Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Canon 2000D jaka lampa?

  1. #1

    Domyślnie Canon 2000D jaka lampa?

    Witam. Jestem nowy i całkiem ciemny w sprawach aparatów. Chodzi o moją dziewczynę. Posiada ona aparat Canon 2000D i nie może znaleźć lampy błyskowej do tego modelu. Chciałbym zrobić jej prezent i kupić jej takową. Wiem że pożyczała raz od kolegi oryginalną do aparatów Canon, mi nie koniecznie zależy na wydawaniu milionów monet na lampę Proszę o pomoc

  2. #2
    Coś już napisał Awatar uosiek1
    Dołączył
    Dec 2014
    Miasto
    Mazury
    Posty
    55

    Domyślnie Odp: Canon 2000D jaka lampa?

    Na pewno nie manualna, bo ten aparat nie ma centralnego pinu. Milionów monet nie wydasz na Canony: 90EX, 270EX II albo 430EXIII. Ostatnia to najlepszy wybór, ale też wydatek ok. 1000 peelenów, pierwsza to jakaś popierdółka o lp 9 (tzn. moc ma podobną do lampy wbudowanej). 270EX mam w pierwszej wersji i chwalę sobie jako rezerwową albo gdy nie chce mi się całego fotomajdanu na wycieczkę targać. Niestety każdą niecanonowską lampę trzeba dokładnie zbadać pod kątem współpracy z posiadanym aparatem - nawet tutaj na forum zgłaszano problemy we współpracy starszych modeli lamp z 80D i 6D II. Cyfrowe sprzedają "zestaw do fotografii architektury", w skład którego wchodzi 2000D i Yongnuo YN-685, więc można przypuszczać, że zadziała wpięta w gorącą stopkę. Cena to ok. 500 złotych, może być odpalana też sterownikami z systemu 620 w wersji do canona (YN 620CII lub YN 620CTX), ale tutaj też trzeba sprawdzić współpracę z aparatem. Niewykluczone, że dla komunikacji aparatu z lampą trzeba będzie zaktualizować firmware w świecidełku.
    Może nie umiem liczyć, ale bynajmniej dobrze mówię po polsku. Jestem Chumanistą

  3. #3

    Domyślnie Odp: Canon 2000D jaka lampa?

    Witam.
    Podpinam się do tematu. Ktoś ma coś sprawdzonego? Chcę narzeczonej prezent zrobić i zostały mi 3 dni na zamówienie. Piszę do różnych sklepów z lampami, ale nikt nie potrafi nawet odpisać.
    Pozdrawiam

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Canon 2000D jaka lampa?

    Najprościej sprawdzić u źródła, tzn. na stronie Canona, w opisie modelu powinny być zgodne lampy błyskowe. Zdziwię się, jeśli będzie jakaś tańsza od aparatu.
    Wyślij pytania do sklepów internetowych (np. fripers), importerów (quadralite). Chińczycy podobno zaktualizowali firmware lamp, żeby pracowały z tymi chorymi pomysłami Canona (2000d, 4000d, 250d), ale musisz mieć pewność, że dostaniesz taką wersję lampy, która na pewno zadziała.

  5. #5
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Canon 2000D jaka lampa?

    oficjalne lmpy:

    Canon Speedlites (270EX II, 430EX III-RT, 600EX II-RT, Macro-Ring-Lite, MR-14EX II, Macro Twin Lite MT-26EX-RT, Speedlite Transmitter ST-E2, Speedlite Transmitter ST-E3-RT)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •