Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 44

Wątek: Wymiana puszki na 5D III vs. 80D vs. 6D II vs. 7D II

  1. #11
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: Wymiana puszki na 5D III vs. 80D vs. 6D II vs. 7D II

    Miałem a w zasadzie mam jeszcze 80D i mam teraz porownanie z R i powiem ze ta matryca w 80D jest calkiem spoko. Oczywiscie w R-ce jest znacznie lepsza i nie bede mówił ze jest inaczej ale wyrazne roznice zauwazyc można w kiepskuch warunkach a w srednich i lepiej jest calkiem OK. Tyle ze porównujemy matryce z 80D do tej z R. Jak by wypadlo porównanie do np matrycy z RP czy 6D ? Ogolnie matryca w 80D wzgledem poprzednikow jak np 60D to bardzo znaczacy postęp jak i ogromny skok w jakosci calej puszki w tym skutecznosci AF. W 80D bez obaw ostrzylem skrajnymi punktami gdzie w 60D praktycznie trzymalem się centralnego. Tak jak jyz bylo wspomniane wszystko zależy do czego ma być używany i jakie będą oczekiwania. W wyborze miedzy 80D a R oczywiscie wybieram R tylko to całkiem inna półka cenowa no i obiektywy troche w innej cenie.
    Canon EOS R + C RF 24-105/4L; C 100/2.8 L Macro; C 70-300/4.0-5.6 II

  2. #12
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Wymiana puszki na 5D III vs. 80D vs. 6D II vs. 7D II

    [QUOTE]
    Cytat Zamieszczone przez p0m Zobacz posta
    co to jest wg ciebie "jakość obrazowania"? kolejny slogan typu "magia FF"? gdybym miał wybierać np. między 5dI a 80d długo bym się nie zastanawiał. 80d.
    dobre aparaty cyfrowe sa na rynku od ponad 15 lat, grupy dyskusyjne i fora fotograficzne od bodaj 20 lat. Dosyc czasu by sie zorientowac czym jest jakosc obrazowania i jak sie ja okresla . przeszukaj moze archiwum tego Forum , z pewnoscia znajdziesz wyjasnienia.
    znaczenia terminu "magia FF" nie znam i sie nim nie posluguje.

  3. #13
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    35

    Domyślnie Odp: Wymiana puszki na 5D III vs. 80D vs. 6D II vs. 7D II

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    5d3 jest fajny ale stary, musi być FF? Czego oczekujesz od AF?
    Oczekuje lepszej rozpiętości tonalnej, odwzorowania kolorów, trafnego balansu bieli, trafnego AF, mniejszy szum przy wyższych czułościach,większa rozdzielczość matrycy, no i FF ze wzgledu na szersze pole widzenia.

    FF już mogę odpuścić, na lepszą jakość RAWów.


    ....no jeżeli od **** strony zapytałem, to - czy jest sens zmieniać leciwe 30D, na coś nowszego lepszego do ok. 5000 zł ?
    Ostatnio edytowane przez forest666 ; 24-10-2019 o 12:05

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Wymiana puszki na 5D III vs. 80D vs. 6D II vs. 7D II

    Cytat Zamieszczone przez forest666 Zobacz posta
    Oczekuje lepszej rozpiętości tonalnej, odwzorowania kolorów, trafnego balansu bieli, trafnego AF, mniejszy szum przy wyższych czułościach,większa rozdzielczość matrycy, no i FF ze wzgledu na szersze pole widzenia.

    FF już mogę odpuścić, na lepszą jakość RAWów.


    ....no jeżeli od **** strony zapytałem, to - czy jest sens zmieniać leciwe 30D, na coś nowszego lepszego do ok. 5000 zł ?
    W 5D3 najbardziej doskwiera mi brak dual pixela i to, że czasem ciągnięcie cieni o 2ev kończy się sraczką. Jeśli chodzi o budowę i ergonomię nie ma czego porównywać 5'ka zjada cropa na śniadanie.

    Ściągnij rawy i zobacz co Ci pasuje.

    W 80'ce ponoć matryca trochę lepsza, ale pewnie ta lepszość polega na tym, że w końcu dogania ff. Jak się mylę niech mnie ktoś poprawi.

  5. #15
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    35

    Domyślnie Odp: Wymiana puszki na 5D III vs. 80D vs. 6D II vs. 7D II

    Między 5D III, a 80D są 4 lata różnicy, procesor obrazu nowszy i taka nieznacząca różnica....?

  6. #16
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: Wymiana puszki na 5D III vs. 80D vs. 6D II vs. 7D II

    Ale 5dIII ma wieksze piksele bo jest wieksza matryca wiec w tym samym czasie dostaja wiecej swiatla wiec jest wieksza roznica miedzy sygnalem (światłem) a szumem. Stąd te kwestie o wyższości ff nad aps-c. To tak w duzym uproszczeniu. Ogolnie w 80D jak na canona matryca jest dobra i o niebo lepsza niz w modelach poprzednich. Mialem porownanie do 60D.
    Canon EOS R + C RF 24-105/4L; C 100/2.8 L Macro; C 70-300/4.0-5.6 II

  7. #17
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Wymiana puszki na 5D III vs. 80D vs. 6D II vs. 7D II

    Cytat Zamieszczone przez forest666 Zobacz posta
    Między 5D III, a 80D są 4 lata różnicy, procesor obrazu nowszy i taka nieznacząca różnica....?
    Jeśli chodzi o możliwości matrycy w cieniach przy niedoświetleniu to tu widać różnicę technologii. 5D mkiii wygląda bidnie mimo że to FF.
    https://www.dpreview.com/reviews/ima...45&y=0.5005349
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #18
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: Wymiana puszki na 5D III vs. 80D vs. 6D II vs. 7D II

    Kurcze nie wiedziałem nawet ze to aż tak na niekorzyść 5ki wychodzi
    Czyli widac ze skok jakosciowy w matrycach ff Canona tez jest spory bo matryca z Rki dużo lepiej wypada.
    Ostatnio edytowane przez Marcinus ; 24-10-2019 o 22:28
    Canon EOS R + C RF 24-105/4L; C 100/2.8 L Macro; C 70-300/4.0-5.6 II

  9. #19
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 263

    Domyślnie Odp: Wymiana puszki na 5D III vs. 80D vs. 6D II vs. 7D II

    Cytat Zamieszczone przez forest666 Zobacz posta
    Oczekuje lepszej rozpiętości tonalnej, odwzorowania kolorów, trafnego balansu bieli, trafnego AF, mniejszy szum przy wyższych czułościach,większa rozdzielczość matrycy, no i FF ze wzgledu na szersze pole widzenia.

    FF już mogę odpuścić, na lepszą jakość RAWów.


    ....no jeżeli od **** strony zapytałem, to - czy jest sens zmieniać leciwe 30D, na coś nowszego lepszego do ok. 5000 zł ?
    Szczerze ?

    Również szukałem po 5D III "lepszej rozpiętości tonalnej, odwzorowania kolorów, trafnego balansu bieli, trafnego AF, mniejszy szum przy wyższych czułościach,większa rozdzielczość matrycy, no i FF" i w canonach niestety tego nie znalazłem. Za to gdzie indziej owszem tak.

    Co do 5D III to był całkiem fajny aparat, jeśli nie masz żadnych wymagań odnośnie "lepszej rozpiętości tonalnej" to spokojnie go kup
    https://www.dpreview.com/reviews/ima...45&y=0.5005349
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  10. #20
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Wymiana puszki na 5D III vs. 80D vs. 6D II vs. 7D II

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Jeśli chodzi o możliwości matrycy w cieniach przy niedoświetleniu to tu widać różnicę technologii. 5D mkiii wygląda bidnie mimo że to FF.
    https://www.dpreview.com/reviews/ima...45&y=0.5005349
    Biednie, jak tu ciągnąć 5ev z cieni... Proste 5d3 nie robi zdjęć.

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •