Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: Problem z AF w 400mm 2.8 is

  1. #1

    Domyślnie Problem z AF w 400mm 2.8 is

    Witam,
    Mam problem z AF w mojej 4setce. A mianowicie, wszystko gra po mikrokalibracji, lecz po kilku wypadach w teren zauważam, że AF na przysłonie 2.8 przestaje trafiać... Jestem zmuszony robić kolejną kalibrację AF (np. z -20 na -5 a po kolejnych wypadach na foty -10 ITD.)... Dodam, że problem ten dotyczy dwóch puszek 7DII i 5DIV. Obiektyw z drugiej ręki, natomiast puszki nowe. Czy można to w jakiś sposób naprawić? Czy ktoś z Was miał może podobny problem i pozbył się go? Na jakie koszty muszę się przygotować za ewentualną naprawę?
    Pozdrawiam

  2. #2
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    592

    Domyślnie Odp: Problem z AF w 400mm 2.8 is

    Zacznij od tego, ze na 2.8 w ogole trudno jest uzyskac ostrosc. Do tego dochodzi glebia ostrosci , ktora nie jest powierzchnia plaska a wypukla i roznice w ustaleniu punktu , na ktorym aparaty ostrza. Nie wiem, na ile jestes w stanie precyzyjnie okreslic wszystkie warunki oddania celnego strzalu, ale , jesli wszystko z twojej strony jest w porzadku, to pewnie obiektyw jest po jakims upadku i cos w srodku ma luznego , co sie ustawia jak chce. Zeby naprawic , trzeba najpierw rozebrac obiektyw i sprawdzic poprawnosc zamontowania wszystkich elementow mechanicznych. A dopiero potem zaczac sie martwic :-)...

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •