Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Wątek: Bezpieczeństwo na mieście - jakaś torba-niewidka?

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Bezpieczeństwo na mieście - jakaś torba-niewidka?

    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    tu masz moj patent,zwykle etui przymocowane do paskow plecaka karabinczykami,nie wzbudza to wieksdzego zainteresowania a aparat jest caly czas pod reka
    Obawiam się, że ten Twój patent z logo znanej firmy jednak wzbudza niezdrowe zainteresowanie
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  2. #12
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Bezpieczeństwo na mieście - jakaś torba-niewidka?

    Cytat Zamieszczone przez kachat Zobacz posta
    Wybieram się w podróż daleką i paromiesięczną z moim aparatem i teleobiektywem. Sprzęt trochę spory i nie wyobrażam sobie łazić z nim gdziekolwiek, a zwłaszcza po miastach, po prostu zawieszonym na szyi. Myślałam, aby kupić może jakąś leciutką torbę z np. poliestru, zawiesić ją na ramię i w niej trzymać aparat jak gdyby nigdy nic. Aby nie zwracał uwagi. I aby był w łatwy i szybki sposób do wyciagnięcia, dobrze dostępny. Nie mogę wziąć nic większego dla niego, bo mi się do bagażu nie zmieści, i zresztą za dużo do taszczenia by było.

    Macie jakieś patenty, jak się poruszać po miejscach, gdzie się nie chce zwracać uwagi swoim foto sprzętem, jak go ukryć, ale aby był pod ręką??
    Poruszasz się z plecakiem a sprzęt wyjmujesz wtedy kiedy go potrzebujesz jeżeli się boisz. Zjeździłem europę i robiłem zdjęcia zawsze mając aparat zawieszony na szyi, głownie zdjęcia w nocy, mosty i takie klimaty, nigdy nie spotkało mnie nic złego. Zawsze w plecaku mam ze 20 tys ale wychodzę z założenia że jak mają cię okraść to i tak to zrobią. Gdzie jedziesz ?

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Bezpieczeństwo na mieście - jakaś torba-niewidka?

    Cytat Zamieszczone przez Tom77 Zobacz posta
    Poruszasz się z plecakiem a sprzęt wyjmujesz wtedy kiedy go potrzebujesz jeżeli się boisz. Zjeździłem europę i robiłem zdjęcia zawsze mając aparat zawieszony na szyi, głownie zdjęcia w nocy, mosty i takie klimaty, nigdy nie spotkało mnie nic złego. Zawsze w plecaku mam ze 20 tys ale wychodzę z założenia że jak mają cię okraść to i tak to zrobią.
    W Indiach policjant poprosił mnie żebym schował aparat (kompakta) wiszącego na szyi bo mi go ukradną. Pewnie coś wie
    Przed wyjazdem do Wenecji - Mekki złodziejstwa fotograficznego - naczytałem się co też ludzie wyprawiają żeby uchronić sprzęt - masakra. W rezultacie żona obserwowała otoczenie jak ja fociłem i twierdzi, że zainteresowanie sprzętem było.
    Aparat cały czas na szyi to proszenie się o nieszczęście. Sam używam PD Capture - lepsze niż pasek ale aparat kusi.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  4. #14

    Domyślnie Odp: Bezpieczeństwo na mieście - jakaś torba-niewidka?

    Cytat Zamieszczone przez Tom77 Zobacz posta
    Poruszasz się z plecakiem a sprzęt wyjmujesz wtedy kiedy go potrzebujesz jeżeli się boisz. Zjeździłem europę i robiłem zdjęcia zawsze mając aparat zawieszony na szyi, głownie zdjęcia w nocy, mosty i takie klimaty, nigdy nie spotkało mnie nic złego. Zawsze w plecaku mam ze 20 tys ale wychodzę z założenia że jak mają cię okraść to i tak to zrobią. Gdzie jedziesz ?
    Wyjmowanie aparatu z plecaka jest mało wygodne i zajmuje sporo czasu, a i nie bardzo mam ochotę zawsze i wszędzie chodzić z bagażem na plecach Nie chcę też (głównie) zwracać uwagi, ani sporym plecakiem, ani wiszącą mi u szyi kolubryną. Obawa, że mnie ktoś może napaść/okraść to jedno, obawa, że zamiast wtopić się w tłum będę skupiać uwagę wszystkich wokół to drugie, i jednego i drugiego wolałabym uniknąć. Nie chcę wyglądać jak fotograf, ale zwykła osoba niczym nie różniąca się od innych wokół. Jadę w różne miejsca

  5. #15
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 277

    Domyślnie Odp: Bezpieczeństwo na mieście - jakaś torba-niewidka?

    to rób zdjęcia komórką/kompaktem
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  6. #16
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Bezpieczeństwo na mieście - jakaś torba-niewidka?

    Fuji x100?
    Miłego dnia
    moja www

  7. #17
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Bezpieczeństwo na mieście - jakaś torba-niewidka?

    nosze w takiej sytuacji aparat na pasku na ramieniu . sam aparat dynda schowany za reka z tylu .
    nie rzuca sie w oczy. wisi tam jakby od niechcenia i jest szybko osiagalny.
    w ten sposob , czyli na spacerze nosze co najwyzej c5 + 24-105 , to jest dosyc spore.

    ze stalka szerokokatna to w ogole tego prawie ze nie widac .

    drugi obiektyw ewentualnie w jakijes typowej torebce damskiej pewnie by sie zmiescil . jak wspomnialem uzywam , jesli potrzebuje wiecej niz jeden obiektyw niewielkiej torby naramiennej.
    Gosciu a tym bardziej kobieta z plecakiem natychmiast rzuca sie w oczy , pomijajac fakt iz sprzetu w razie potrzeby z tego nie da sie natychmiast wyjac.
    Zadnej torby , czy paskow z napisem firmowym.,

    nigdy nie moglem zrozumiec , dlaczego ludzie uzywaja te paskudne szerokie paski z napisem "Canon " szerokosci kilku cm.

    tylko raz skradziono mi aparat - znajdowal sie schowany w plecaku , a plecak w namiocie. w nocy w ztrakcie snu.
    ciekaw jestem , czy jest ktos , ktoremu zdjeto aparatr z szyi. obawiam sie ze jest to histeria.
    Ale chec pozostania niewidoczna w tlumie rozumiem.

  8. #18
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 277

    Domyślnie Odp: Bezpieczeństwo na mieście - jakaś torba-niewidka?

    widzialem zapis monitoringu gdzie turysta 40+ był wleczony za plecak po ulicy
    w końcu sprawce spłoszyli ludzie, plecak ocalał
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  9. #19
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2010
    Miasto
    śląsk
    Posty
    34

    Domyślnie Odp: Bezpieczeństwo na mieście - jakaś torba-niewidka?

    Witam, do nowego body, zawsze zakładam stary pasek z analoga,
    po cholerę mam świecić reklamą na karku widoczną z kilometra.

    edit

    Druga sprawa, są wygodniejsze niż te nowe, podszyte
    jakąś niby skórą, gumą.
    Ostatnio edytowane przez baracuda ; 19-10-2019 o 13:36
    Pozdrawiam baracuda

  10. #20
    Bywalec Awatar rostek andrzej
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Szczecin/Kraków
    Wiek
    50
    Posty
    218

    Domyślnie Odp: Bezpieczeństwo na mieście - jakaś torba-niewidka?

    Coś takiego tylko trzeba zakleić logo canona i tadam. Każdy pomyśli że macie jakąś zabawkę.
    https://s.click.aliexpress.com/e/k8TQHBAd5

    Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •