Strona 2 z 14 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 136

Wątek: EOS 1 Dx mk III

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Re: Odp: EOS 1 Dx mk III

    IBIS zapewne dadzą w 5D mark IV aby nie kanibalizować 1 Dx mk III
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  2. #12
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: EOS 1 Dx mk III

    A czy nie jest tak, że w targecie tego body to Canon już ma większą część tortu i tylko trzeba to utrzymać?
    Co do IBIS to nie dziwię się, że nie ma, raz że w repo jednak IS nie wystarcza to tego, aby zdjęcie nie było poruszone, dwa że większość podpinanych do niego szkieł będzie miało IS. Gdyby (a nie wiem czy tak jest) wysokie ISO było super-hiper to IBIS można sobie darować.

  3. #13
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Re: Odp: EOS 1 Dx mk III

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Dla mnie istotne:
    wewnętrzny zapis 4k/60p w 10Bit
    wewnętrzny zapis RAW (skompresowany) 4k/60p
    wewnętrzny zapis RAW 6k

    I tu dłuuuugo nikt nie podskoczy. Oczywiście jedynki nie kupię ;-) ale bardzo ciekawa specyfikacja bezluster się zapowiada.
    No ale to jeszcze nie przesądza o całości. Nikon jeszcze nie pokazał następcy D5 więc zobaczymy jak to będzie z tym zaorywaniem ....

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    IBIS zapewne dadzą w 5D mark IV aby nie kanibalizować 1 Dx mk III
    IBISa wątpię żeby akurat dali do tej puszki. Zgodnie z tym co kiedyś było powiedziane na jakichś targach - uważają że stabilizacja matrycy w dslr nie ma sensu skoro tego nie widać w wizjerze. Nie twierdzę że to jakaś prawda absolutna ale w tego typu puszce jak jedynka jest to dosyć racjonalne. A biorąc pod uwagę, że to dodatkowy element wpływający na niezawodność można przyjąć że to racjonalne podejście.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: EOS 1 Dx mk III

    Ciekawe na czym ma polegać ten nowy guzik od AF-u (back button AF). Brak odchylanego ekranu w 2019r. niestety osłabia tą pozycję.
    Ostatnio edytowane przez jinks ; 24-10-2019 o 15:59
    Miłego dnia
    moja www

  5. #15
    Uzależniony
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    716

    Domyślnie Odp: EOS 1 Dx mk III

    To nie jest aparat dla entuzjastów.
    5D, 2x6D, 16-35/4ISL, 20/1.4A, 24-70/2.8LII, 24-85/3.5-4.5, 50/1.4, 50/1.8STM, 55/1.8, 85/1.8, 135/2L, 200/2.8LII, 70-300 4-5.6II, 100-300/5.6L, 400/5.6L
    600EX-RT, 430EXII, 568EXII
    CX241, i1DisplayPro, L850, SC-P600

  6. #16
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: EOS 1 Dx mk III

    to jest aparat do konkretnych zadan - reporterki w trudnych warunkach, ot chocby na lini frontu Turcja - Syria , albo bedac zanurzonym po szyje w nilu fotografujac wnetrze paszczy krokodyla.
    brak gimbusa raczej jest zaleta nie przeszkoda, gdyz taki ekran jest mniej podatny na uszkodzenia.
    Oczywiscie aparat , ktory bardzo fajnie i latwo sie obsluguje , latwiej niz samochod - czyli kazdy moze , ale nie jest optymalizowany dla szerokiej rzeszy uzytkownikow- hobbystow, czyli cena nie Jest optymalizowana na kazda kieszen - nie jest taka , ze dla kazdego zakup bylby uzasadniony.
    w sumie exot - rzadko spotykany na ulicy gdyz nie jest w tym celu nieodzowny i nie za bardzo jest sie czym podniecac.
    Rewolucji w konstrukcji aparatow nie nalezy sie spodziewac - bedzie to raczej ewolucja postepujaca malymi kroczkami - ml , migawka elektroniczna nastepuja , jakos nie zapowiada sie diametralnie inna konstrukcja matryc.

    Od dobrych 10-ciu lat Canon nie wypuscil wiodacego aparatu , nie oczekuje i w ciagu nastepnych 10-ciu.

  7. #17
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 236

    Domyślnie Odp: EOS 1 Dx mk III

    Najważniejsze w tej informacji jest to, że na 2021 można szykować kasę na 5dV. Co zważywszy na fakt, że będzie to wypasiona, ale zapewne ostatnia lustrzanka, pozwoli wielu osobom (mi też) skończyć wyścig sprzętowy i będzie to ostatni aparat zakupiony w życiu :-)

  8. #18
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 422

    Domyślnie Odp: EOS 1 Dx mk III

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Najważniejsze w tej informacji jest to, że na 2021 można szykować kasę na 5dV. Co zważywszy na fakt, że będzie to wypasiona, ale zapewne ostatnia lustrzanka, pozwoli wielu osobom (mi też) skończyć wyścig sprzętowy i będzie to ostatni aparat zakupiony w życiu :-)
    Ale po co jak będzie następca R z dwoma slotami?

  9. #19
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: EOS 1 Dx mk III

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Najważniejsze w tej informacji jest to, że na 2021 można szykować kasę na 5dV. Co zważywszy na fakt, że będzie to wypasiona, ale zapewne ostatnia lustrzanka, pozwoli wielu osobom (mi też) skończyć wyścig sprzętowy i będzie to ostatni aparat zakupiony w życiu :-)
    Nie oszukuj się. To jest nieuleczalne. Kupimy też następne
    Miłego dnia
    moja www

  10. #20
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 459

    Domyślnie Odp: EOS 1 Dx mk III

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    W wypadku 1dx konkurencją są tylko d5 i A9. I moim zdaniem po tej zapowiedzi mogą pakować zabawki.
    Generalnie d850 już było konkurencja. W zasadzie 1dxII miał jedna wade: matryce, która miała trochę za mała rozdzielczość (fajnie jakby przy tych samych parametrach rozdzialka była bliżej 30mpix). 4k RAW z nowej jedynki docenia fotografowie przyrody - wyciąganie klatek 4k daje często spektakularne ujęcia...

Strona 2 z 14 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •