Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
Jacek_Z

Ty się tutaj marnujesz, powinieneś "pójść do polityki".
Twoja riposta w #47 na moją wypowiedź świadczy że masz duży potencjał
Mylisz się. Ludzie z Nikona powiedzieli, że nie ma sensu robic teleobiektywów na ML, bo to moga byc te same co na lustrzanki

jp
Ja rozumiem, że nie interesuje cie sprzęt poza Sony i Canonem i nie śledzisz to co sie dzieje w świecie Nikona zbyt uważnie. Ludzie z Nikona pare razy zle ocenili sytuacje. Długo trzymali się CCD, nie chcieli robić FF (DX wystarcza).
Wypowiedż inżynierów tym razem jest logiczna. Jeśli rynek bezluster N jest mały i nie ma tam modelu profi to jaka będzie sprzedaż obiektywów typu 400/2.8? To szkło dla amatora? Na razie nie ma sensu robienie takich szkieł. Tym bardziej że w supertele nie ma soczewek blisko matrycy. To mogą byc te same konstrukcje z przejściówką FTZ. Czyli tak jak Sigmy ART na Sony - mają tylko dospawane dupki. Tylko ogniskowe 85/1.4 kupi sporo użytkowników, a ilu (profi) kupi 400/2.8 do bezlustra i zarazem zaprzestanie używania lustrzanek, które w wielu sytuacjach zdjęciowych okazują się lepsze? Profi mają dwa (lub więcej) body, naturalnym jest że będa na poczatku mieli lustrzankę + bezlustro. I tak drogie szkło jak 300/2.8, 400/2.8 "chodzące" na obu tych systemach. Jak wyjdzie profi Z-ka to pokażą jakieś dobre szkiełko, ale nie będzie na nie zbytu. To będzie tylko pokazówka, tak jak pokazują 58/0.95. Popisówka konstruktorów, nic praktycznego dla masy fotografujacych.
Tele dla bezluster się pokażą, bo próbuje się ciagle konstruować lżejsze konstrukcje. Soczewki z fresnelem, obudowy z włókien weglowych itp. Na razie systemy bezlusterkowe Nikona (i Canona - to samo sądzę o preferencjach w Canonie) są tak mało rozbudowane, że supertele nie są priorytetami konstruktorów.
Przecież to widać w Road. Tych szkieł nie ma w planach.

Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
@Kolekcjoner Co do opóźnienia w DSLRach. Jeden z fotografów sportowych powiedział: „gdy w wizjerze lustrzanki widziałem fajny moment, to znaczy że nie będzie go na zdjęciu, bo wtedy lustro było w dolnej pozycji".
No to był jakiś geniusz. Jak on na to wpadł? A tak serio to obojetnie czy lustro cy ML to nie jest sie w stanie zrobić czegoś w tym samym czasie gdy się coś zobaczyło, bo mamy okreslony czas reakcji. Coś zobaczysz, musisz przeanalizować i wysłac sygnał do palca by nacisnął spust. To są znane sprawy, często podawane gdy się ostrzega kierowców o czasie reakcji gdy mają hamować, albo gdy startują sprinterzy. Reakcja poniżej 0.1s to falstart. Reporterzy z tym się zmagają od dziesięcioleci. Mają doświadczenie, wiedzą co się będzie działo i spust naciskają z wyprzedzeniem. Czasami (często) robią serię. Tu ML niewiele (albo i nawet nic) nie zmienia.
Aha - jak w bezlustrze korzysta sie z migawki mechanicznej to musi się wpierw zasłonić matryca, a potem zadziała migawka. Jest opóźnienie.