Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 38 z 38

Wątek: Obiektyw Sigma ART 105mm 1.4 czy Sigma ART 35mm 1.4 czy inny?

  1. #31
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Obiektyw Sigma ART 105mm 1.4 czy Sigma ART 35mm 1.4 czy inny?

    Gust myślę że mam hobbystycznie jestem plastykiem więc może dlatego robie w miare fajne fotki będąc zielona
    to najwazniejsze.
    podstawa jest wrazliwosc i wyobraznia plastyczna.
    wszystko inne przychodzi samo z czasem w miare nabywania doswiadczenia.

  2. #32

    Domyślnie Odp: Obiektyw Sigma ART 105mm 1.4 czy Sigma ART 35mm 1.4 czy inny?

    Leon007 i Fret - oki zmuenie na 400 ... balam sie ze wtedy bede miec kaszke...

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    A co do chwalenia się - dla mnie WOW.
    dziekuje

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    to najwazniejsze.
    podstawa jest wrazliwosc i wyobraznia plastyczna.
    wszystko inne przychodzi samo z czasem w miare nabywania doswiadczenia.
    ... tez tak myślę

  3. #33
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Re: Odp: Obiektyw Sigma ART 105mm 1.4 czy Sigma ART 35mm 1.4 czy inny?

    Cytat Zamieszczone przez katlin Zobacz posta
    Nie w temacie ale się pochwalę bo w tym jestem od Was lepsza
    Miniatury w lampionach - Fabryka Calineczki:


    I namalowalam sobie wielki obraz pawia:

    I uciekam spać... dobranoc
    Powiem tak to, co robisz bardzo piękne jest!

    A wiedzy nigdy nie za dużo!
    Ostatnio edytowane przez candar ; 22-10-2019 o 09:02
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  4. #34
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Obiektyw Sigma ART 105mm 1.4 czy Sigma ART 35mm 1.4 czy inny?

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    ...

    A wiedzy nigdy nie za mało!
    A może odwrotnie?

  5. #35
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 251

    Domyślnie Odp: Obiektyw Sigma ART 105mm 1.4 czy Sigma ART 35mm 1.4 czy inny?

    Cytat Zamieszczone przez katlin Zobacz posta
    Leon007 i Fret - oki zmuenie na 400 ... balam sie ze wtedy bede miec kaszke...
    Ogólnie strategia jak najmniejszej czułości jest właściwa, ale nie zawsze się da. Jak już uznasz, że więcej nie można zwiększać, bo kaszka jest wkurzająca, to poszukaj dodatkowego źródła światła: odsuń firankę, podejdź bliżej okna, zapal dodatkową lampę, odbij światło od czegoś, użyj lampę błyskową albo kombinację wymienionych. Dużo rzeczy można zrobić bezkosztowo, na przykład taki mały obiekt jak pokoik w lampionie lub domek Hobbita, można doświetlić ustawiając z odpowiedniej strony kartkę papieru.

    Nie mogę teraz tego znaleźć, ale candar gdzieś niedawno fajnie napisał, że najważniejsze w fotografii jest światło. Jak sama nazwa wskazuje.

  6. #36
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 620

    Domyślnie Odp: Obiektyw Sigma ART 105mm 1.4 czy Sigma ART 35mm 1.4 czy inny?

    Światło jest wszystkim
    Ja na początku swojej przygody strasznie się bałem wysokiego ISO, przez co miałem całą masę nieostrych zdjęć. Teraz w zasadzie mam włączone AUTO ISO i wolę mieć szum i ostre zdjęcie niż kadr do kosza.

  7. #37

    Domyślnie Odp: Obiektyw Sigma ART 105mm 1.4 czy Sigma ART 35mm 1.4 czy inny?

    Cadar - dziękuję
    Chłopaki! Dziękuję! .. zaraz się przewalę z radości posłuchałam Waszych rad i w dzień latałam za dzieckiem z aparatem i wiecie co?! na 33 fotki 4 są nieostre Od jakiego % fotek ostrych mogę przestać myśleć o sobie że jestem amatorem?
    ps.
    Leon007- jak na prawdziwego amatora przystało sprawiłam sobie 2 lampy studyjne to dlatego że moja sesja noworodkowa pierwszego dziecka mnie bardzo niezadowoliła męża zagoniłam (było cięzkoooooooooo) żeby wkręcił mi 2 haczyki w ścianę i nawet mogłam tło powiesić... tak jedno tło też mam a na święta zamówię u gwiazdora drugie
    Ostatnio edytowane przez katlin ; 22-10-2019 o 21:18

  8. #38
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 251

    Domyślnie Odp: Obiektyw Sigma ART 105mm 1.4 czy Sigma ART 35mm 1.4 czy inny?

    Cytat Zamieszczone przez katlin Zobacz posta
    Cadar - dziękuję
    Chłopaki! Dziękuję! .. zaraz się przewalę z radości posłuchałam Waszych rad i w dzień latałam za dzieckiem z aparatem i wiecie co?! na 33 fotki 4 są nieostre Od jakiego % fotek ostrych mogę przestać myśleć o sobie że jestem amatorem?
    Od 6,66%.


    ps.
    Leon007- jak na prawdziwego amatora przystało sprawiłam sobie 2 lampy studyjne to dlatego że moja sesja noworodkowa pierwszego dziecka mnie bardzo niezadowoliła męża zagoniłam (było cięzkoooooooooo) żeby wkręcił mi 2 haczyki w ścianę i nawet mogłam tło powiesić... tak jedno tło też mam a na święta zamówię u gwiazdora drugie
    No fakt, zapomniałem o lampie studyjnej. Powodzenia!

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •