Nikon Z50
Zwiń
X
-
EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm. -
Odp: Nikon Z50
M6 z założenia nie ma celownika i wiadomo było że nie miał mieć i choćbyś to napisał jeszcze sto razy i w stu wątkach to mu nie urośnie ten celownik
"Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
Kapitan Wagner
Komentarz
-
Odp: Nikon Z50
No i dlatego ten sprzęt mnie nie interesuje, a ubolewam, że w pierwszej kolejności nie pojawił się następca M5 albo M50. O tym, że najpierw pojawi się M6 Mk II, to my się dowiedzieliśmy po fakcie.
Swoją drogą zastanawiam się, dlaczego chęć uczynienia bezlusterkowców jak najbardziej płaskimi jest tak przemożna, skoro w wielu sytuacjach żadnego sensu to nie ma (a konkretnie zależy to od przypiętej optyki), zamiast wykorzystać sytuację i zwiększyć separację matrycy od LCD i poprawić ich chłodzenie.EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.Komentarz
-
Odp: Nikon Z50
Bo bardzo wiele osób używa bezlusterkowca jako rodzaju aparatu kieszonkowego.Swoją drogą zastanawiam się, dlaczego chęć uczynienia bezlusterkowców jak najbardziej płaskimi jest tak przemożna, skoro w wielu sytuacjach żadnego sensu to nie ma (a konkretnie zależy to od przypiętej optyki), zamiast wykorzystać sytuację i zwiększyć separację matrycy od LCD i poprawić ich chłodzenie."Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
Kapitan Wagner
Komentarz
-
Odp: Nikon Z50
osobiscie, po roku uzywania M5 dochodze do wniosku ze... takiej jakosci celowniki elektroniczne to lepiej niech sobie w d* wsadza. to juz wole aparat tylko z ekranikiem
nie zeby celownik w M5 byl naprawde zly, ale do optycznego to jest przepasc. i jeszcze troche wody w Wisle uplynie zanim to bedzie na naprawde uczciwym poziomie, zeby moc zapomniec o aparacie z normalnym optycznym podgladem scenyKomentarz
-
Odp: Nikon Z50
No więc właśnie. Uważam, że postęp powinien się manifestować w pierwszej kolejności tam, gdzie aktualnie jest takie coś z grzybnią. Zostawili by w spokoju M50 po całości za wyjątkiem dania mu duuużo lepszego EVF, i AF, a dopiero w następnych wcieleniach poprawiali po kolei inne rzeczy, a nie napierniczą fiuczerów do wiwatu, a to, co kulało, kuleje dalej. Właśnie EVF-y są dla mnie rzeczą odstręczającą w perspektywie przejścia z DSLR na ML, chociaż, mając chwilę w rękach Fuji X-T2, byłem mile zaskoczony.osobiscie, po roku uzywania M5 dochodze do wniosku ze... takiej jakosci celowniki elektroniczne to lepiej niech sobie w d* wsadza. to juz wole aparat tylko z ekranikiem
nie zeby celownik w M5 byl naprawde zly, ale do optycznego to jest przepasc. i jeszcze troche wody w Wisle uplynie zanim to bedzie na naprawde uczciwym poziomie, zeby moc zapomniec o aparacie z normalnym optycznym podgladem sceny
--- Kolejny post ---
Chyba tylko w zimie
W upalne lato to ja nie mam na sobie za wiele odzieży z kieszeniami, w których mógłbym ukryć bezlusterkowiec, a jak jeszcze założę cipognioty rowerowe, to nie mam żadnych kieszeni.
EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.Komentarz
-
-
Odp: Nikon Z50
Ja mam takie wrażenie jak czytam to co piszesz, że chciałbyś żeby ktoś stworzył sprzęt specjalnie dla Ciebie. Otóż niestety sprzęt tworzy się pod tzw. target. I co do zasady jest tak, że najlepiej dla finansów firmy sprawa wygląda wtedy gdy ten target jest możliwie największy. Nie ma tu zupełnie znaczenia, że pewna liczba osób przez to nie kupi tego sprzętu - ważne że Ci do których jest kierowany kupią i będzie ich wystarczająco dużo żeby się hajs zgadzałNo więc właśnie. Uważam, że postęp powinien się manifestować w pierwszej kolejności tam, gdzie aktualnie jest takie coś z grzybnią. Zostawili by w spokoju M50 po całości za wyjątkiem dania mu duuużo lepszego EVF, i AF, a dopiero w następnych wcieleniach poprawiali po kolei inne rzeczy, a nie napierniczą fiuczerów do wiwatu, a to, co kulało, kuleje dalej. Właśnie EVF-y są dla mnie rzeczą odstręczającą w perspektywie przejścia z DSLR na ML, chociaż, mając chwilę w rękach Fuji X-T2, byłem mile zaskoczony.
Chyba tylko w zimie
W upalne lato to ja nie mam na sobie za wiele odzieży z kieszeniami, w których mógłbym ukryć bezlusterkowiec, a jak jeszcze założę cipognioty rowerowe, to nie mam żadnych kieszeni.
....
BTW: na rower to może jakaś kamerka sportowa albo coś podobnego."Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
Kapitan Wagner
Komentarz
-
Odp: Nikon Z50
Mam takie jakieś niejasne przeczucie, że jakby producenci robili sprzęt pod moje oczekiwania, to innym też by się to bardzo podobałoJa mam takie wrażenie jak czytam to co piszesz, że chciałbyś żeby ktoś stworzył sprzęt specjalnie dla Ciebie. Otóż niestety sprzęt tworzy się pod tzw. target. I co do zasady jest tak, że najlepiej dla finansów firmy sprawa wygląda wtedy gdy ten target jest możliwie największy. Nie ma tu zupełnie znaczenia, że pewna liczba osób przez to nie kupi tego sprzętu - ważne że Ci do których jest kierowany kupią i będzie ich wystarczająco dużo żeby się hajs zgadzał
....
BTW: na rower to może jakaś kamerka sportowa albo coś podobnego.
Na rower to ja biorę do przedniego koszyka torbę Lowepro Top Loader 75 AW z przytroczonym dużym etui na obiektyw Camrock, w tym mam C 80D + T 100-400, C M2, albo C 550D z 18-55 STM, albo z 55-250 STM, lampę i mały statyw. Czasem do tylnego koszyka dorzucam jeszcze torebkę z innymi fotogratami. Na wczasy też jeżdżę z rowerem i z takim wyposażeniem (pociągiem do miejscowości docelowej,) a pojęcie "sprzętu spacerowego" dla mnie nie istnieje
EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.Komentarz
-
Odp: Nikon Z50
Tylko w biznesie nie jest ważne co się komu podoba tylko co kupi. Mnie się masę rzeczy podoba, a z wielu względów nie kupuję. To jest właśnie ta trudność nad którą się głowią całe sztaby ludzi."Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
Kapitan Wagner
Komentarz
-
Odp: Nikon Z50
Jeszcze tego by brakowało, abym mnie **** bolała z tego samego powodu, co księgowych u Canona
EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.Komentarz
-
"Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
Kapitan Wagner
Komentarz
-
Odp: Nikon Z50
Nieśmiało dodam, że za 6,5k zł można kupić Nikona Z6 + 24-70mm f/4.0 S + FTZ Adapter Kit https://www.facebook.com/11021903039...0664159506040/
Nie wiem jak jest wiarygodność tego sklepu, ale jednak można tanio sprzedawać aparaty
Tak więc wykastrowany Z50 to jakieś nieporozumienie w tej cenie
Ostatnio edytowany przez candar; 18138.Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I ,II i III. Nikon F-601, 801s , Z6
obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.comKomentarz
Komentarz