Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: LR <> CC pikseloza na zdjęciach

  1. #1

    Domyślnie LR <> CC pikseloza na zdjęciach

    Czy zdarzyło wam się przy udostępnianiu wglądówek - przez synchronizację LR <> CC, by któreś ze zdjęć miało taką pikselozę?
    Mocno się zdziwiłem, gdy zamawiający zgłosił mi, że kilka zdjęć jest zapikselowanych - myślałem, że chodzi mu o te piksele telebimu w tle. Sprawdzam u siebie i tu taka kaszna!
    Przeglądarka nie ma znaczenia, ekosystem Win / Mac także nie. Ponowne wysłanie do chmury tych zdjęć, po uprzednim usunięciu też nie zmienia faktu!
    Nie mam pojęcia, co mogło się pozajączkowac w systemie CC ? Ciekawe, że tą pikselozę na ubraniach mają tylko zdjęcia robione Canonem, te z drugiego systemu są OK
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	71321779_536096363828785_2817675077921800192_n.jpg
Wyświetleń:	88
Rozmiar:	91,5 KB
ID:	2828

  2. #2

    Domyślnie Odp: LR <> CC pikseloza na zdjęciach

    OK, jak zwykle jestem jedyny, któremu się takie dziwa przytrafiają?! Bo te piksele pojawiły się także w innych zdjęciach z tej sesji - konkretnie tam, gdzie występowały subtelne przejścia tonalne w ciemnych obszarach, i użyty korpus tutaj nie miał znaczenia!
    Natomiast miała znaczenia jedna wspólna cecha - wszystkie zdjęcia (na obu korpusach) zapisywałem na karcie jako JPG. I to właśnie ten fakt, spowodował występowanie tak dużej komprechy-pikselozy w zdjęciach udostępnianych / synchronizowanych / w chmurze CC. Sprawdziłem, zapisując kopię zdjęcia w TIFF i synchronizując je z CC w tym samym zbiorze i przejścia tonalne są płynne.
    Nasuwa się dziwny wniosek, że chmura CC nie lubi się z natywnymi JPGami - powodując ich koszmarną degradację. I tu niestety smutna konkluzja - gdyby przyszło nam pilnie przeedytować takie zdjęcie z chmury - używając LRa mobilnego gdzieś w trasie, to niestety będziemy pracować na takim zdegradowanym zdjęciu z chmury! Żadnym cudownym trafem nie pobierze nam się oryginał z dysku - no way! :/

    Oczywiście ja rozumiem RAWy i tylko RAWy i sam tak w 99% przypadków robię, albo TIFFy czy PSD dla plików po postprodukcji, nie mniej jednak to dziwna wpadka z tymi wykastrowanymi JPGami.

    Problem zaradzony, ale nie rozwiązany! Dzięki za uwagę.

  3. #3

    Domyślnie Odp: LR <> CC pikseloza na zdjęciach

    Mnie się takie coś pojawia na zdjęciach w ciemnych częściach. Zobacz tutaj
    https://www.canon-board.info/threads...artii-zdjęcia
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

  4. #4

    Domyślnie Odp: LR <> CC pikseloza na zdjęciach

    Cytat Zamieszczone przez Mohinder Zobacz posta
    Mnie się takie coś pojawia na zdjęciach w ciemnych częściach. Zobacz tutaj
    https://www.canon-board.info/threads...artii-zdjęcia
    Bez obaw, to zupełnie o inne zagadnienie chodzi w tym, co opisałem. W Twoich zdjęcia są po prostu niedoświetlone i ten "niedostatek technologiczny" zwraca się przeciw, gdy forsujesz takie zdjęcie obróbką.
    Pozdr.

  5. #5
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: LR <> CC pikseloza na zdjęciach

    pozostaje sprawdzic i porownac wielkosc pliku sciagnietego z CC a tym samym plikiem zapisanym bezposrednio z LR na komputerze ( oczywiscie jpg)- a bedzie odpowiedz co sie dzieje.

  6. #6

    Domyślnie Odp: LR <> CC pikseloza na zdjęciach

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    pozostaje sprawdzic i porownac wielkosc pliku sciagnietego z CC a tym samym plikiem zapisanym bezposrednio z LR na komputerze ( oczywiscie jpg)- a bedzie odpowiedz co sie dzieje.
    Ja już sobie ten temat - jak to jest z tą chmurą - sam mocno rozkminiłem i opisałem wszystko w tekście na blogu, tylko pozostaje kwestia tej nieszczęsnej degradacji JPGa synchronizowanego z chmurą. Także drążę temat, pytam, czekam...

  7. #7
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: LR <> CC pikseloza na zdjęciach

    objawy opisales wystarczajaco dokladnie.

    pytanie , czy LR dokonuje zbyt silnej kompresji przed wyslaniem do chmury , czy tez na serwerze zostanie wykonana dodatkowa kompresja w celu zwiekszenia liczby mozliwych do zapisu danych i tutaj ta dodatkowa kompresja psuje nadmiernie obraz.
    Znajac miejsce , gdzie sie to dzieje , mozna szukac srodkow zaradczych.
    dualpixel ?

  8. #8

    Domyślnie Odp: LR <> CC pikseloza na zdjęciach

    Tak jest, takiej "prawdy" należy poszukiwać! Dzięki za zrozumienie

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •