Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 48

Wątek: co wybrać 5d mk3 czy eos rf lub eos r ?

  1. #31
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Re: Odp: co wybrać 5d mk3 czy eos rf lub eos r ?

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Candar, Canon niczego się nie trzyma. Musi po prostu przestawić produkcję na "nowości" które de facto ( poza AF) nic nie wniosły do świata fotografii.
    Zapomniałeś dodać "Twoim zdaniem".

    Doskonale zalety onych "nowości", które rzekomo "nic nie wniosły do świata fotografii" wypunktował Bechamot - vide: https://www.canon-board.info/threads...=1#post1397935


    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Wyobraź sobie, że produkujesz wspaniałe auta sportowe
    serio ?

    BTW - ja widzę różnice i mam bezpośrednie porównanie w rożnych systemach. Ale fakt, najłatwiej wsadzić głowę w piasek i napisać, że ML "nic nie wniosły do świata fotografii". Dla jasności - piszę cały czas o ML a nie samochodach, bo to jakby nie ta grupa...

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Zobacz, że w R zastosowali obecną technologię( matryca ) plus te, których Sony wdrożenie zajęło 3 generacje
    Cały czas nie mam powodu do zmiany mojego aparatu z matrycą pierwszej generacji z 2013 i cały czas czekam aż Canon pokaże coś na podobnym poziomie (i wcale nie piszę o AF-e).
    Ostatnio edytowane przez candar ; 03-10-2019 o 18:55
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  2. #32
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    36

    Domyślnie Odp: co wybrać 5d mk3 czy eos rf lub eos r ?

    Global shutter nie jest ożeniony z ML. Kamery z progressiv scan są na rynku nie od dziś, a w lustrzance też da się wykorzystać.

  3. #33
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Re: Odp: co wybrać 5d mk3 czy eos rf lub eos r ?

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Zapomniałeś dodać "Twoim zdaniem".
    Może zanim zaczniesz zwracać uwagę innym sam się zastosuj do tej zasady.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  4. #34
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Re: Odp: Re: Odp: co wybrać 5d mk3 czy eos rf lub eos r ?

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Może zanim zaczniesz zwracać uwagę innym sam się zastosuj do tej zasady.
    Znaczy się powinno się przytakiwać każdemu dobrze piszącemu o DSLR-ach oraz źle piszącemu o ML ? To po co w ogóle działy o bezlusterkowcach R I M, które wg komentowanego przeze mnie komentarza https://www.canon-board.info/threads...23#post1397923 rzekomo: "de facto ( poza AF) nic nie wniosły do świata fotografii" ?

    Mamy być obiektywni w ocenie różnych systemów foto oraz DSLR i ML, czy jednak dawać sobie wyłącznie lajki na forum i poklepywać się po pleckach pisząc ochy i achy na temat archaicznych rozwiązań konstrukcyjnych ?
    Ostatnio edytowane przez candar ; 04-10-2019 o 08:29
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  5. #35
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Odp: co wybrać 5d mk3 czy eos rf lub eos r ?

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Znaczy się powinno się przytakiwać każdemu dobrze piszącemu o DSLR-ach oraz źle piszącemu o ML ? To po co w ogóle działy o bezlusterkowcach R I M, które wg komentowanego przeze mnie komentarza https://www.canon-board.info/threads...23#post1397923 rzekomo: "de facto ( poza AF) nic nie wniosły do świata fotografii" ?

    Mamy być obiektywni w ocenie różnych systemów foto oraz DSLR i ML, czy jednak dawać sobie wyłącznie lajki na forum i poklepywać się po pleckach pisząc ochy i achy na temat archaicznych rozwiązań konstrukcyjnych ?
    Może zacznij czytać ze zrozumieniem.....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  6. #36
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: co wybrać 5d mk3 czy eos rf lub eos r ?

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    7. mozliwosc podgladu zdjecvia przed jego naswitleniem
    Flasha też symuluje

  7. #37
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2004
    Miasto
    Opole
    Posty
    1 399

    Domyślnie Odp: co wybrać 5d mk3 czy eos rf lub eos r ?

    Canon zawsze ociągał się z wprowadzeniem nowości do swoich modeli kiedy u konkurencji dawno już to funkcjonowało. Pamiętam jak głupie wyświetlanie ISO w wizjerze zajęło im z dwa kolejne modele zanim łaskawie to dodali. Teraz widzę że zachowują się podobnie jeśli chodzi o bezlusterkowce a każda nowa rzecz przychodzi im z trudem. Tak samo będzie z globalną migawką. Oby tylko nie przespali nowej technologi jak kiedyś Nokia przespała erę dotykowych smartfonów. Wyjść z technologicznego dołka jest później bardzo trudno...

  8. #38
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: co wybrać 5d mk3 czy eos rf lub eos r ?

    Cytat Zamieszczone przez Shadow Zobacz posta
    Canon zawsze ociągał się z wprowadzeniem nowości do swoich modeli kiedy u konkurencji dawno już to funkcjonowało. Pamiętam jak głupie wyświetlanie ISO w wizjerze zajęło im z dwa kolejne moeną migawką. Oby tylko nie przespali nowej technologi jak kiedyś Nokia przespała erę dotykowych smartfonów. Wyjść z technologicznego dołka jest później bardzo trudno...
    Mnie już puściły nerwy Sprzedałem mianowicie system Fuji i przeszedłem na A7III. No i bardzo fajnie. Z MC-11 mam Eye AF ludzki i pieso-kotowy ze szkłami Canona m.in. EF 85 II L f/1.2 oraz EF 70-200 L USM IS f/2,8 i sigamami Art oraz wszytko to, czego puszki canona nie mają i zapewne przez kolejne 10 lat mieć nie będą: AF !, matryca DR (!!!!), baterie (czas pracy !!!) zapis, filmy - petarda! Szkła Canon ma genialne! ale na czekanie na coś fajnego w sensie zakrętki do nich to masochizm.

    Można ? Można
    Ostatnio edytowane przez candar ; 10-11-2019 o 16:15
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  9. #39
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: co wybrać 5d mk3 czy eos rf lub eos r ?

    No tak. Bateriami to faktycznie sony wymiata w stosunku do np. serii XD. Bez jaj.

  10. #40
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Re: Odp: co wybrać 5d mk3 czy eos rf lub eos r ?

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    No tak. Bateriami to faktycznie sony wymiata w stosunku do np. serii XD. Bez jaj.
    No tak. Canon przecież zawsze jest najlepszy. A że mowa była o ML a nie DSLR to pikuś. Faktycznie ciekawe porównanie serii ML A7 (tu konkretnie mark III) kierowanej do amatorów z serią DSLR canona XD (a co z serią M i R ?). Bez jaj.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 10-11-2019 o 21:32
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •