Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 68

Wątek: Sony A9 II

  1. #11
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 599

    Domyślnie Odp: Re: Sony A9 II

    Cytat Zamieszczone przez pawel.guraj Zobacz posta
    Wydaje mi się, że tym razem to target wyłącznie pod olimpiadę. Ponoć "pro" używający A9 narzekali wyłącznie na aspekt możliwości szybkiego wysłania i dzielenia się z agencją materiałem.
    A nie na 5 fps z migawką mechaniczną? Teraz dali 10 fps, czyli są nadal sporo lat za Canonem i Nikonem. A tak fanboye Sony wszędzie mówili jakie to bezlustra Sony są do przodu. Bo Sony trzymało w zanadrzu coś extra. No i okazało się, że nie ma niczego extra, skoro nie daje tego we flagowcu. Wystarczy kolejne upgrade AFu u C i N i okaże się, że Sony nie ma niczego do zaoferowania Canonerom i Nikoniarzom.

  2. #12
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Sony A9 II

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Faktycznie fanfar nie było bo był to tzw. końcowy szlif diamentu ...
    Typowy problem pionierów. Pierwsi dochodzą do ściany. Podobnie jest w m4/3, Olympus szlifuje diamenty, a Panas uciekł w FF.

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Re: Sony A9 II

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    A nie na 5 fps z migawką mechaniczną? Teraz dali 10 fps, czyli są nadal sporo lat za Canonem i Nikonem. A tak fanboye Sony wszędzie mówili jakie to bezlustra Sony są do przodu. Bo Sony trzymało w zanadrzu coś extra. No i okazało się, że nie ma niczego extra, skoro nie daje tego we flagowcu. Wystarczy kolejne upgrade AFu u C i N i okaże się, że Sony nie ma niczego do zaoferowania Canonerom i Nikoniarzom.
    Wątpię aby "poważnie" traktowali rozwój fps z migawką mechaniczną która jest "na autostradzie" do muzeum, dali "co mogli" bo trzeba było dla foto sportowej na olimpiadę.
    Chcą "zaistnieć" w tym obszarze, wzmocnić swój PR, prestiż jako firma (też) foto.
    Wątpię by liczyli na bezpośredni zysk ze sprzedaży serii A9

    A rozwój dotyczy "niemechanicznych" metod rejestracji obrazu.

    jp

    PS
    I zapomniałeś też dodać że sporo lat są za Canonem i Nikonem z pryzmatem pentagonalnym, mechanizmem lustra, wydzielonym systemem AF itd.
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 06-10-2019 o 08:22
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  4. #14

    Domyślnie Odp: Re: Sony A9 II

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    A nie na 5 fps z migawką mechaniczną? Teraz dali 10 fps, czyli są nadal sporo lat za Canonem i Nikonem. A tak fanboye Sony wszędzie mówili jakie to bezlustra Sony są do przodu. Bo Sony trzymało w zanadrzu coś extra. No i okazało się, że nie ma niczego extra, skoro nie daje tego we flagowcu. Wystarczy kolejne upgrade AFu u C i N i okaże się, że Sony nie ma niczego do zaoferowania Canonerom i Nikoniarzom.
    No nie, bo migawka mechaniczna to blackout doskonale znany z DSLR.
    Jeżeli A9 wprowadza nową jakość to właście blackout-free plus oczywiście Real Time Tracking, który moim zdaniem jest technologią "świetlną". Dopiero kiedy dostałem to w A7R4 mogę docenić jaki to jest mega fajne (a sądzę, że w A9 to działa jeszcze lepiej).
    Bez tego zdecydowanie nie widzę powodu żeby przenosić się z żelastwa C/N - oczywiście w wypadku targetu na A9 II czyli reporterów sportowych.

    p,paw
    Ostatnio edytowane przez pawel.guraj ; 06-10-2019 o 08:15
    https://pawel.online | R5 | RF 14-35 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: Z wizytą u Faraonów

  5. #15
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 599

    Domyślnie Odp: Sony A9 II

    Migawka mechaniczna do lamusa? Powiedzcie to tym, który pracują w studiu, na błysku.
    Symulacja ekspozycji - naciągany argument brzmi w studiu jak żart.
    Nie lubię wizjera elektronicznego. Lustro nie pobiera energii. Blackout? A wybudzanie ML???

  6. #16
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Sony A9 II

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Migawka mechaniczna do lamusa? Powiedzcie to tym, który pracują w studiu, na błysku.
    Symulacja ekspozycji - naciągany argument brzmi w studiu jak żart.
    Nie lubię wizjera elektronicznego. Lustro nie pobiera energii. Blackout? A wybudzanie ML???
    To jest rozwój technologii.
    Gdy pierwsze auta jeździły po Londynie to przed nimi musiał biec posłaniec z lampą by ostrzegać pozostałych, argumentem przeciw kolei było że krowy nie będą się cielić itd.

    Tak jak (z ogólnego/masowego stosowania) zniknęły powiększalniki, znikną lustrzanki tak i zniknie migawka mechaniczna.
    Będą produkowane dla koneserów tak jak teraz lampowe wzmacniacze
    To kwestia czasu tylko.

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  7. #17
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Sony A9 II

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Migawka mechaniczna do lamusa? Powiedzcie to tym, który pracują w studiu, na błysku.
    No ale w studiu na błysku, potrzeba tych 10fps?

  8. #18

    Domyślnie Odp: Re: Sony A9 II

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    A nie na 5 fps z migawką mechaniczną? Teraz dali 10 fps, czyli są nadal sporo lat za Canonem i Nikonem. A tak fanboye Sony wszędzie mówili jakie to bezlustra Sony są do przodu. Bo Sony trzymało w zanadrzu coś extra. No i okazało się, że nie ma niczego extra, skoro nie daje tego we flagowcu. Wystarczy kolejne upgrade AFu u C i N i okaże się, że Sony nie ma niczego do zaoferowania Canonerom i Nikoniarzom.
    Fajnie się dyskutuje aż pojawia się ktoś z fanboiznem i takimi tam.

    Już koledzy wspomnieli - muzealna migawka mechaniczna nie będzie za bardzo rozwijana. Aparat reporterski od Sony zapewnia szybką serię bez blackoutu. Na razie żaden canon ani Nikon nie oferują czegoś takiego. Ja rozumiem, że fanboy lustrzanek będzie stawiał tezę, że blackout nie przeszkadza a seria liczy się tylko z migawki mechanicznej podobnie jak to, że lustrzanki nie odchodzą do muzeum ale świat na to nie będzie zwracał uwagi i wiadomo w którym kierunku pójdzie rozwój. Ostatni raport ze sprzedaży aparatów - lustrzanki spadek wartości sprzedaży o 44% bezlustra wzrost o 6%. Sprzedaż ilościowa za chwilę się odwróci i więcej sprzedaż się bezluster co błyskawicznie zmieni strategię c i n. W lustrzankach zostanie pewnie przez jakiś czas kilka modeli z najwyższej półki i tyle.
    KAWAŁEK MOJEGO ŚWIATA - http://bodak.manifo.com

  9. #19
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 599

    Domyślnie Odp: Re: Sony A9 II

    Cytat Zamieszczone przez miszak Zobacz posta
    Już koledzy wspomnieli - muzealna migawka mechaniczna nie będzie za bardzo rozwijana.
    Nie musi być rozwijana. Jest OK. To co teraz jest we flagowcach uszczęśliwi ludzi mających body semipro. Migawki mają teraz przebieg 500 tys. Na co komu taki przebieg? Sprzęt się zestarzeje moralnie, zamortyzuje.

    Fanboizm ludzi z Sony wylał się na forum Canona i kilka osób mi zarzucało, że broniłem ludzi od Sony. A ja nie broniłem ludzi od Sony, tylko broniłem argumentu, że matryce stosowane w SOny mają lepszy DR niz te w Canonach. Za to byłoby rozsądne, by ludzie od ML Sony (Canona, Nikona) przyznali, że ML nie jest we wszystkim lepsze od lustrzanek.
    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    No ale w studiu na błysku, potrzeba tych 10fps?
    By się przydało czasami, ale niestety mało kto dysponuje lampami mogącymi obsłużyć 10 fps (silne generatory + główki do nich to koszt ponad 10 tys USD, a jak się chce więcej lamp to się robi kilkadziesiąt tys USD). Napiszę więc, że 10 fps w studiu potrzeba, ale się nie stosuje. Po prostu modelka musi 100 razy podskoczyć, zrobić 50 piruetów itd
    Tylko, że ja wymieniłem 2 sprawy, które wcale nie muszą być rozpatrywane łącznie. Błysk z migawką mechaniczną to jedna potrzeba, a wiele fps to inna potrzeba.

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    To jest rozwój technologii.
    Oczywiście. I jest wybór technologii do potrzebnego celu. Jeśli czegos nie potrzebujesz to nie znaczy, że tego nie potrzebują inni. W dziedzinach jakich nie uprawiasz ML może być kiepskim wyborem.
    Kupię ML, bardzo mi sie przyda eyefocus. Na szczęście na razie ML maja migawkę mechaniczną. Reszta cech ML to dla mnie wada. Np cicha praca to dla mnie wada, choć większość fotografów tego nie może pojąć (bo np robią sluby, zwierzaczki lub zdjęcia w teatrze - ja tego nie robię). Zasilanie, wybudzanie - to wkurza.
    Jak ta technologia wyeliminuje te wady ML to wtedy zacznijcie mówic o śmierci lustrzanek. Bo na razie nie wiem po co takie gadanie. Komuś przeszkadza to, że istnieja lustrzanki? Bo mnie rozumiem.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 06-10-2019 o 11:13

  10. #20
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Re: Sony A9 II

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Nie musi być rozwijana. Jest OK. To co teraz jest we flagowcach uszczęśliwi ludzi mających body semipro. Migawki mają teraz przebieg 500 tys. Na co komu taki przebieg? Sprzęt się zestarzeje moralnie, zamortyzuje.

    Fanboizm ludzi z Sony wylał się na forum Canona i kilka osób mi zarzucało, że broniłem ludzi od Sony. A ja nie broniłem ludzi od Sony, tylko broniłem argumentu, że matryce stosowane w SOny mają lepszy DR niz te w Canonach. Za to byłoby rozsądne, by ludzie od ML Sony (Canona, Nikona) przyznali, że ML nie jest we wszystkim lepsze od lustrzanek.

    By się przydało czasami, ale niestety mało kto dysponuje lampami mogącymi obsłużyć 10 fps (silne generatory + główki do nich to koszt ponad 10 tys USD, a jak się chce więcej lamp to się robi kilkadziesiąt tys USD). Napiszę więc, że 10 fps w studiu potrzeba, ale się nie stosuje. Po prostu modelka musi 100 razy podskoczyć, zrobić 50 piruetów itd
    Tylko, że ja wymieniłem 2 sprawy, które wcale nie muszą być rozpatrywane łącznie. Błysk z migawką mechaniczną to jedna potrzeba, a wiele fps to inna potrzeba.

    Oczywiście. I jest wybór technologii do potrzebnego celu. Jeśli czegos nie potrzebujesz to nie znaczy, że tego nie potrzebują inni. W dziedzinach jakich nie uprawiasz ML może być kiepskim wyborem.
    Kupię ML, bardzo mi sie przyda eyefocus. Na szczęście na razie ML maja migawkę mechaniczną. Reszta cech ML to dla mnie wada. Np cicha praca to dla mnie wada, choć większość fotografów tego nie może pojąć (bo np robią sluby, zwierzaczki lub zdjęcia w teatrze - ja tego nie robię). Zasilanie, wybudzanie - to wkurza.
    Jak ta technologia wyeliminuje te wady ML to wtedy zacznijcie mówic o śmierci lustrzanek. Bo na razie nie wiem po co takie gadanie. Komuś przeszkadza to, że istnieja lustrzanki? Bo mnie rozumiem.
    Cicha migawka.... długo nie mogłem się przyzwyczaić że nie słychać kiedy zdjęcie.
    Ale można włączyć akustyczną symulację migawki, używałem.
    Teraz już "nie potrzebuję".

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •