Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 48

Wątek: co wybrać 5d mk3 czy eos rf lub eos r ?

  1. #11
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    254

    Domyślnie Odp: co wybrać 5d mk3 czy eos rf lub eos r ?

    sam sobie zaprzeczasz, najpierw chwalisz 5d3, po czym stwierdzasz że eRka ma słabą matrycę, podczas gdy jest znacznie lepsza i jak dla sportu nie wyciagasz 5ev z cienia, to starcza w kazdych warunkach

  2. #12
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: co wybrać 5d mk3 czy eos rf lub eos r ?

    z kontekstu wypowiedzi , wynika , ze mial na mysli RP , i trudno sie tutaj nie zgodzic.
    wsrod FF ML, RP ma najslabsza matryce.
    nie chce powiedziec, ze slaba ,gdyz wspaniale zdjecia mozna oczywiscie zrobic- ale najslabsza .

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Re: co wybrać 5d mk3 czy eos rf lub eos r ?

    Brnąc dalej w to, co piszecie równie dobrze można napisać, że Canon 5D z 2005 roku "starcza w każdych warunkach" Zapomnieliście tylko dodać, że tylko w przypadku gdy ktoś korzysta wyłącznie z JPGów i nie wie co to RAW
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  4. #14
    Początki nałogu
    Dołączył
    Apr 2014
    Miasto
    Poznań
    Posty
    341

    Domyślnie Re: co wybrać 5d mk3 czy eos rf lub eos r ?

    Imho wybierz 5d4, będziesz miał ten przeskok wow na super AF.

  5. #15
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Re: co wybrać 5d mk3 czy eos rf lub eos r ?

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Brnąc dalej w to, co piszecie równie dobrze można napisać, że Canon 5D z 2005 roku "starcza w każdych warunkach" Zapomnieliście tylko dodać, że tylko w przypadku gdy ktoś korzysta wyłącznie z JPGów i nie wie co to RAW
    Nie kapuję, mi 5D starcza w znakomitej większości warunków, a robię tylko w RAW.

  6. #16
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Re: Odp: Re: co wybrać 5d mk3 czy eos rf lub eos r ?

    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    Nie kapuję, mi 5D starcza w znakomitej większości warunków, a robię tylko w RAW.
    @michalab - jak nie "kapujesz" oraz "5D starcza Tobie w znakomitej większości warunków" to rób zdjęcia dalej i ciesz się pięknym obrazkiem z 5D. Po co Ci wiedza, która może przynieść wyłącznie frustrację ? Archiwum forum stoi otworem...
    Ostatnio edytowane przez candar ; 30-09-2019 o 08:18
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  7. #17
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: co wybrać 5d mk3 czy eos rf lub eos r ?

    jest jeden powazny Argument przeciw rf i r na korzysc 5mk4.
    raw y 5mkiv obsluguje jeszcze wersja pudelkowa LR, abonament nie jest Konieczny . To znacznie ulatwia obsluge infrastruktury " dookola" aparatu.
    Matryca nie jest gorsza , raczej lepsza.
    Obrobka/wywolanie raw sa nie mniej wazne jak sama matryca.
    do chwili pojawienia sie R w wersji pro preferowalbym jednak mkIV.
    Kiedy pojawi sie R pro , zapewne sony w tym czasie ponownie odskoczy na bezpieczny dystans.

    O ile jakies 5 - 7 lat temu sony to byl " obciach " to dzisiaj zadaje sie pytanie czy aparat jest tak dobry jak sony.

    na szczescie to nie aparat robi zdjecia a czlowiek aparatem - tak wiec uzytkownicy aparatow potencjalnie gorszych nie Stoja na straconej pozycji. Na szczescie.

  8. #18
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: co wybrać 5d mk3 czy eos rf lub eos r ?

    Budujemy "szklarnię", kupujemy/wymieniamy aparaty na lepsze, zdobywamy doświadczenia w foceniu naszym sprzętem, w obróbce zdjęć z naszego sprzętu.
    Trzeba jasno powiedzieć że to są jednak różne systemy, jeden ostro się rozwija a drugi odchodzi powoli "do muzeum"

    Pytanie wątku ma warstwę :
    - "taktyczną", jak będzie lepiej "teraz"
    - oraz warstwę "strategiczną" jak będzie lepiej "w przyszłości"
    gdy kupię/przejdę dzisiaj z 5D2 na 5D4 lub z 5D2 na system EOS R z całym moim dobytkiem/doświadczeniem.

    Dzisiaj, bo to że jeśli będziesz fotografował to będziesz kiedyś w świecie ML nie ulega wątpliwości.

    Inny problem to ile z tego co lepsze/gorsze w sprzęcie jesteś w stanie odczuć przy Twoim fotografowaniu i ile jesteś w stanie zobaczyć na ekranie/wydruku na Twoich zdjęciach.
    To jest "walka" emocji z rozumem chyba u każdego człowieka

    Według mnie im wcześnie wejdziesz w system EOS R tym w sumie mniej kasy wydasz
    I nie warto "stać rozkrokiem" pomiędzy systemami, żadnych przejściówek

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 02-10-2019 o 13:12
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  9. #19
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: co wybrać 5d mk3 czy eos rf lub eos r ?

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Budujemy "szklarnię", kupujemy/wymieniamy aparaty na lepsze, zdobywamy doświadczenia w foceniu naszym sprzętem, w obróbce zdjęć z naszego sprzętu.
    Trzeba jasno powiedzieć że to są jednak różne systemy, jeden ostro się rozwija a drugi odchodzi powoli "do muzeum"

    Pytanie wątku ma warstwę :
    - "taktyczną", jak będzie lepiej "teraz"
    - oraz warstwę "strategiczną" jak będzie lepiej "w przyszłości"
    gdy kupię/przejdę dzisiaj z 5D2 na 5D4 lub z 5D2 na system EOS R z całym moim dobytkiem/doświadczeniem.

    Dzisiaj, bo to że jeśli będziesz fotografował to będziesz kiedyś w świecie ML nie ulega wątpliwości.

    Inny problem to ile z tego co lepsze/gorsze w sprzęcie jesteś w stanie odczuć przy Twoim fotografowaniu i ile jesteś w stanie zobaczyć na ekranie/wydruku na Twoich zdjęciach.
    To jest "walka" emocji z rozumem chyba u każdego człowieka

    Według mnie im wcześnie wejdziesz w system EOS R tym w sumie mniej kasy wydasz
    I nie warto "stać rozkrokiem" pomiędzy systemami, żadnych przejściówek

    jp
    Ale zakup R to nie jest żadne przechodzenie na inny system. Znam kilka osób które używają równolegle dslr i eRki. Tworzysz jakąś sztuczną teorię która nie ma nic wspólnego z praktyką. Póki co wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują że u Canona oba byty będą współistniały jeszcze przez długie lata.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  10. #20
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: co wybrać 5d mk3 czy eos rf lub eos r ?

    Jakie dwa systemy, przejściówka to tylko takie ET dla obiektywu.

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •