Strona 10 z 15 PierwszyPierwszy ... 89101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 142

Wątek: RF 24-240 mm f/4-6.3 IS USM

  1. #91
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 323

    Domyślnie Odp: RF 24-240 mm f/4-6.3 IS USM

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Właśnie coś w tym stylu pisałem, jak mi się CB zawiesiło
    jakiś małpi humor mam po wizycie w Ojcowie również w temacie ciężaru i wielkości sprzętu - tysiące ludzi w Ojcowie - nie jestem zdziwiony bo pogoda niezła ale mam wrażenie że w moim niespełna milionowym mieście mieszka teraz z półtora miliona ludzi - spakowałem se za dużo sprzętu i rzucałem mięsem zmieniając iso w nowym wspaniałym aparacie (aparat rzeczywiście fajny, zdjęcia robi super a nawet lepiej - ale jednak oczekiwałbym prostszego interfejsu - przycisk iso, kręcimy kółkiem i zmieniamy iso, i jak jest przypadkiem ustawione auto to zawsze się z tego auto daje wybić na iso 100 bez zbędnej filozofii i żeby się to robiło normalnie, a nie mazianiem po ekranie (tak to nawet małpa zmieni to iso) bo takie tematy jak zmiana iso powinny się dać ogarnąć bez odrywania oka od wizjera - jednym słowem mz brakuje przycisku, podobnie jak brakuje prztyczka hardłerowego zmieniającego tryb foto na tryb wideo - nacisnięcie przycisku info aby przejść na video jest projektem idioty który zapomniał lub zaoszczędził (autocenzura powoduje że nie napiszę jak u mnie na wsi to nazywają) kasę na hardwarze) - ogólnie sarkazm - po zakupie bezlusterkowca kupiłem torbę większą, powiem więcej największą (z jakiejś tam serii lowepro) co prawda w razie W jestem tego bezlusterkowca z jednym obiektywem, filtrem baterią i wężykiem wcisnąć w torbę Nova1 (czyli maluteńką) ale zwykle potrzebuję trochę więcej sprzętu i wyszło mi że torba ma zmieścić trzy obiektywy i dwa korpusy - mieści ale trudno ją podnieść - dobrze by było jak by się korpus z zapiętym 100-400 pionowo zmieścił (niestety nie mieści się - tak to tylko w think tanku retrospective mi wchodzi ale miękka torba mnie ostatnio wkurza i przestalem używać) - ogólnie to chyba poczytam instrukcję obsługi drugi raz może to wszystko jednak ma jakiś ukryty głęboko sens którego ja amator nie dostrzegam, a w instrukcji zwykle jest to opisane
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 09-10-2022 o 22:08

  2. #92
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2020
    Miasto
    Kraków
    Posty
    383

    Domyślnie Odp: RF 24-240 mm f/4-6.3 IS USM

    cauchy dziękuje za podzielenie się spostrzeżeniami i przemyśleniami oraz całym testem.

  3. #93
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 406

    Domyślnie Odp: RF 24-240 mm f/4-6.3 IS USM

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    ... oczekiwałbym prostszego interfejsu - przycisk iso, kręcimy kółkiem i zmieniamy iso, i jak jest przypadkiem ustawione auto to zawsze się z tego auto daje wybić na iso 100 bez zbędnej filozofii i żeby się to robiło normalnie, a nie mazianiem po ekranie ...
    Ja w R naciskam przycisk M-Fn, wyświetla się drabinka ISO w wizjerze, przednim kółkiem wybieram ISO. W obiektywach RF mam ISO na dodatkowym pierścieniu.
    Albo w trybie Fv wybierasz sobie co chcesz i ustawiasz.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  4. #94
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 059

    Domyślnie Odp: RF 24-240 mm f/4-6.3 IS USM

    Ja mam ISO bezpośrednie przypisane do górnego poziomego pokrętła - mega wygoda, nie muszę wcześniej naciskać żadnych guzików

    Obiektyw oddany, dziś rano jeszcze szybki test na obiektach odległych na 300mm/240mm - RF jest ostrzejszy od brzegu do brzegu, po prostu.

    Sumarum:
    + RF ostrzejszy, zwłaszcza na otwartej przesłonie
    + daje lepsze zbliżenie na obiektach blisko obiektywu
    + ma kapitalny cichy i pewny AF, co w kręceniu wideo ma spore znaczenie
    0 IS porównywalny z Tamronem
    - ciężki
    - drogi
    - brak MF (to akurat nie jest duży problem, no ale wypada wspomnieć, choćby do astro)

    Myślę, że zmienię, ale nie teraz, w każdym razie nie wyłożę na niego 5k. Jak kiedy spotkam za 3.5 to pewnie się skuszę
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  5. #95
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 323

    Domyślnie Odp: RF 24-240 mm f/4-6.3 IS USM

    w R5 również jest defaultowo przypisany do kółka pod kciukiem bez potrzeby naciskania czegokolwiek

  6. #96
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 323

    Domyślnie Odp: RF 24-240 mm f/4-6.3 IS USM

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Ja w R naciskam przycisk M-Fn, wyświetla się drabinka ISO w wizjerze, przednim kółkiem wybieram ISO. W obiektywach RF mam ISO na dodatkowym pierścieniu.
    Albo w trybie Fv wybierasz sobie co chcesz i ustawiasz.
    wygląda że musialem wpaść w jakiś amok i kręcić jak opętany bo wyglada ze przestawia i nawet wybija się z auto iso bez problemu - w R5 kręcisz po prostu górnym kółkiem pod kciukiem

    Fv ciekawe jest - mam ustawione pod C2 i czasem używam

  7. #97
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 398

    Domyślnie Odp: RF 24-240 mm f/4-6.3 IS USM

    Serio brak MF??? To dyskwalifikacja jeśli chodzi o wideo a i w przypadku foto to też w pewnych sytuacjach problem.

  8. #98
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 059

    Domyślnie Odp: RF 24-240 mm f/4-6.3 IS USM

    Znaczy brak przełącznika AF/MF i pierścienia focusa, rozwiązanie jest takie, że przełączenie na MF trzeba ustawić w menu aparatu, a ostrość wtedy sterujesz tym pierścieniem kontrolnym, pod który można różne rzeczy przypisać.
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  9. #99
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2 016

    Domyślnie Odp: RF 24-240 mm f/4-6.3 IS USM

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    Znaczy brak przełącznika AF/MF i pierścienia focusa, rozwiązanie jest takie, że przełączenie na MF trzeba ustawić w menu aparatu, a ostrość wtedy sterujesz tym pierścieniem kontrolnym, pod który można różne rzeczy przypisać.
    Podobne rozwiązanie niewysokich lotów było już w M. Część obiektywów nie miała przełącznika AF/MF i trzeba to było ustawiać z body.
    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

  10. #100

    Domyślnie Odp: RF 24-240 mm f/4-6.3 IS USM

    Brak przełącznika na obiektywie ale można wybrać w menu MF. Wiem jest to mało wygodne no ale cóż. RF 50mm 1.8 też nie ma przełącznika MF/AF.
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

Strona 10 z 15 PierwszyPierwszy ... 89101112 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •