Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 38

Wątek: Obiektyw Sigma ART 105mm 1.4 czy Sigma ART 35mm 1.4 czy inny?

  1. #21
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Obiektyw Sigma ART 105mm 1.4 czy Sigma ART 35mm 1.4 czy inny?

    Ja jeszcze spytam, którym punktem AF była łapana ostrość? Centralny + przekadrowanie, czy może któryś z bocznych? Jeśli chodzi o jasne stałki w tym aparacie precyzyjnie działa tylko środkowy punkt. O bocznych można zapomnieć, bo nawet ten środkowy ma średnią skuteczność.

    Choć bardzo prawdopodobne, że obiektyw jest rozkalibrowany lub nawet uszkodzony (upadek, uderzenie w wysunięty tubus itp.). Sprawdź wg. wskazówek kolegów wyżej i koniecznie w trybie LV gdzie powinien ustawiać bezbłędnie.
    Miłego dnia
    moja www

  2. #22

    Domyślnie Odp: Obiektyw Sigma ART 105mm 1.4 czy Sigma ART 35mm 1.4 czy inny?

    Nie przekadrowuje - stwierdziłam że przy przekadrowaniu ucieka ostrość, wiem że tak powinno sie robić ale to nie działa... dlatego najczęściej nie moge zrobić fotki z osobą nie ustawioną środkowo... nie lubie takich fotek gdzie osoba jest na środku ale nie mam jak... chyba że robić środkowym i potem na kompie wykadrować/ wyciąć ale wtedy trace część zdjęcia która mogła by coś wnieść ciekawego...

  3. #23
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Obiektyw Sigma ART 105mm 1.4 czy Sigma ART 35mm 1.4 czy inny?

    Cytat Zamieszczone przez katlin Zobacz posta
    Cadar wiesz tak sobie myślę że to napiszę... ten post mój tutaj nie jest spontanem. Spędziłam trochę czasu na szukaniu wskazówek do ostrego focenia... na bezdechu tez robie, też szukam stabilizacji dla rąk... wiem o tym wszystkim I wiem że nowe szkło nie sprawi że będę robić lepsze fotki - tylko że ja nie chce robić lepszych fotek. Jestem zadowolona z moich fotek - albo ktoś ma dryg do focenia albo nie ma. Ja uważam że mam i chciałabym w to iść i to rozwijać.
    Jeśli robisz już obecnie dobre zdjęcia i jesteś pewna, że zakup Sigmy ART 105mm 1.4, Sigma ART 35mm 1.4 oraz kilku innych szkieł pozwoli Tobie zrobić jeszcze "ostrzejsze" zdjęcia to po prostu kup te obiektywy i je używaj. Wyjaśniłem w poprzednim swoim poście na co należy zwracać uwagę aby zdjęcia były ostre.


    Cytat Zamieszczone przez katlin Zobacz posta
    Nie możesz z góry zakładać że ktoś ma złą technikę bo możesz wpłynąć na całe życie tego kogos! może porzucić focenie! Może masz rację, może powinnam jeszcze bardziej się postarać, a może nie masz racji, może faktycznie mam rozkalibrowany sprzęt i podstawa to to sprawdzić i od tego trzeba myślę zacząć.
    Jeśli moje rady dotyczące próby analizy swojej techniki a w szczególności racjonalizacji minimalnych czasów ekspozycji są Twoim zdaniem zbędne to nie musisz ich stosować. Osobiście to nigdy nie zakładam, że ogranicza mnie sprzęt i dlatego nie gonię króliczka kupując super jasne teleobiektywy i najnowsze korpusy. Wychodzę z założenia, że jedynym ograniczeniem jestem ja i jeśli coś źle wychodzi to najsłabszym ogniwem w większości przypadków jest fotograf i dlatego bazuję od dawna na posiadanym sprzęcie sprzed kilku wielu lat. Jeśli jednak uważasz, że wina definitywnie leży po stronie sprzętu to zmień go na inny lepszy/nowszy.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 20-10-2019 o 15:41
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  4. #24
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 623

    Domyślnie Odp: Obiektyw Sigma ART 105mm 1.4 czy Sigma ART 35mm 1.4 czy inny?

    @katlin - zdjęcie, które pokazałaś jest wg mnie poruszone, co do reszty to widzę, że inni już zaczęli edukację, ale przyznam, że dziwni mnie bardzo, iż osoba, która robi całkiem fajne zdjęcia (piszę przez pryzmat tych, co pokazujesz na FB), ma problem z podstawami fotografii; nie piszę tego złośliwie, naprawdę mnie to dziwi.

    Czy Canon 50/1.4 to żyleta i czy ładnie rozmyje tło? To zależy od tego na jaki egzemplarz trafisz w sklepie i jakie parametry ustawisz. Najlepszy byłby Canon 50 / 1.2 L, ale sprawdź cenę

    Bez względu na powyższe proponuję Ci, abyś zapoznała się z tymi książkami Bryana Petersona:
    - Ekspozycja bez tajemnic
    - Fotografia bez tajemnic
    - Czas naświetlania bez tajemnic
    - Kreatywna fotografia bez tajemnic

  5. #25

    Domyślnie Odp: Obiektyw Sigma ART 105mm 1.4 czy Sigma ART 35mm 1.4 czy inny?

    Cadar ale ja nie mam do Ciebie pretensji, jak sie pisze nie widać kogoś mimiki tylko tak to dało się odczuć że napewno to nie sprzęt a poczekaj chwilkę...
    Bangi - tak masz rację, nie ukrywam tego że jestem zielona ale staram się coś więcej dowiedzieć, przez straszne ograniczenia czasowe musze to robić na skróty i to brzmi nie ładnie ale ja tylko po nocach mam czas na swoje hobby i wtedy wybieram czy spac czy się "pobawić" ... mam jeszcze inne hobby i nie wyrabiam czasowo ale dzieci szybko rosną więc jeszcze troche
    Dziękuję za wszystkie wskazówki. Dla mnie jesteście fachowcami a ja tu czuję się jak przedszkolak
    Sprawdziłam obiektyw - jest OK... ciesze się bo już nie będę myśleć o zakupie tych strasznie drogich
    Podejrzewam że to była wina poruszenia mojej ręki i za długiego jednak czasu...
    Przy najbliższej okazji będę usilnie pilnować stabilnej ręki i czasu... a jak mi wyjdą przez ten czas za ciemne to rozjaśnię w photoshopie
    Bardzo Wam dziękuję

  6. #26
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 623

    Domyślnie Odp: Obiektyw Sigma ART 105mm 1.4 czy Sigma ART 35mm 1.4 czy inny?

    Fajnie, że masz takie podejście. Bałem się, że będzie foch, bo dziś często fochem można dostać za szczerość.
    Zdecydowanie polecam Ci te książki, ja od nich zaczynałem swoją przygodę z tym hobby.

  7. #27

    Domyślnie Odp: Obiektyw Sigma ART 105mm 1.4 czy Sigma ART 35mm 1.4 czy inny?

    ja sie nie focham zawsze jestem za prawdą, nie udaję super fotografa dlatego na sesje póki co zapraszałam darmowe żeby się uczyć
    Dziękuję za tytuły - jak znajdę chwilę to spróbuję ale to nie będzie szybko... a co w nich takiego fajnego? Mi się wydaje że by były fajne fotki wystarczy znać obsługę aparatu + technicznie umieć robić fotki + mieć gust Gust myślę że mam hobbystycznie jestem plastykiem więc może dlatego robie w miare fajne fotki będąc zielona

    Nie w temacie ale się pochwalę bo w tym jestem od Was lepsza
    Miniatury w lampionach - Fabryka Calineczki:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1 fabryka calineczki.jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	118,7 KB
ID:	2982

    Przemalowałam domek akwariowy na domek hobbita :
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	domek.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	452,6 KB
ID:	2983

    I namalowalam sobie wielki obraz pawia:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	paw.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	175,9 KB
ID:	2984

    I uciekam spać... dobranoc

  8. #28
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 623

    Domyślnie Odp: Obiektyw Sigma ART 105mm 1.4 czy Sigma ART 35mm 1.4 czy inny?

    Te książki w przystępny sposób podają podstawy fotografii. Zresztą dawno temu też tutaj ktoś mi je polecił, już nawet nie pamiętam kto.
    A co do chwalenia się - dla mnie WOW.

  9. #29
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 258

    Domyślnie Odp: Obiektyw Sigma ART 105mm 1.4 czy Sigma ART 35mm 1.4 czy inny?

    Jak zdjęcia wyjdą za ciemne, to zwiększ czułość. Staraj się nie wyciągać w fotoszopie, a robić dobrze naświetlone zdjęcie.

  10. #30
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: Obiektyw Sigma ART 105mm 1.4 czy Sigma ART 35mm 1.4 czy inny?

    Pozwolę sobie powtórzyć wcześniejszą radę: przełącz ISO na 400, to zdecydowanie lepsze od późniejszego rozjaśniania.

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •