Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 68

Wątek: Sony A9 II

  1. #1
    Początki nałogu Awatar 5pirit
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    433

    Domyślnie Sony A9 II

    Sony albo przejęło marketingowców od Canona, albo po prostu uczą się od nich: jak wypuszczać nowy sprzęt z delikatnym liftingiem:

    https://www.optyczne.pl/14201-news-Sony_A9_II.html

    Szału ni ma
    eŁOS 6D + Canon + Tamron + Tokina + YN

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Re: Sony A9 II

    Szał będzie ; ) ale na używane i nowe A9 mark I, które znowu zejdą w cenie

    A sama premiera A9 II to faktycznie nic ciekawego. Z niewiadomych względów zabrakło znakomitego wizjera z A7R IV, który ma aż 5,76 mln punktów. EVF w A9 II ma 3,68 mln punktów.

    Jakby zabawa z rodzaju: znajdź dwie różnice: https://www.optyczne.pl/porownaj.php...2153&add1=2280
    Ostatnio edytowane przez candar ; 03-10-2019 o 19:07
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  3. #3

    Domyślnie Odp: Re: Sony A9 II

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Szał będzie ; ) ale na używane i nowe A9 mark I, które znowu zejdą w cenie

    A sama premiera A9 II to faktycznie nic ciekawego Z niewiadomych względów zabrakło jednak kapitalnego wizjera z A7R IV, który ma aż 5,76 mln punktów. EVF w A9 II ma 3,68 mln punktów.
    Wydaje mi się, że tym razem to target wyłącznie pod olimpiadę. Ponoć "pro" używający A9 narzekali wyłącznie na aspekt możliwości szybkiego wysłania i dzielenia się z agencją materiałem. Przy okazji powiększyli trochę body pożyczając od 7R4.
    Pamiętaj że lepszy EVF to również konieczność czytania więcej danych z matrycy - co przy szybkim AF może nie być proste przy obecnej technologii.

    A tej kosmicznej technologii nowej matrycy z global shutterem itp po prostu jeszcze nie ma.

    p,paw
    Ostatnio edytowane przez pawel.guraj ; 03-10-2019 o 19:06
    https://pawel.online | R5 | RF 14-35 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: Z wizytą u Faraonów

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Re: Odp: Re: Sony A9 II

    Cytat Zamieszczone przez pawel.guraj Zobacz posta
    Wydaje mi się, że tym razem to target wyłącznie pod olimpiadę. Ponoć "pro" używający A9 narzekali wyłącznie na aspekt możliwości szybkiego wysłania i dzielenia się z agencją materiałem. Przy okazji powiększyli trochę body pożyczając od 7R4.
    Pamiętaj że lepszy EVF to również konieczność czytania więcej danych z matrycy - co przy szybkim AF może nie być proste przy obecnej technologii.

    A tej kosmicznej technologii nowej matrycy z global shutterem itp po prostu jeszcze nie ma.

    p,paw

    Dla mnie niestety strzał w stopę. Na przykładzie A7 III vs A7R III gdzie wielu fotografów wybierało własnie A7R III m.in. ze względu na lepszy EVF to w A9 II nie dostaje się nic lepszego pod względem obrazowania.
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  5. #5

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Sony A9 II

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Dla mnie niestety strzał w stopę. Na przykładzie A7 III vs A7R III gdzie wielu fotografów wybierało własnie A7R III m.in. ze względu na lepszy EVF to w A9 II nie dostaje się nic lepszego pod względem obrazowania.
    Może właśnie dlatego A7RIV ogłosili na 2-dniowym evencie "hands-on" a A9 II ogłosili przez telefon ;-)

    Niszowa propozycja - mass market z forum już jest bardzo zawiedzony

    p,paw.
    https://pawel.online | R5 | RF 14-35 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: Z wizytą u Faraonów

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Sony A9 II

    Widać że A9II to jest tylko poprawiony/uszyty pod jedną grupę użytkowników, pod/na olimpiadę, dla tego zastosowania wypuszczono ostatnio teleobiektywy.
    To są działania "prestiżowe" marki Sony w ostatnim już bastionie/zastosowaniu lustrzanek C i N

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 04-10-2019 o 08:13
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar MC_
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Torun/Slupsk
    Posty
    3 449

    Domyślnie Odp: Sony A9 II

    Nie sposób się tym razem z Janem nie zgodzić.

  8. #8
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Sony A9 II

    Ogólnie to ta premiera jest z lekka pisząc (na zagranicznych forach nazywają to dużo bardziej brutalnie ) dziwna. Wygląda na to że nawet samo Sony nie wierzyło w tego "odgrzewanego kotleta" i obyło się bez większych fanfar. Pod tym względem jednak odstają od Canona .

    Co do meritum to uważam, że biorąc pod uwagę konserwatyzm środowiska do którego jest kierowany ten sprzęt jest to bardzo mądry i przemyślany ruch Sony.
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 05-10-2019 o 00:12
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Re: Odp: Sony A9 II

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Ogólnie to ta premiera jest z lekka pisząc (na zagranicznych forach nazywają to dużo bardziej brutalnie ) dziwna. Wygląda na to że nawet samo Sony nie wierzyło w tego "odgrzewanego kotleta" i obyło się bez większych fanfar. Pod tym względem jednak odstają od Canona .

    Co do meritum to uważam, że biorąc pod uwagę konserwatyzm środowiska do którego jest kierowany ten sprzęt jest to bardzo mądry i przemyślany ruch Sony.
    Faktycznie fanfar nie było bo był to tzw. końcowy szlif diamentu (jak to ładnie ujęli w co poniektórych recenzjach). I faktycznie trudno się z tym nie zgodzić. Oczekiwania były bardzo duże, ale "szlif" był bardziej pod olimpiadę jak wyżej wspomniano.

    Gdyby nie czekanie na to, co pokaże Canon w następcy R pewnie dawno bym już używał A9, ale że nie jestem w gorącej wodzie kąpany i dlatego spokojnie zaczekam na rozwój wydarzeń na froncie ML
    Ostatnio edytowane przez candar ; 05-10-2019 o 11:28
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  10. #10

    Domyślnie Odp: Sony A9 II

    Chyba najbardziej zgodny wątek o Sony na tym forum

    Kto planował zakup warto polować na A9 mk.1 - Black Friday nadchodzi.

    Co do wizjera to chyba ten z a74 nie dałby rady przy 20 fpsach bez blackoutu.
    KAWAŁEK MOJEGO ŚWIATA - http://bodak.manifo.com

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •