sytuacją dookoła, np. w tłoku innych fotoreporterów. Do fotografii macro bardziej nadawał się celownik kątowy do zwykłego pryzmatu, zwłaszcza z funkcją powiększana obrazu. Nie dawniej, jak przedwczoraj, korzystałem z takowego robiąc w lesie zdjęcia grzybów C 6D, i powiem krótko- żadne odchylane ekrany nie dają mi takiej pewności ustawiania ostrości, zwłaszcza ręcznie. Nawet do C 80D wolę założyć celownik kątowy, niż korzystać z ekranu.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  8. #58
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: EOS 1 Dx mk III

    Cytat Zamieszczone przez capo
    Po co kontynuujesz te fantazje?
    to nie ulatwial i przyspieszal nastawe ostrosci na matowce ?

  9. #59
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 368

    Domyślnie Odp: EOS 1 Dx mk III

    Ułatwienie i przyspieszenie nastawiania ostrości zapewniał zwykle dalmierz klinowy na standardowej matówce, albo specjalistyczna matówka, bo przy wymiennych celownikach matówki były też standardowo wymienne. Ja w Olympusie OM-4 (który nie ma wymiennego celownika, ale ma wymienne matówki) najczęściej używałem matówki #4, zupełnie czystej, i ona mi się najlepiej spisywała zarówno przy macro, jak i przy tele, a i ze wszystkimi innymi ogniskowymi też współpracowała świetnie. Ułatwienie nastawienia ostrości przez Speed Finder było takie, że w ogóle widziałeś, co fotografujesz w ekstremalnych sytuacjach, gdy nie mogłeś mieć aparatu przytulonego do pyska.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  10. #60
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: EOS 1 Dx mk III

    mowa nie o dalmierzu klinowym,

    czy ta nasadka ulatwiala czy utrudniala?

    Bo ja napisalem ze ulatwiala i przyspieszala , ktos uwaza , ze to fantazje , tzn jego zdaniem spowowalniala i utrudniala.

Strona 6 z 14 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •