Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 55

Wątek: Sigma zapowiada nowe obiektywy EF-M

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Sigma zapowiada nowe obiektywy EF-M

    Cytat Zamieszczone przez asz Zobacz posta
    dla mnie jednak okolice 2.0 jest optymalnie. Nadal myślę nad zakupem ef-m 22mm. Może ktoś poradzi czy warto wziąć tę sigmę czy jednak dalej trzymać się Canona?
    M22 to pierwszy wybór w M. Potem się kombinuje
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  2. #12
    Bywalec
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    174

    Domyślnie Odp: Sigma zapowiada nowe obiektywy EF-M

    Cytat Zamieszczone przez asz Zobacz posta
    Ja tez ubolewam nad ta konstrukcją. Liczyłam na 16ke i teraz juz nie wiem... Nie dość że strasznie to to wielkie to jeszcze stasznie jasne... dla mnie jednak okolice 2.0 jest optymalnie. Nadal myślę nad zakupem ef-m 22mm. Może ktoś poradzi czy warto wziąć tę sigmę czy jednak dalej trzymać się Canona?
    Jasne obiektywy Sigmy i naleśnik Canona to zawodnicy z 2 różnych dyscyplin. osobiście wybrałem wygodę i dyskrecję kosztem jasności. C22/2 w połączeniu ze zwykłą e-Mką to bardzo rozsądne połączenie.
    6D/M100/MeizuM8

  3. #13
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Sigma zapowiada nowe obiektywy EF-M

    Cytat Zamieszczone przez asz Zobacz posta
    Ja tez ubolewam nad ta konstrukcją. Liczyłam na 16ke i teraz juz nie wiem... Nie dość że strasznie to to wielkie to jeszcze stasznie jasne... dla mnie jednak okolice 2.0 jest optymalnie. Nadal myślę nad zakupem ef-m 22mm. Może ktoś poradzi czy warto wziąć tę sigmę czy jednak dalej trzymać się Canona?
    A Ty nie masz jeszcze EFM 22? Przecież po to się kupuje eMkę żeby podpiąć ten słoik ...
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  4. #14
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Sigma zapowiada nowe obiektywy EF-M

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    A Ty nie masz jeszcze EFM 22? Przecież po to się kupuje eMkę żeby podpiąć ten słoik ...
    Niekoniecznie. Dla mnie 15-45 w tym krotkim koncu jest dostatecznie dobry, brak swiatla zrekompensuje stabilizacja. A bokeh 22/2 tez jakos wyjatkowo d* nie urywa, zeby sie przy stalce upierac

    Tyle co, ze mniejsza od 15-45. Nie jakos drastycznie, ale zauwazalnie.

    Dla mnie M mozna strawic dla 32/1.4. inaczej bym sie w to w ogole nie bawil, tylko bral 760D, 24/2.8 i 35/2 IS
    www albo tez flickr

  5. #15
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Sigma zapowiada nowe obiektywy EF-M

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    Niekoniecznie. Dla mnie 15-45 w tym krotkim koncu jest dostatecznie dobry, brak swiatla zrekompensuje stabilizacja. A bokeh 22/2 tez jakos wyjatkowo d* nie urywa, zeby sie przy stalce upierac

    Tyle co, ze mniejsza od 15-45. Nie jakos drastycznie, ale zauwazalnie.

    Dla mnie M mozna strawic dla 32/1.4. inaczej bym sie w to w ogole nie bawil, tylko bral 760D, 24/2.8 i 35/2 IS
    To lekki żart był .
    Naleśnik to naleśnik. Ma być mały. M100 z nim jest niemal kieszonkowe. To jest coś co ciężko przebić. 32 to już spory słój - mnie ani ziębi ani grzeje .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  6. #16
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Sigma zapowiada nowe obiektywy EF-M

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Naleśnik to naleśnik. Ma być mały. M100 z nim jest niemal kieszonkowe. To jest coś co ciężko przebić. 32 to już spory słój - mnie ani ziębi ani grzeje .
    no w M100 to na pewno sloj. z M5 jest OK. niemaly, prawda, ale ja mam obok plecak ze szpejami EF do regularnego landszafcenia... no i to jednak ciezko nazywac slojem
    zwlaszcza jak mowisz to Ty, ktory drzewiej broniles RF 28-70/2 przy ktorym moje szkla EF zaczynaja sie robic kompaktowe
    www albo tez flickr

  7. #17
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2019
    Posty
    48

    Domyślnie Odp: Sigma zapowiada nowe obiektywy EF-M

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    A Ty nie masz jeszcze EFM 22? Przecież po to się kupuje eMkę żeby podpiąć ten słoik ...
    Tak, wiem jestem trochę dziwna ale chyba dlatego że jakoś bokeh mnie mniej kręci...(no może poza macro, ale tu mam ef-m 28mm) nie robię portretów i reportaży a o naleśniku myśle tylko pod kątem foto w trudniejszych wa runkach oświetleniowych... kiedyś się do niego przymierzyłam, ale skończyło się na ef-m 11-22 ... i jestem mega zadowolona tylko światła mi trochę brakuje dlatego myślę o tej sigmie...

  8. #18
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Sigma zapowiada nowe obiektywy EF-M

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    no w M100 to na pewno sloj. z M5 jest OK. niemaly, prawda, ale ja mam obok plecak ze szpejami EF do regularnego landszafcenia... no i to jednak ciezko nazywac slojem
    zwlaszcza jak mowisz to Ty, ktory drzewiej broniles RF 28-70/2 przy ktorym moje szkla EF zaczynaja sie robic kompaktowe
    No tak ale tu piszemy o systemie z założenia miniaturowym, a nie "dorosłym" ...
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  9. #19

    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Podbeskidzie
    Posty
    0

    Domyślnie Odp: Sigma zapowiada nowe obiektywy EF-M

    Ktoś już testował nową Sigme 56 na Canonie ?.A może chociaż coś czytał ?

  10. #20
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Sigma zapowiada nowe obiektywy EF-M

    Cytat Zamieszczone przez takisefotograf Zobacz posta
    Ktoś już testował nową Sigme 56 na Canonie ?.A może chociaż coś czytał ?
    Tu jest trochę informacji - pozytywnie wypada:
    https://www.youtube.com/watch?v=d47QoRiIjzY
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •