Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Backup dla EOS 5D mark II

  1. #1

    Domyślnie Backup dla EOS 5D mark II

    Witam serdecznie. Niedawno kupiłem EOS 5D mark II. Co prawda ma on przebieg nieco ponad 10 tysięcy. Jednak nie chcę go zajechać nauką fotografii, a zdjęć robię w tym celu bardzo dużo.

    Pomyślałem nad drugim aparatem. Poważnie myślę o 650d. Generalnie szukam sprzętu do 800 zł. Na Allegro znalazłem 650d z przebiegiem 3 tysiace.

    Co polecacie?

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Backup dla EOS 5D mark II

    polecilbym drugi c5 mk2. bedziesz mial calkowita zgodnosc systemowa.
    Aby oszczedzac ten drugi , wskazany bylby nastepny , trzeci - tez c5 mk 2.

    bedziemy miec piekna zgodnosc rzeczywistosci z ksywa , jak sobie wyszukales, slowem - nastapi pelna harmonia

  3. #3
    Uzależniony Awatar Macios
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    45
    Posty
    692

    Domyślnie Odp: Backup dla EOS 5D mark II

    Nie bój się, nie zajedziesz. Ucz się, rób zdjęcia i nie przejmuj, to bardzo wytrzymały sprzęt. Pracuje nim zarobkowo od ładnych kilku lat i ma się świetnie

  4. #4

    Domyślnie Odp: Backup dla EOS 5D mark II

    Cytat Zamieszczone przez Macios Zobacz posta
    Nie bój się, nie zajedziesz. Ucz się, rób zdjęcia i nie przejmuj, to bardzo wytrzymały sprzęt. Pracuje nim zarobkowo od ładnych kilku lat i ma się świetnie
    A warto kupić tego 650d?

  5. #5
    Uzależniony Awatar Macios
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    45
    Posty
    692

    Domyślnie Odp: Backup dla EOS 5D mark II

    Ale po co konkretnie? 650D to matryca APSC, czyli by mieć tożsame ogniskowe do 5dmkII, będziesz musiał kupić dodatkowe obiektywy, czyli spore nakłady, sporo potrzebnego miejsca w plecaku, a jeśli zyskiem jest tylko "oszczędność 5tki", to uważam, że gra nie jest warta świeczki.

  6. #6

    Domyślnie Odp: Backup dla EOS 5D mark II

    Cytat Zamieszczone przez Macios Zobacz posta
    Ale po co konkretnie? 650D to matryca APSC, czyli by mieć tożsame ogniskowe do 5dmkII, będziesz musiał kupić dodatkowe obiektywy, czyli spore nakłady, sporo potrzebnego miejsca w plecaku, a jeśli zyskiem jest tylko "oszczędność 5tki", to uważam, że gra nie jest warta świeczki.
    Oszczędność, ale i uzupełnienie. Poza tym przyda się na wspólne wypady z partnerką, która w końcu nie będzie się nudzić, gdy ja będę robił zdjęcia.

    Podobno ten model ma lepszy AF, co daje możliwość zastosowania go tam, gdzie będzie to użyteczne.

    że matryca mniejsza i dochodzi przelicznik ogniskowej to wiem. Tylko czy to wykaga dodatkowych inwestycji w szkło? Mając dwie matryce o różnych rozmiarach z obiektywu 50 robi się 50 i 80?

  7. #7
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: Backup dla EOS 5D mark II

    No i tak doszliśmy w końcu do istoty problemu. Fotograficznie dokupienie 650D nie ma sensu. 5DII jest sprzętem trudnym do zajechania, swoją puszkę męczę amatorsko od dziesięciu lat i nic złego się nie dzieje.
    Jeśli jednak za kilkaset zł możesz kupić zadowolenie swojej kobiety i swój święty spokój, to nie ma się nad czym zastanawiać

  8. #8
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Backup dla EOS 5D mark II

    Cytat Zamieszczone przez Paranoid91 Zobacz posta
    A warto kupic....
    zasmiecanie mieszkania zabawkami.

    idac dalej tym tropem rozumowana:
    wypadaloby oszczedzac 650 czyli kupic backup dla 650 - ki . Co ? - Jakis tani uzywany kompakt.

    dalej wypadaloby oszczedzac ten kompakt , wiec nalazy kupic backup - co ?

    komorke.

    czyli ostatecznie mozesz sie uczyc fotografowac komorka , a c5mk2 zamknij do szafy , zeby sie nie zepsul do chwili, dopoki sie nauczysz.


    Faktycznie paranoiczna logika.

    Jesli czegos konkretnie nie potrzebujesz to nie kupuj, chyba ze masz nadmiar pieniadza i chcialbys koniecznie jakos wydac.
    Ale dlaczego akurat na stary sprzet fotograficzny ?

  9. #9

    Domyślnie Odp: Backup dla EOS 5D mark II

    https://allegro.pl/oferta/aparat-can...ource=facebook

    Jeszcze zastanawiam się nad tą ofertą

  10. #10
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    53

    Domyślnie Odp: Backup dla EOS 5D mark II

    Cytat Zamieszczone przez Paranoid91 Zobacz posta
    https://allegro.pl/oferta/aparat-can...ource=facebook

    Jeszcze zastanawiam się nad tą ofertą
    Ty tu nie przyszedłeś po poradę, tylko po to żeby usłyszeć że dobrze robisz... A to co robisz jest zupełnie bez sensu.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •