Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 55

Wątek: Sigma zapowiada nowe obiektywy EF-M

  1. #31
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Sigma zapowiada nowe obiektywy EF-M

    Cytat Zamieszczone przez este Zobacz posta
    Akurat zabawkowe tele 55-200 z plastykowym bagnetem to nie jest poważna opcja. Ale formalnie zakres jest
    Lepszym rozwiązaniem do eMki jest EFS 55-250 .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  2. #32
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 405

    Domyślnie Odp: Sigma zapowiada nowe obiektywy EF-M

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Lepszym rozwiązaniem do eMki jest EFS 55-250 .
    Plastikowy bagnet wtedy siedzi w adapterze i nie wkurza nikogo
    Całość dłuższa od M55-200 o ok. 50mm.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  3. #33
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Sigma zapowiada nowe obiektywy EF-M

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Plastikowy bagnet wtedy siedzi w adapterze i nie wkurza nikogo
    Trafiłeś w czuły punkt . Powiem Ci że jak wpinam plastikowy bagnet do metalowego to zawsze mam jakieś obiekcje - wiem że to bez sensu ale to uczucie mi nie mija ...
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  4. #34
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Sigma zapowiada nowe obiektywy EF-M

    akurat z trojcy EFS-ow, to 55-250 jest chyba najsolidniejszy mechanicznie.

    18-55 STM (ten pierwszy, 3.5-5.6) w rekach sprawia wrazenie bardzo Made in China. w srodku jest OK, AF jest powtarzalny i pewny
    10-18 wydaje sie miec solidniejsza skorupke, ale za to wsrodku mechanika jest podla i soczewki maja g*na precyzje nastaw, przez co dosc regularnie zdjecia prezentuja cos co z grzecznosci okresle jako "suboptymalna ostrosc".
    55-250 STM w rece jest na poziomie 10-18 ale z pewnoscia AF najlepsza z trojki. tyle co, ze tych soczewek jest za malo zeby on ogniskowa 200mm wyciagnal. tak pod 200mm jeszcze obleci. 200mm jest kiepskie, a 250mm nieuzyteczne. jakby sie nie wyglupiali i z tego uczciwie zrobili 55-180 to bym nie mial zastrzezen zadnych, zwlaszcza za smieszna cene tego obiektywo.

    do M-ki jest ciutke duzy. ale jak ktos foci tele regularnie to IMHO trafniejszy wybor
    www albo tez flickr

  5. #35
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Sigma zapowiada nowe obiektywy EF-M

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    EF 85/1.8 przez adapter obleci, ale to nie ta skala gabarytowa
    Tak właśnie używam i też mam to samo "ale".

  6. #36
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Sigma zapowiada nowe obiektywy EF-M

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    a 250mm nieuzyteczne.
    Pewnie mój jest zepsuty, bo całkowicie użyteczny na tej ogniskowej .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  7. #37
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Sigma zapowiada nowe obiektywy EF-M

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    akurat z trojcy EFS-ow, to 55-250 jest chyba najsolidniejszy mechanicznie.

    18-55 STM (ten pierwszy, 3.5-5.6) w rekach sprawia wrazenie bardzo Made in China. w srodku jest OK, AF jest powtarzalny i pewny
    10-18 wydaje sie miec solidniejsza skorupke, ale za to wsrodku mechanika jest podla i soczewki maja g*na precyzje nastaw, przez co dosc regularnie zdjecia prezentuja cos co z grzecznosci okresle jako "suboptymalna ostrosc".
    55-250 STM w rece jest na poziomie 10-18 ale z pewnoscia AF najlepsza z trojki. tyle co, ze tych soczewek jest za malo zeby on ogniskowa 200mm wyciagnal. tak pod 200mm jeszcze obleci. 200mm jest kiepskie, a 250mm nieuzyteczne. jakby sie nie wyglupiali i z tego uczciwie zrobili 55-180 to bym nie mial zastrzezen zadnych, zwlaszcza za smieszna cene tego obiektywo.

    do M-ki jest ciutke duzy. ale jak ktos foci tele regularnie to IMHO trafniejszy wybor
    Tak jeszcze mnie naszło, prawdopodobnie mylisz 55-250 stm z wersją II - bo to co piszesz to niemal dokładnie wady tego drugiego szkła. Wersja STM jest ostrzejsza od eLki 70-200/4 na 200. Od eMki zresztą też. Przy czym ja nie twierdzę że to jest jakieś niewiadomoco ale za 7 stówek to raczej takie must have ...
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #38
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Sigma zapowiada nowe obiektywy EF-M

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Tak jeszcze mnie naszło, prawdopodobnie mylisz 55-250 stm z wersją II - bo to co piszesz to niemal dokładnie wady tego drugiego szkła. Wersja STM jest ostrzejsza od eLki 70-200/4 na 200. Od eMki zresztą też. Przy czym ja nie twierdzę że to jest jakieś niewiadomoco ale za 7 stówek to raczej takie must have ...
    To teraz zagadka, czemu nie ma wersji pod M? Bo z przejściówką to rozmiarowo i wagowo inna liga niż EF-M 55-200 i tylko dlatego go jeszcze nie mam. Btw. gdzie go widziałeś za 7 stówek, może się jednak skuszę.

  9. #39

    Domyślnie Odp: Sigma zapowiada nowe obiektywy EF-M

    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    Btw. gdzie go widziałeś za 7 stówek, może się jednak skuszę.
    Np https://www.eglobalcentraluk.com/pro...5.6%20is%20stm

  10. #40
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Sigma zapowiada nowe obiektywy EF-M

    Myślałem o Polsce. Ci nawet nie wysyłają do Warszawy.

Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •