Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 43

Wątek: Nikon Z50

  1. #1
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 400

    Domyślnie Nikon Z50

    Nikon zaryzykował i wypuscił ML w formacie APS-C z bagnetem Z:
    https://www.youtube.com/watch?v=g-6HsMYyHag
    Jakaś myśl za tym stoi, zobaczymy.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Nikon Z50

    M50 był pierwszy!
    Miłego dnia
    moja www

  3. #3
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Nikon Z50

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Nikon zaryzykował i wypuscił ML w formacie APS-C z bagnetem Z:
    https://www.youtube.com/watch?v=g-6HsMYyHag
    Jakaś myśl za tym stoi, zobaczymy.
    Nie wiem przede wszystkim jaka myśl stoi za ceną tego wynalazku ...
    Druga rzecz to nie bardzo wiem dla kogo to ma być? Tego chyba sam Nikon nie wykminił..
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 284

    Domyślnie Odp: Nikon Z50

    Nikon poszedł w ślady SONY i zrobił ML APS-C z takim samym bagnetem, jak ML FF, co da użytkownikom większą swobodę w stosowaniu posiadanej optyki i dosłownie każdej następnej, która się ukaże. Ponadto zastosował sprawdzoną matrycę z D500. Jeżeli sprawność jego AF dorówna D500, to ja się nawet piszę na to body. I bardzo dobrze zrobił mz, że nie poszedł w miniaturyzację, jak Canon, bo to dobrze rokuje dla użycia Z50 z dłuższymi teleobiektywami. Małych aparatów jest w ciul, jak ktoś takich potrzebuje, ale są też tacy, którzy potrzebują APS-C z przyzwoitą ergonomią, a to wyklucza szaleńczą miniaturyzację. Od razu dał też wbudowany EVF i uchylny ekran, a więc nie jest to ogryzek w stylu Canona.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  5. #5
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Nikon Z50

    Tu jeszcze porównanie wielkości z RP:
    http://j.mp/2nJ8yRW
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Nikon Z50

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Nikon poszedł w ślady SONY i zrobił ML APS-C z takim samym bagnetem, jak ML FF, co da użytkownikom większą swobodę w stosowaniu posiadanej optyki i dosłownie każdej następnej, która się ukaże. Ponadto zastosował sprawdzoną matrycę z D500. Jeżeli sprawność jego AF dorówna D500, to ja się nawet piszę na to body. I bardzo dobrze zrobił mz, że nie poszedł w miniaturyzację, jak Canon, bo to dobrze rokuje dla użycia Z50 z dłuższymi teleobiektywami. Małych aparatów jest w ciul, jak ktoś takich potrzebuje, ale są też tacy, którzy potrzebują APS-C z przyzwoitą ergonomią, a to wyklucza szaleńczą miniaturyzację. Od razu dał też wbudowany EVF i uchylny ekran, a więc nie jest to ogryzek w stylu Canona.
    Na ale jeśli jest aparat APS-C :
    - który ma "te same" wymiary co FF i "ten sam" ciężar
    - który ma wbudowaną tą samą technologię co FF
    - do którego jest to samo "oprzyrządowanie" (obiektywy, aku, lampy, piloty, ....) co do FF
    to kupisz i będziesz używał w studio czy targał w plecaku APS-C zamiast FF ?

    Musiałaby być wyraźna różnica cen body APS-C i obiektywów APS-C od odpowiedników FF

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 12-10-2019 o 05:21
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  7. #7
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: Nikon Z50

    Do niektórych zastosowań wystarczy wyraźna różnica w gęstości pikseli.

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 400

    Domyślnie Odp: Nikon Z50

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Do niektórych zastosowań wystarczy wyraźna różnica w gęstości pikseli.
    Jednolity bagnet dla FF i APS-C sugeruje, że Z50 w intencji zostanie dokupiony do body FF.
    Jeżeli dokupuje go posiadacz Z7 (bogaty więc kto mu zabroni ) to na obrazku z Z50 ujrzy wykropowany obrazek ze swojego body FF - bo matryce mają z gruba tą samą gęstość pixeli. No a jeżeli matryca Z50 rzeczywiście pochodzi z D500 to na dodatek straci mu się jakieś 0,7EV z DR w stosunku do Z7.
    To nie taka myśl stoi za Z50. Myślę, że muszą się pojawić dedykowane do cropa, lekkie i tańsze obiektywy Z. Tyle, że można je podpiąć też do Z7 i mieć lepszy obrazek niż z Z50.

    Wychodzi na to, że największy sens ma zakup Z50 z dedykowanymi do cropa obiektywami i ewentualnym użyciem starszych szkieł. Bez mieszania z FF.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Nikon Z50

    Z50 jest lżejszy od Z6(7) (450G/678G), ma "słabszy" wizjer, ....

    Wygląda na to że chyba "tradycyjnie" platforma dwucyfrowa (Z50) będzie projektowana/dedykowana dla początkujących a jednocyfrowa (Z6/7) to dla zaawansowanych

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  10. #10
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: Nikon Z50

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    ... na obrazku z Z50 ujrzy wykropowany obrazek ze swojego body FF - bo matryce mają z gruba tą samą gęstość pixeli...
    Wygląda na to, że Nikon wykonuje jakieś dziwne ruchy.

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •