Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy ... 34567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 68

Wątek: Sony A9 II

  1. #41
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Re: Odp: Re: Sony A9 II

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Pozamiatane jest w tym sensie że nie jest otwierany żaden nowy temat rozwojowy związany z lustrzankami ani obiektywami do lustrzanek
    Projekt od otwarcia do sprzedaży to jakieś 2-4 lata więc gdzieś od 2021/2012 nie pokaże się już żadna lustrzanka i żaden nowy obiektyw do lustrzanek
    Do tego czasu kończone będą tylko te projekty które są już na etapie ostatnich testów, przygotowania produkcji i pozytywnie przeszły analizę aktualnej opłacalności

    jp
    DSLRy dedykowane na użytek obsługi np. MŚ tak szybko nie opuszczą rynku https://www.fotopolis.pl/newsy-sprze...gowym-korpusie Jakoś nie bardzo wierzę, że nagle wszyscy nagle przestaną produkować DSLRy. Choć dla mnie osobiście DSLR to już przeżytek i wolę używać ML to zapotrzebowanie na profesjonalne DLSRy nie zniknie, ale rywalizować będą z ML.
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  2. #42
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Sony A9 II

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    DSLRy dedykowane na użytek obsługi np. MŚ tak szybko nie opuszczą rynku https://www.fotopolis.pl/newsy-sprze...gowym-korpusie Jakoś nie bardzo wierzę, że nagle wszyscy nagle przestaną produkować DSLRy. Choć dla mnie osobiście DSLR to już przeżytek i wolę używać ML to zapotrzebowanie na profesjonalne DLSRy nie zniknie, ale rywalizować będą z ML.
    To są 2 różne zagadnienia.
    1.
    Decyzja teraz o podjęciu prac rozwojowych nowych (z nowszą technologią) lustrzanek (które wejdą do sprzedaży za 2-4 lata)
    2.
    Sprzedaż już produkowanych i wejście do produkcji tych które są "na ukończeniu" i jeszcze mogą dać zysk w dzisiejszym świecie.
    Ale w miarę upływu czasu będą coraz bardziej odstawały technologicznie i będą coraz mniej konkurencyjne

    Im większa będzie konkurencja ( i PR) w ML tym szybszy będzie ich rozwój i tym więcej/szybciej lustrzanki będą "gorsze" (możliwości) od ML
    Chyba już w 2020 sprzedaż lustrzanek będzie mniejsza niż sprzedaż ML, tą tendencję/przesłanki już widać

    Zobaczymy na olimpiadzie czy i (ile) już będzie w użyciu profi bezluster.
    A9 II jest "ostro szyte" by zamieszać w tym zakresie a Nikon (i Canon ?) jeszcze się "nie wypowiedziały"

    Ok zgoda, to lustrzanki profi chyba "wyprowadzą sztandar"

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 09-10-2019 o 11:43
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  3. #43
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Sony A9 II

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Zobaczymy na olimpiadzie czy i (ile) już będzie w użyciu profi bezluster.
    A9 II jest "ostro szyte" by zamieszać w tym zakresie a Nikon (i Canon ?) jeszcze się "nie wypowiedziały"
    Podejrzewam że będzie to ilość śladowa. I nie jest to związane z tym że to bezlustro.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  4. #44
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Re: Odp: Re: Odp: Re: Sony A9 II

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Podejrzewam że będzie to ilość śladowa. I nie jest to związane z tym że to bezlustro.
    Nie generalizowałbym, niekoniecznie "śladowa". I właśnie dokładnie jest to związane z tym, że A9 i A9 II to bezlustra

    Dla sportowych fotoreporterów te 20 fps w A9 to czasem być, albo nie być podczas zawodów sportowych. Dlatego właśnie w EOS-1D X Mark III położono nacisk na 30 fps + IBIS (poprzednik miał w trybie Live View do 16 kl./s).
    Ostatnio edytowane przez candar ; 09-10-2019 o 13:24
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  5. #45
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Odp: Re: Sony A9 II

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Nie generalizowałbym, niekoniecznie "śladowa". I właśnie dokładnie jest to związane z tym, że A9 i A9 II to bezlustra

    Dla sportowych fotoreporterów te 20 fps w A9 to czasem być, albo nie być podczas zawodów sportowych. Dlatego właśnie w EOS-1D X Mark III położono nacisk na 30 fps + IBIS (poprzednik miał w trybie Live View do 16 kl./s).
    Dla sportowych repo z tego co wiem problemem jest opóźnienie obrazu w wizjerze elektronicznym i to póki co jest dużo większy problem do rozwiązania niż mnożenie klatek na sekundę...
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  6. #46
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Re: Sony A9 II

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Zupełnie pomijacie to, że w najbardziej profesjonalnych modelach podstawą jest migawka mechaniczna. Ja wiem, że jest więcej chętnych na Sony A7, ale przez to Hasel H5D nie staje sie kiepskim aparatem z niedzisiejszą migawką. Określeni ludzie z branży reklamowej będą preferowali do pracy Hasela. Celowo uciekam od podawania sprzętu małoobrazkowego, bo od razu kojarzycie to ze "swoją" fotografią, dziedzinami, które uprawiacie. Są inne dziedziny, inne specjalności i inne preferencje.
    Jacku nie bierz tego oczywiście do siebie ale proponował bym jednak oderwać się od netu i zobaczyć jak wygląda tzw: real world. Jakie zdjęcia wychodzą na przykład z niektórych współczesnych smartfonów... Ja uważam że tu nie ma dyskusji "czy" tylko "kiedy" wywalą mechaniczną migawkę.
    Jak to będzie postępowało w takim tempie to przyszłość ML jest mglista, a co dopiero mówić o dslr.... ...
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  7. #47
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 598

    Domyślnie Odp: Re: Sony A9 II

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Pozamiatane jest w tym sensie że nie jest otwierany żaden nowy temat rozwojowy związany z lustrzankami ani obiektywami do lustrzanek
    Projekt od otwarcia do sprzedaży to jakieś 2-4 lata więc gdzieś od 2021/2012 nie pokaże się już żadna lustrzanka i żaden nowy obiektyw do lustrzanek
    Do tego czasu kończone będą tylko te projekty które są już na etapie ostatnich testów, przygotowania produkcji i pozytywnie przeszły analizę aktualnej opłacalności

    jp
    Mylisz się. Ludzie z Nikona powiedzieli, że nie ma sensu robic teleobiektywów na ML, bo to moga byc te same co na lustrzanki. Oczywiscie je potem zrobią, gdy będzie spadała sprzedaż lustrzanek PRO, a rosła sprzedaż ML. Na poczatku ML jest za mało na rynku.
    Teleobiektywy do ML jest ZMUSZONE robić Sony. Canon i Nikon się nie kwapią. Jaka jest najdłuższa ogniskowa do Canona R i Nikona Z? Premiera Nikona Z5 była połączona z premierą lustrzankowego Nikkora 200-500 mm, podłączonego do Z7 przez redukcję FTZ. To było celowe, by pokazać możliwość współistnienia systemu lustrzankowego z ML.
    Człowiek z Hasselblada wypowiedział się, że ML to ślepa uliczka (czy cos w tym sensie). Lekko mnie to zdziwiło, bo przecież Hasel wypuscił ML. Czyli produkują sprzęt, który jest bez sensu??? To dopiero bezsens
    Ja zawsze twierdziłem, ze bzdurą jest średnioformatowy bezlusterkowiec. To nie jest sprzęt dla podróżników.

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Jacku nie bierz tego oczywiście do siebie ale proponował bym jednak oderwać się od netu i zobaczyć jak wygląda tzw: real world. Jakie zdjęcia wychodzą na przykład z niektórych współczesnych smartfonów... Ja uważam że tu nie ma dyskusji "czy" tylko "kiedy" wywalą mechaniczną migawkę.
    Jak to będzie postępowało w takim tempie to przyszłość ML jest mglista, a co dopiero mówić o dslr.... ...
    Smartfony wyprą wszystko, nie tylko migawke mechaniczną.

    Branża pro (repo sportowe, reklama) będzie się najdłużej broniła. A potem jak zwykle, gorsze ale tańsze wyprze coś co jest lepsze ale droższe i ilości sprzedanych sztuk będą tak małe, że to wymrze. Niestety z elektroniką jest gorzej niż za analoga. Starzy analogowcy mogą olac postęp. Niestety ciężko będzie robić starą cyfrową lustrzanką, bo rozwój matryc i AI w obróbce obrazu w body zrobią obrazek ze starych DSLR niekonkurencyjnym.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 10-10-2019 o 00:11

  8. #48
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Re: Sony A9 II

    Jak na razie ML ma się całkiem dobrze. Przed chwilą Nikon pokazał okrojonego Z50 APS-C https://www.optyczne.pl/723.1-artyku...C4%99kach.html Nieźle go okroili z funkcji Body wycenione zostało na 859 dolarów (około 3400 zł), a zestaw z obiektywem kitowym 16-55 mm kosztować ma 999 dolarów (około 4300 zł). Na polskim rynku za podstawowy zestaw zapłacimy ok. 4300 zł. Czyli cenowo ta sam półka co smartfon HUAWEI Mate 20 X , czy iPhone 11 Pro
    Ostatnio edytowane przez candar ; 10-10-2019 o 08:20
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  9. #49
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 235

    Domyślnie Odp: Sony A9 II

    Jedynym powodem rozwoju ML jest chęć znaczącego zwiększenia przychodów producentów przy maksymalnym obniżeniu kosztów produkcji. Stąd też kreacja marketingowa sprzętu ML jako innowacji, pozwalająca na stosowanie wysokich wyjściowych cen sprzedaży. Jaka jest rzeczywista wartość tego sprzętu pokazują późniejsze 70-80% przeceny. W świecie konsumenta podazajacego jak baran za przekazem reklamowym to się doskonale sprawdza.

  10. #50
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Re: Sony A9 II

    Przykładowo nowa A9 w chwili premiery kosztowała tyle, co obecna A9 II 24k zł. Po 2 latach cena A9 spadła do 14k zł. Cały czas piszę, że kupno nowego ML to wyrzucanie kasy i... czekam na dalsze obniżki
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy ... 34567 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •