Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 68

Wątek: Sony A9 II

Mieszany widok

  1. #1
    Początki nałogu Awatar 5pirit
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    433

    Domyślnie Sony A9 II

    Sony albo przejęło marketingowców od Canona, albo po prostu uczą się od nich: jak wypuszczać nowy sprzęt z delikatnym liftingiem:

    https://www.optyczne.pl/14201-news-Sony_A9_II.html

    Szału ni ma
    eŁOS 6D + Canon + Tamron + Tokina + YN

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Re: Sony A9 II

    Szał będzie ; ) ale na używane i nowe A9 mark I, które znowu zejdą w cenie

    A sama premiera A9 II to faktycznie nic ciekawego. Z niewiadomych względów zabrakło znakomitego wizjera z A7R IV, który ma aż 5,76 mln punktów. EVF w A9 II ma 3,68 mln punktów.

    Jakby zabawa z rodzaju: znajdź dwie różnice: https://www.optyczne.pl/porownaj.php...2153&add1=2280
    Ostatnio edytowane przez candar ; 03-10-2019 o 19:07
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  3. #3

    Domyślnie Odp: Re: Sony A9 II

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Szał będzie ; ) ale na używane i nowe A9 mark I, które znowu zejdą w cenie

    A sama premiera A9 II to faktycznie nic ciekawego Z niewiadomych względów zabrakło jednak kapitalnego wizjera z A7R IV, który ma aż 5,76 mln punktów. EVF w A9 II ma 3,68 mln punktów.
    Wydaje mi się, że tym razem to target wyłącznie pod olimpiadę. Ponoć "pro" używający A9 narzekali wyłącznie na aspekt możliwości szybkiego wysłania i dzielenia się z agencją materiałem. Przy okazji powiększyli trochę body pożyczając od 7R4.
    Pamiętaj że lepszy EVF to również konieczność czytania więcej danych z matrycy - co przy szybkim AF może nie być proste przy obecnej technologii.

    A tej kosmicznej technologii nowej matrycy z global shutterem itp po prostu jeszcze nie ma.

    p,paw
    Ostatnio edytowane przez pawel.guraj ; 03-10-2019 o 19:06
    https://pawel.online | R5 | RF 14-35 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: Z wizytą u Faraonów

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Re: Odp: Re: Sony A9 II

    Cytat Zamieszczone przez pawel.guraj Zobacz posta
    Wydaje mi się, że tym razem to target wyłącznie pod olimpiadę. Ponoć "pro" używający A9 narzekali wyłącznie na aspekt możliwości szybkiego wysłania i dzielenia się z agencją materiałem. Przy okazji powiększyli trochę body pożyczając od 7R4.
    Pamiętaj że lepszy EVF to również konieczność czytania więcej danych z matrycy - co przy szybkim AF może nie być proste przy obecnej technologii.

    A tej kosmicznej technologii nowej matrycy z global shutterem itp po prostu jeszcze nie ma.

    p,paw

    Dla mnie niestety strzał w stopę. Na przykładzie A7 III vs A7R III gdzie wielu fotografów wybierało własnie A7R III m.in. ze względu na lepszy EVF to w A9 II nie dostaje się nic lepszego pod względem obrazowania.
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  5. #5

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Sony A9 II

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Dla mnie niestety strzał w stopę. Na przykładzie A7 III vs A7R III gdzie wielu fotografów wybierało własnie A7R III m.in. ze względu na lepszy EVF to w A9 II nie dostaje się nic lepszego pod względem obrazowania.
    Może właśnie dlatego A7RIV ogłosili na 2-dniowym evencie "hands-on" a A9 II ogłosili przez telefon ;-)

    Niszowa propozycja - mass market z forum już jest bardzo zawiedzony

    p,paw.
    https://pawel.online | R5 | RF 14-35 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: Z wizytą u Faraonów

  6. #6
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 600

    Domyślnie Odp: Re: Sony A9 II

    Cytat Zamieszczone przez pawel.guraj Zobacz posta
    Wydaje mi się, że tym razem to target wyłącznie pod olimpiadę. Ponoć "pro" używający A9 narzekali wyłącznie na aspekt możliwości szybkiego wysłania i dzielenia się z agencją materiałem.
    A nie na 5 fps z migawką mechaniczną? Teraz dali 10 fps, czyli są nadal sporo lat za Canonem i Nikonem. A tak fanboye Sony wszędzie mówili jakie to bezlustra Sony są do przodu. Bo Sony trzymało w zanadrzu coś extra. No i okazało się, że nie ma niczego extra, skoro nie daje tego we flagowcu. Wystarczy kolejne upgrade AFu u C i N i okaże się, że Sony nie ma niczego do zaoferowania Canonerom i Nikoniarzom.

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Re: Sony A9 II

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    A nie na 5 fps z migawką mechaniczną? Teraz dali 10 fps, czyli są nadal sporo lat za Canonem i Nikonem. A tak fanboye Sony wszędzie mówili jakie to bezlustra Sony są do przodu. Bo Sony trzymało w zanadrzu coś extra. No i okazało się, że nie ma niczego extra, skoro nie daje tego we flagowcu. Wystarczy kolejne upgrade AFu u C i N i okaże się, że Sony nie ma niczego do zaoferowania Canonerom i Nikoniarzom.
    Wątpię aby "poważnie" traktowali rozwój fps z migawką mechaniczną która jest "na autostradzie" do muzeum, dali "co mogli" bo trzeba było dla foto sportowej na olimpiadę.
    Chcą "zaistnieć" w tym obszarze, wzmocnić swój PR, prestiż jako firma (też) foto.
    Wątpię by liczyli na bezpośredni zysk ze sprzedaży serii A9

    A rozwój dotyczy "niemechanicznych" metod rejestracji obrazu.

    jp

    PS
    I zapomniałeś też dodać że sporo lat są za Canonem i Nikonem z pryzmatem pentagonalnym, mechanizmem lustra, wydzielonym systemem AF itd.
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 06-10-2019 o 08:22
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  8. #8

    Domyślnie Odp: Re: Sony A9 II

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    A nie na 5 fps z migawką mechaniczną? Teraz dali 10 fps, czyli są nadal sporo lat za Canonem i Nikonem. A tak fanboye Sony wszędzie mówili jakie to bezlustra Sony są do przodu. Bo Sony trzymało w zanadrzu coś extra. No i okazało się, że nie ma niczego extra, skoro nie daje tego we flagowcu. Wystarczy kolejne upgrade AFu u C i N i okaże się, że Sony nie ma niczego do zaoferowania Canonerom i Nikoniarzom.
    No nie, bo migawka mechaniczna to blackout doskonale znany z DSLR.
    Jeżeli A9 wprowadza nową jakość to właście blackout-free plus oczywiście Real Time Tracking, który moim zdaniem jest technologią "świetlną". Dopiero kiedy dostałem to w A7R4 mogę docenić jaki to jest mega fajne (a sądzę, że w A9 to działa jeszcze lepiej).
    Bez tego zdecydowanie nie widzę powodu żeby przenosić się z żelastwa C/N - oczywiście w wypadku targetu na A9 II czyli reporterów sportowych.

    p,paw
    Ostatnio edytowane przez pawel.guraj ; 06-10-2019 o 08:15
    https://pawel.online | R5 | RF 14-35 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: Z wizytą u Faraonów

  9. #9
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Re: Sony A9 II

    Cytat Zamieszczone przez pawel.guraj Zobacz posta
    No nie, bo migawka mechaniczna to blackout doskonale znany z DSLR.
    Jeżeli A9 wprowadza nową jakość to właście blackout-free plus oczywiście Real Time Tracking, który moim zdaniem jest technologią "świetlną". Dopiero kiedy dostałem to w A7R4 mogę docenić jaki to jest mega fajne (a sądzę, że w A9 to działa jeszcze lepiej).
    Bez tego zdecydowanie nie widzę powodu żeby przenosić się z żelastwa C/N - oczywiście w wypadku targetu na A9 II czyli reporterów sportowych.

    p,paw
    Do momentu jak nie jest dla Ciebie ważne opóźnienie wizjera elektronicznego. Dla osób dla których ten problem jest istotny póki co nie ma alternatywy dla "żelastwa".
    Jak się pojawią matryce dające możliwość sczytywania całości, a nie linia po linii jak obecnie to to się może znacząco poprawić i wtedy będzie można wywalić mechanizm do śmietnika z korzyścią dla nas wszystkich .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  10. #10

    Domyślnie Odp: Re: Sony A9 II

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    A nie na 5 fps z migawką mechaniczną? Teraz dali 10 fps, czyli są nadal sporo lat za Canonem i Nikonem. A tak fanboye Sony wszędzie mówili jakie to bezlustra Sony są do przodu. Bo Sony trzymało w zanadrzu coś extra. No i okazało się, że nie ma niczego extra, skoro nie daje tego we flagowcu. Wystarczy kolejne upgrade AFu u C i N i okaże się, że Sony nie ma niczego do zaoferowania Canonerom i Nikoniarzom.
    Fajnie się dyskutuje aż pojawia się ktoś z fanboiznem i takimi tam.

    Już koledzy wspomnieli - muzealna migawka mechaniczna nie będzie za bardzo rozwijana. Aparat reporterski od Sony zapewnia szybką serię bez blackoutu. Na razie żaden canon ani Nikon nie oferują czegoś takiego. Ja rozumiem, że fanboy lustrzanek będzie stawiał tezę, że blackout nie przeszkadza a seria liczy się tylko z migawki mechanicznej podobnie jak to, że lustrzanki nie odchodzą do muzeum ale świat na to nie będzie zwracał uwagi i wiadomo w którym kierunku pójdzie rozwój. Ostatni raport ze sprzedaży aparatów - lustrzanki spadek wartości sprzedaży o 44% bezlustra wzrost o 6%. Sprzedaż ilościowa za chwilę się odwróci i więcej sprzedaż się bezluster co błyskawicznie zmieni strategię c i n. W lustrzankach zostanie pewnie przez jakiś czas kilka modeli z najwyższej półki i tyle.
    KAWAŁEK MOJEGO ŚWIATA - http://bodak.manifo.com

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •