Nikon Z50

Zwiń
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • atsf
    Pełne uzależnienie
    • 2007
    • 5119

    #31
    Odp: Nikon Z50

    Zamieszczone przez capo-di_tutti-capi
    Za 5000 jest spory wybór aparatów które z tym sobie poradzą.

    Przy kręceniu wideo 4K Nikonem Z50 standardowy obiektyw 16-50mm traci praktycznie swoją szerokokątność.
    Canon w EOS M6 II odrobił tu lekcje.
    Szkoda, że nie wszystkie lekcje. Własnego celownika nie ma, a opcje filmowe mnie nie interesują. Użycie celownika i lampy błyskowej jednocześnie też jest niemożliwe.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

    Komentarz

    • Kolekcjoner
      Obertroll
      • 2006
      • 18793

      #32
      Odp: Nikon Z50

      Zamieszczone przez atsf
      Szkoda, że nie wszystkie lekcje. Własnego celownika nie ma, a opcje filmowe mnie nie interesują. Użycie celownika i lampy błyskowej jednocześnie też jest niemożliwe.
      M6 z założenia nie ma celownika i wiadomo było że nie miał mieć i choćbyś to napisał jeszcze sto razy i w stu wątkach to mu nie urośnie ten celownik
      "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
      Kapitan Wagner

      Komentarz

      • atsf
        Pełne uzależnienie
        • 2007
        • 5119

        #33
        Odp: Nikon Z50

        Zamieszczone przez Kolekcjoner
        M6 z założenia nie ma celownika i wiadomo było że nie miał mieć i choćbyś to napisał jeszcze sto razy i w stu wątkach to mu nie urośnie ten celownik
        No i dlatego ten sprzęt mnie nie interesuje, a ubolewam, że w pierwszej kolejności nie pojawił się następca M5 albo M50. O tym, że najpierw pojawi się M6 Mk II, to my się dowiedzieliśmy po fakcie.

        Swoją drogą zastanawiam się, dlaczego chęć uczynienia bezlusterkowców jak najbardziej płaskimi jest tak przemożna, skoro w wielu sytuacjach żadnego sensu to nie ma (a konkretnie zależy to od przypiętej optyki), zamiast wykorzystać sytuację i zwiększyć separację matrycy od LCD i poprawić ich chłodzenie.
        EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

        Komentarz

        • Kolekcjoner
          Obertroll
          • 2006
          • 18793

          #34
          Odp: Nikon Z50

          Zamieszczone przez atsf
          Swoją drogą zastanawiam się, dlaczego chęć uczynienia bezlusterkowców jak najbardziej płaskimi jest tak przemożna, skoro w wielu sytuacjach żadnego sensu to nie ma (a konkretnie zależy to od przypiętej optyki), zamiast wykorzystać sytuację i zwiększyć separację matrycy od LCD i poprawić ich chłodzenie.
          Bo bardzo wiele osób używa bezlusterkowca jako rodzaju aparatu kieszonkowego.
          "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
          Kapitan Wagner

          Komentarz

          • akustyk
            gajowy
            • 2004
            • 12226

            #35
            Odp: Nikon Z50

            Zamieszczone przez atsf
            No i dlatego ten sprzęt mnie nie interesuje, a ubolewam, że w pierwszej kolejności nie pojawił się następca M5 albo M50. O tym, że najpierw pojawi się M6 Mk II, to my się dowiedzieliśmy po fakcie.
            osobiscie, po roku uzywania M5 dochodze do wniosku ze... takiej jakosci celowniki elektroniczne to lepiej niech sobie w d* wsadza. to juz wole aparat tylko z ekranikiem

            nie zeby celownik w M5 byl naprawde zly, ale do optycznego to jest przepasc. i jeszcze troche wody w Wisle uplynie zanim to bedzie na naprawde uczciwym poziomie, zeby moc zapomniec o aparacie z normalnym optycznym podgladem sceny
            www albo tez flickr

            Komentarz

            • atsf
              Pełne uzależnienie
              • 2007
              • 5119

              #36
              Odp: Nikon Z50

              Zamieszczone przez akustyk
              osobiscie, po roku uzywania M5 dochodze do wniosku ze... takiej jakosci celowniki elektroniczne to lepiej niech sobie w d* wsadza. to juz wole aparat tylko z ekranikiem

              nie zeby celownik w M5 byl naprawde zly, ale do optycznego to jest przepasc. i jeszcze troche wody w Wisle uplynie zanim to bedzie na naprawde uczciwym poziomie, zeby moc zapomniec o aparacie z normalnym optycznym podgladem sceny
              No więc właśnie. Uważam, że postęp powinien się manifestować w pierwszej kolejności tam, gdzie aktualnie jest takie coś z grzybnią. Zostawili by w spokoju M50 po całości za wyjątkiem dania mu duuużo lepszego EVF, i AF, a dopiero w następnych wcieleniach poprawiali po kolei inne rzeczy, a nie napierniczą fiuczerów do wiwatu, a to, co kulało, kuleje dalej. Właśnie EVF-y są dla mnie rzeczą odstręczającą w perspektywie przejścia z DSLR na ML, chociaż, mając chwilę w rękach Fuji X-T2, byłem mile zaskoczony.

              --- Kolejny post ---

              Zamieszczone przez Kolekcjoner
              Bo bardzo wiele osób używa bezlusterkowca jako rodzaju aparatu kieszonkowego.
              Chyba tylko w zimie W upalne lato to ja nie mam na sobie za wiele odzieży z kieszeniami, w których mógłbym ukryć bezlusterkowiec, a jak jeszcze założę cipognioty rowerowe, to nie mam żadnych kieszeni.
              EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

              Komentarz

              • michalab
                Pełne uzależnienie
                • 2006
                • 1580

                #37
                Odp: Nikon Z50

                Zamieszczone przez atsf
                a jak jeszcze założę cipognioty rowerowe, to nie mam żadnych kieszeni.
                No właśnie na rowerze z lustrzanką nie jeździłem, bo duża, bo ciężka, bo wstrząsy jej nie służą. A ML wkładam do torby pod ramę bez problemu i bez większych obaw.
                Zapraszam

                Komentarz

                • Kolekcjoner
                  Obertroll
                  • 2006
                  • 18793

                  #38
                  Odp: Nikon Z50

                  Zamieszczone przez atsf
                  No więc właśnie. Uważam, że postęp powinien się manifestować w pierwszej kolejności tam, gdzie aktualnie jest takie coś z grzybnią. Zostawili by w spokoju M50 po całości za wyjątkiem dania mu duuużo lepszego EVF, i AF, a dopiero w następnych wcieleniach poprawiali po kolei inne rzeczy, a nie napierniczą fiuczerów do wiwatu, a to, co kulało, kuleje dalej. Właśnie EVF-y są dla mnie rzeczą odstręczającą w perspektywie przejścia z DSLR na ML, chociaż, mając chwilę w rękach Fuji X-T2, byłem mile zaskoczony.


                  Chyba tylko w zimie W upalne lato to ja nie mam na sobie za wiele odzieży z kieszeniami, w których mógłbym ukryć bezlusterkowiec, a jak jeszcze założę cipognioty rowerowe, to nie mam żadnych kieszeni.
                  Ja mam takie wrażenie jak czytam to co piszesz, że chciałbyś żeby ktoś stworzył sprzęt specjalnie dla Ciebie. Otóż niestety sprzęt tworzy się pod tzw. target. I co do zasady jest tak, że najlepiej dla finansów firmy sprawa wygląda wtedy gdy ten target jest możliwie największy. Nie ma tu zupełnie znaczenia, że pewna liczba osób przez to nie kupi tego sprzętu - ważne że Ci do których jest kierowany kupią i będzie ich wystarczająco dużo żeby się hajs zgadzał ....


                  BTW: na rower to może jakaś kamerka sportowa albo coś podobnego.
                  "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
                  Kapitan Wagner

                  Komentarz

                  • atsf
                    Pełne uzależnienie
                    • 2007
                    • 5119

                    #39
                    Odp: Nikon Z50

                    Zamieszczone przez Kolekcjoner
                    Ja mam takie wrażenie jak czytam to co piszesz, że chciałbyś żeby ktoś stworzył sprzęt specjalnie dla Ciebie. Otóż niestety sprzęt tworzy się pod tzw. target. I co do zasady jest tak, że najlepiej dla finansów firmy sprawa wygląda wtedy gdy ten target jest możliwie największy. Nie ma tu zupełnie znaczenia, że pewna liczba osób przez to nie kupi tego sprzętu - ważne że Ci do których jest kierowany kupią i będzie ich wystarczająco dużo żeby się hajs zgadzał ....


                    BTW: na rower to może jakaś kamerka sportowa albo coś podobnego.
                    Mam takie jakieś niejasne przeczucie, że jakby producenci robili sprzęt pod moje oczekiwania, to innym też by się to bardzo podobało

                    Na rower to ja biorę do przedniego koszyka torbę Lowepro Top Loader 75 AW z przytroczonym dużym etui na obiektyw Camrock, w tym mam C 80D + T 100-400, C M2, albo C 550D z 18-55 STM, albo z 55-250 STM, lampę i mały statyw. Czasem do tylnego koszyka dorzucam jeszcze torebkę z innymi fotogratami. Na wczasy też jeżdżę z rowerem i z takim wyposażeniem (pociągiem do miejscowości docelowej,) a pojęcie "sprzętu spacerowego" dla mnie nie istnieje
                    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

                    Komentarz

                    • Kolekcjoner
                      Obertroll
                      • 2006
                      • 18793

                      #40
                      Odp: Nikon Z50

                      Zamieszczone przez atsf
                      Mam takie jakieś niejasne przeczucie, że jakby producenci robili sprzęt pod moje oczekiwania, to innym też by się to bardzo podobało
                      Tylko w biznesie nie jest ważne co się komu podoba tylko co kupi. Mnie się masę rzeczy podoba, a z wielu względów nie kupuję. To jest właśnie ta trudność nad którą się głowią całe sztaby ludzi.
                      "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
                      Kapitan Wagner

                      Komentarz

                      • atsf
                        Pełne uzależnienie
                        • 2007
                        • 5119

                        #41
                        Odp: Nikon Z50

                        Zamieszczone przez Kolekcjoner
                        Tylko w biznesie nie jest ważne co się komu podoba tylko co kupi. Mnie się masę rzeczy podoba, a z wielu względów nie kupuję. To jest właśnie ta trudność nad którą się głowią całe sztaby ludzi.
                        Jeszcze tego by brakowało, abym mnie **** bolała z tego samego powodu, co księgowych u Canona
                        EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

                        Komentarz

                        • Kolekcjoner
                          Obertroll
                          • 2006
                          • 18793

                          #42
                          Odp: Nikon Z50

                          Zamieszczone przez atsf
                          Jeszcze tego by brakowało, abym mnie **** bolała z tego samego powodu, co księgowych u Canona
                          Dlatego możesz wymyślać tutaj dowolne fantasmagorie, oni już nie mają tak lekko.
                          "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
                          Kapitan Wagner

                          Komentarz

                          • candar
                            Pełne uzależnienie
                            • 2008
                            • 3410

                            #43
                            Odp: Nikon Z50

                            Nieśmiało dodam, że za 6,5k zł można kupić Nikona Z6 + 24-70mm f/4.0 S + FTZ Adapter Kit https://www.facebook.com/11021903039...0664159506040/
                            Nie wiem jak jest wiarygodność tego sklepu, ale jednak można tanio sprzedawać aparaty

                            Tak więc wykastrowany Z50 to jakieś nieporozumienie w tej cenie
                            Ostatnio edytowany przez candar; 18138.
                            Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I ,II i III. Nikon F-601, 801s , Z6 obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

                            Komentarz

                            Pracuję...