Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 48

Wątek: co wybrać 5d mk3 czy eos rf lub eos r ?

  1. #1

    Domyślnie co wybrać 5d mk3 czy eos rf lub eos r ?

    Witam. Obecnie posiadam 5d mk2 którego chcę sprzedać i kupić 5d mk3 lub eos rf lub eos r .Aparat ma służyć do fotografii .Czy ktoś z Was może miał możliwość porównania tych aparatów ?

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 277

    Domyślnie Odp: co wybrać 5d mk3 czy eos rf lub eos r ?

    jak kupisz canon R to RF będzie do kompletu
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  3. #3

    Domyślnie Odp: co wybrać 5d mk3 czy eos rf lub eos r ?

    Jak do fotografii, to wszystkie się nadają, tylko do R musisz podłączyć RF, żeby fotografie wychodziły a do mk3 jakiś EF.

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: co wybrać 5d mk3 czy eos rf lub eos r ?

    Aparaty za 3000, 6000 i 10000 zł, różnego typu i o różnym poziomie zaawansowania. Musisz coś doprecyzować.
    Miłego dnia
    moja www

  5. #5
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: co wybrać 5d mk3 czy eos rf lub eos r ?

    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    jak kupisz canon R to RF będzie do kompletu
    Zapewne chodziło o RP a nie rf.
    Canon EOS R + C RF 24-105/4L; C 100/2.8 L Macro; C 70-300/4.0-5.6 II

  6. #6

    Domyślnie Odp: co wybrać 5d mk3 czy EOS RP lub EOS R ?

    Mój błąd eos rp lub eos r

    --- Kolejny post ---

    ZGADZA SIĘ-MOJA POMYŁKA

    --- Kolejny post ---

    POMYLIŁEM SIĘ -CHODZI O EOS RP LUB EOS R

    --- Kolejny post ---

    [QUOTE=milciu;1397435]Witam. Obecnie posiadam 5d mk2 którego chcę sprzedać i kupić 5d mk3 lub eos RP lub eos R .Aparat ma służyć do fotografii .Czy ktoś z Was może miał możliwość porównania tych aparatów lub może przesiadł się z lustra na któryś z tych dwóch modeli ?
    Ostatnio edytowane przez milciu ; 19-09-2019 o 19:34

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 400

    Domyślnie Odp: co wybrać 5d mk3 czy eos rf lub eos r ?

    Jeżeli oczekujesz radykalnie lepszej matrycy niż masz w 5DII to R, jak tylko lepszego AF to dowolny z wymienionych.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  8. #8

    Domyślnie Odp: co wybrać 5d mk3 czy eos rf lub eos r ?

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Jeżeli oczekujesz radykalnie lepszej matrycy niż masz w 5DII to R, jak tylko lepszego AF to dowolny z wymienionych.
    no i lepszego AF-niż w 5dmk2
    Eos- 5d MK 3 + Eos-50d + C 70-200/f2,8 +Extender canon 1,4 III + C 24-70/f4 + C 50/f1,4 + C18-200 / f3,5-5,6 + Speedlite 580EXII

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Re: co wybrać 5d mk3 czy eos rf lub eos r ?

    Kupując RP praktycznie nic nie zyskasz na osiągach matrycy a zostaniesz niejako "zmuszony" do używania adaptera ze szkłami EF (dla mnie osobiście to żaden problem, ale niektórym może przeszkadzać) oraz do myślenia w przyszłości o zakupie pozłacanych (w sensie ceny, które trzeba za nie zapłacić szkieł RF. Tak więc pod względem osiągów matrycy pozostaje na placu boju raczej EOS R z dobrodziejstwem cenowym szkieł RF (dobrodziejstwa w napychaniu kabzy producentowi).

    Co do 5d III nie rób sobie nadziei, że zrobisz nim lepsze zdjęcia niż obecnym 5D II. Matryca podobna, AF nieco lepszy (trzeba potrafić go ustawić, aby dobrze wykorzystać), ale sumarycznie często niecelny z bardzo jasnymi szkłami o f/1.2 co kończyło się w moim przypadku często ostrzeniem na LV (o szybkości działania LV w 5D III nie będę się rozpisywał bo takowa nie istnieje).

    Tak więc MZ radziłbym się skupić raczej na nowych szkłach EF do 5D II oraz poczekać do przyszłego roku czekając na to, co Canon pokaże i miejmy nadzieję, że po premierze opadnie szczęka a nie ręce i nogi

    Ps. 1
    A 5D II nagle przestał robić zdjęcia, czy to tylko pretekst do wydania kasy na nowy ładny aparat ?

    Ps. 2
    Generalnie bezlustra polecam, ale to nie jest wyznacznik tego, że zrobi się nimi lepsze zdjęcia niż DSLRami o ile nie ma się dobrych szkieł i opanowanej postprodukcji.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 22-09-2019 o 19:12
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  10. #10
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 421

    Domyślnie Odp: co wybrać 5d mk3 czy eos rf lub eos r ?

    Miałem 5dII, mam 5dIII i mam R

    Mam trochę inne zdanie niż Candar. Uważam, że 5dIII to super aparat. Bije szybkością reakcji oraz AFem 5dII na głowę w reportażu. Zrobiłem nim pół miliona zdjęć i nigdy mnie nie zawiódł. Fakt że po pewnym czasie 1.2 staje się problematyczne, bo AF traci swoją skuteczność ( losowe trafianie) ale i tak jest dużo lepiej niż 5dII. Ale wątpię, że masz szkła 1.2. Z ef 24-70 2.8 super celnie. Kolory bardziej neutralne i o dziwo te z 5dII mogą się bardziej podobać ( np mi ) polecam bardzo ten aparat.
    R/RF natomiast to takie 5dIII z tą różnicą, że AF jest jeszcze lepszy i pewniejszy.
    JA bym szedł w bezlutro ale RF bym nie kupił ze względu na słabą matrycę. Są lepsze.

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •